Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Dalsze informacje podróżne

Karnet narciarski

Karnet

Karnet narciarski jest kartą wstępu na trasy, umożliwiającą korzystanie z wyciągów na konkretnym terenie narciarskim lub całym regionie.

Czy karnet narciarski jest wliczony w cenę wyjazdu?

O ile nie jest to inaczej wyszczególnione w ofercie, wszystkie wyjazdy posiadają karnet narciarski, który jest ważny od następnego dnia po przyjeździe, aż do dnia przed wyjazdem. Długość obowiązywania karnetu można z reguły przedłużyć w procesie rezerwacji na dzień wyjazdu. Jeżeli chcą Państwo korzystać ze stoków w dniu przyjazdu, można na miejscu w kasie wyciągu wykupić karnet na pół lub cały dzień.

W przypadku niektórych destynacji możliwe jest rozszerzenie karnetu na cały region, a tym samym kolejne tereny narciarskie.

W wielu ośrodkach karnet wydawany jest w formie keycard (karta elektroniczna), za którą naliczana jest niewielka opłata. W przypadku zwrotu karty w kasie wyciągu, opłata jest z reguły zwracana.

Jeżeli nie chą Państwo uwzględniać karnetu, można go wykluczyć w procesie rezerwacji. Wówczas kwota wyjazdu zostanie pomniejszona o wartość karnetu. W przypadku niektórych ofert rezygnacja z karnetu nie jest możliwa.

Gdzie można zakupić tani karnet narciarski?

Kto poszukuje karnetów narciarskich w korzystnych cenach, znajdzie je u nas. Dzięki rezerwacji wyjazdu w pakiecie mają Państwo możliwość zakupu karnetu ze zniżką. SnowTrex nabywa karnety narciarskie na korzystnych warunkach, dzięki czemu może oferować pakiety narciarskie w atrakcyjnych cenach. Dzieci otrzymują karnety ze zniżką, a w niektórych przypadkach nawet bezpłatnie. W ten sposób można korzystać z najpopularniejszych i największych terenów narciarskich z tańszym karnetem.

Czy dzieci potrzebują karnet narciarski i do jakiego wieku jest on bezpłatny?

Na większości terenów narciarskich karnet jest bezpłatny dla dzieci do 5. lub 6. roku życia. Dzieciom musi najczęściej towarzyszyć rodzic lub instruktor narciarstwa. Na niektórych terenach narciarskich nawet dzieci do 10 lub 15 roku życia mogą jeździć bezpłatnie. W przypadku rezerwacji wyjazdu w pakiecie, karnet narciarski dla właściwej grupy wiekowej zostaje dodany już w procesie rezerwacji.

Gdzie można odebrać wykupiony karnet?

Karnet narciarski mogą Państwo odebrać w kasie wyciągu lub w niektórych przypadkach w miejscu zakwaterowania. Dokładne informacje odnośnie miejsca odbioru karnetów widoczne będą na voucherach na karnety narciarskie.

Jakie świadczenia obejmuje karnet narciarski?

W wielu destynacjach przysługują Państwu wraz z karnetem narciarskim liczne dodatkowe świadczenia i zniżki. Oprócz korzystania z autobusu dla narciarzy i środków komunikacji publicznej, wraz z karnetem narciarskim mają Państwo w wielu ośrodkach możliwość skorzystania ze zniżek na wstęp do muzeum, na baseny lub do term, a także na wydarzenia typu festiwal lub koncert. W ten sposób można wybierać spośród bogatej oferty atrakcji również poza stokiem.

Jak można śledzić liczbę przejechanych kilometrów na stoku?

Na coraz większej liczbie terenów narciarskich możliwe jest śledzenie wraz z keycard ilości przebytych kilometrów. Pod koniec dnia na stoku można otrzymać statystyki dotyczące liczby użytych wyciągów, odległości w kilometrach i nie tylko. W tym celu wystarczy podać numer karnetu narciarskiego na stronie operatora wyciągów i już mamy podgląd pokonanej w ciągu dnia różnicy wzniesień i przejechanych tras. Liczne tereny narciarskie dają również możliwość wydrukowania tego typu informacji w specjalnych automatach po ostatnim zjeździe.