Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Award

Opinie Klientów

Mühlbach am Hochkönig

340 Liczba ocen:

98 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,7
Teren narciarski 9,3

Informacje o terenie narciarskim

Hochkönig

Maks. wysokość: 1 900 m
Min. wysokość: 800 m
Wys. miejscowość: 860 m
Wyciągi łącznie: 36
Orczyki: 22
Krzesełka: 9
Gondole: 5
Trasy łącznie: 112 km
Nartostrady:
52 km
Nartostrady:
41 km
Nartostrady:
19 km
Trasy do skialpinizmu: 8 km

Teren narciarski Hochkönig

Z karnetem narciarskim "Ski amadé" istnieje możliwość zjazdu do wysokości 760 m oraz dotarcia jednym z 270 wyciągów z powrotem na sam szczyt (patrz region narciarski). Fanom zimowego szaleństwa z pewnością niczego nie zabraknie. Zbocza do jazdy w głębokim śniegu, trasy narciarskie doskonale nadające się dla rodzin, jak i odcinki FIS - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Również teren narciarski wokół zapierającego dech w piersiach szczytu Hochkönig (2941 m) to głównie doskonale przygotowane, szerokie trasy (także niespreparowane) i zapierające dech w piersiach widoki. Do dyspozycji turystów jest 120 km nartostrad. Zarówno dzieci, początkujący, jak i bardzo zaawansowani narciarze znajdą tutaj coś dla siebie. Przeważają tu przede wszystkim trasy o średnim poziomie trudności. Szczególną atrakcją dla niezbyt zaawansowanych narciarzy z niewielkim doświadczeniem jest 9 km łatwa nartostrada o nazwie Dachegg-Mühlbach. Najtrudniejszą trasą o długości 3,5 km na całym terenie Hochkönig jest stok położony po wschodniej stronie. Ponadto wszyscy miłośnicy jazdy poza trasą mają w regionie do dyspozycji 3 różnorodne snowparki z railami, boksami i skoczniami o różnym stopniu trudności. Trasa przy wyciągu Simmerlift w Maria Alm jest jest oświetlona kilka razy w tygodniu i umożliwia narciarzom wieczorne zjazdy na nartach.

Region narciarski Hochkönig oferuje wraz z trasą narciarską Königstour wspaniały obwód narciarski - jeden z najdłuższych w Alpach. Odcinek 32 kilometrowych tras ciągłych możliwy jest do pokonania w jeden dzień i dlatego jest idealny na wycieczki z całą rodziną. Trasa Königstour łączy od kilku lat ośrodki narciarskie Mühlbach, Dienten i Maria Alm.

Chcą Państwo podzielić się wrażeniami z dni spędzonych na nartach z przyjaciółmi i rodziną? To nie problem! Sieć składająca się z 13 hotspotów Wi-Fi rozciąga się ponad terenem Ski amadé. W ten sposób mają Państwo nieskomplikowany i bezpłatny dostęp do internetu w funparkach, przy stacjach kolejki i w chatach. Kolejka Kings Cab jest jako pierwsza w Austrii wyposażona w Wi-Fi hotspot.

Kto chciałby skorzystać z nocnej jazdy na nartach, ten ma w Austrii do wyboru wiele terenów narciarskich. Również w Hochkönig nocna jazda na nartach jest jak najbardziej możliwa. W Natrun przy Maria Alm kilka razy w tygodniu w godz. 18:30 – 21:30 trasa przy Simmerl-Lift jest oświetlona. Komu to nie wystarcza, zawsze może skorzystać z pobliskiego Beginnerspark Natrun, który zaprasza do akrobacji i skoków. Goście, dzięki karcie „Hochkönig Card“ mogą bezpłatnie jeden raz w tygodniu skorzystać z nocnej jazdy na nartach.

Raz w tygodniu teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach zmienia się w „Magic area”. Tutaj prezentują instruktorzy miejscowych szkółek narciarskich różne akrobacje i bieg z pochodniami. Spektaklowi towarzyszy show świetle i muzyka, a kończy go spory pokaz fajerwerków. Wstęp jest bezpłatny. Czy teren narciarski Hochkönig nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: Hochkönig

W skład testu dotyczącego Hochkönig wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Mühlbach am Hochkönig

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Teren narciarski Mühlbach am Hochkönig
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.