Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Opinie Klientów

Obergurgl - Hochgurgl

81 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,5
Teren narciarski 9,3

Informacje o terenie narciarskim

Obergurgl/Hochgurgl

Maks. wysokość: 3 082 m
Min. wysokość: 1 793 m
Wys. miejscowość: 1 930 m
Wyciągi łącznie: 64
Orczyki: 25
Krzesełka: 23
Gondole: 16
Trasy łącznie: 254 km
Nartostrady:
105 km
Nartostrady:
100 km
Nartostrady:
49 km
Trasy do skialpinizmu: 7 km

Teren narciarski Obergurgl/Hochgurgl

Karnet narciarski „Sölden & Obergurgl-Hochgurgl" umożliwi Państwu od sezonu zimowego 17/18 korzystanie bez limitu i dowolny wybór między Obergurgl-Hochgurgl i Sölden, o ile karnet ważny jest na 3- i więcej dni. Oferta obejmuje więc łącznie 254 km tras narciarskich i 64 wyciągów!

Posiadając 2-dniowy karnet „Obergurgl-Hochgurgl" mają Państwo do dyspozycji teren narciarski o tej samej nazwie, położony jest na końcu doliny Ötztal, na wysokości od 1793 do 3082 m., a karnet obejmuje 110 km tras narciarskich wraz z 28 wyciągami. Nie bez przyczyny uchodzi on za najbardziej pewny śniegowo teren narciarski Alp, co gwarantują wysokie położenie i najnowocześniejsze urządzenia naśnieżające. 99 % tras jest sztucznie naśnieżanych, dzięki czemu wyciągi są tutaj czynne już od listopada do maja! Nowa gondola „Top-Express-Gurgl“ łączy dwa tereny narciarskie, a wjazd na przestrzeni 3,6 km trwa tylko ok. 9 minut. Stąd rozciągają się niepowtarzalne widoki na okoliczne lodowce!

Od sezonu zimowego 2015/2016 jest nowoczesny kompleks „Top Mountain Crosspoint“ Do kompleksu należy stacja wyciągów gondolowych „Kirchenkar” z mieszczącą się obok restauracją z obsługą, punkt poboru opłat drogowych trasy wysokogórskiej Timmelsjoch oraz na dodatek najwyżej położone muzeum sportów motorowych „Mountain Motorcycle Museum“. Zimowy charakter kompleksu jest architektonicznie podkreślony formą zaspy śnieżnej.

Hochgurgl ze swoimi łagodnymi stokami jest idealny w szczególności dla początkujących. Obergurgl stanowi większe wyzwanie, ale można tutaj również znaleźć kilka tras niebieskich. Wytrawni narciarze mogą poszaleć na Hohe Mut przy Obergurgl – ta trasa z muldami i stromym zjazdem jest dużym wyzwaniem!

Snowboardzistów przyciągnie z pewnością snowpark, położony przy kolejce Bruggenbodenbahn, z dwoma różnymi zjazdami i prawie 20. elementami, które zadbają o skoki adrenaliny. Liczne tereny do freeride'u, między innymi przy Wurm, Festkogel i Hohen Mut, również zapewnią sporo atrakcji!

Zarówno w Obergurgl jak i w Hochgurgl jest możliwość jazdy na nartach i sankach po zmroku.

W austriackiej dolinie Ötztal znaleźć można kilka tras do nocnej jazdy na nartach, które w niektóre dni otwarte są ponad standardowe godziny pracy wyciągów. Również na terenie narciarskim umożliwiającym nocną jazdę na nartach Obergurgl-Hochgurgl znaleźć można szczególną ofertę, która potwierdza, że jazda na nartach nie musi się kończyć w momencie regularnego zamknięcia wyciągów. Trasa do nocnej jazdy na nartach znajduje się przy wyciągu Hochgurglbahn I w Hochgurgl. Wyciągi pracują tutaj do 22.12.2017 w każdy piątek, a od 28.12.2017 w czwartki w godz. 19:30 – 22:30. W Obergurgl do tego od 19.12.2017 można jeździć w każdy wtorek w godz. 19:30 – 22:30, bo czynny jest wyciąg Festkoglbahn. O godz. 21:00 przy Festkogl oprócz nocnej jazdy odbywa się spektakularne wieczorne show, które organizowane jest przez szkółkę narciarską Obergurgl. Czy teren narciarski Obergurgl/Hochgurgl nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: Obergurgl/Hochgurgl

W skład testu dotyczącego Obergurgl/Hochgurgl wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Obergurgl - Hochgurgl

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Teren narciarski Obergurgl - Hochgurgl
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.