Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Atrakcje Czechy

Republika Czeska zachwyca malowniczymi miastami i imponującymi pomnikami architektury z minionych epok. Na pierwsze miejsce wysuwa się oczywiście Praga - przyciągająca turystów jak magnes. Warto odwiedzić Praski Zamek - kompleks mieszczący kościół, twierdzę i pomieszczenia mieszkalne i biurowe, otoczony licznymi ogrodami. Warto wybrać się również na spacer po starym mieście z charakterystycznymi wąskimi uliczkami, zwiedzić żydowską dzielnicę oraz dzielnicę artystów, w której żył znany pisarz Franz Kafka. Dom, w którym urodził się autor takich powieści jak "Proces" i "Zamek" znajduje się na rynku na starym mieście. Nie sposób ominąć również Mostu Karola - najstarszej takiej konstrukcji w Europie.

Również inne miasta zachwycają swoją architekturą i historią. Rynek miasta Telcz, otoczony stawami rybnymi jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Litomyšlu natomiast znajduje się renesansowy pałac i jeden z najstarszych teatrów w Europie. Tutaj również urodził się znany kompozytor Berdich Smetana. Liczne budowle sakralne, malownicze stare miasto i Kaplica Czaszek ze szczątkami ok. 40 tys osób - to wszystko można obejrzeć w Kutnej Horze. Na terenie Szumawy warto odwiedzić przede wszystkim Český Krumlov, z renesansowym ratuszem, zamkiem i barokowym ogrodem zamkowym znanym jako "Perła Szumawy". Podążając za tradycją muzyczną warto udać się do Ołomuńca. Tutaj w pałacu Wolfgang Amadeusz Mozart tworzył swoją 6. symfonię.

W Czechach można obejrzeć wiele zamków i pałaców. Przykładem może być Pałac Častolowitz u podnóża Gór Orlickich, królewska rezydencja Křivoklát - jedna z najstarszych twierdzy książąt i króli, barokowy pałac w Mikolovie, utrzymany we francuskim stylu pałac w miasteczku Náměšť na Hané oraz Hasenburg na Czeskim Średniogórzu i zamek Karlštejn, który został zbudowany przez Karola IV jako królewski skarbiec. Jeszcze dzisiaj można obejrzeć tam kopie insygniów królewskich oraz insygnia z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Wypocząć można w miejscowościach uzdrowiskowych kraju. Cieplice są najstarszym uzdrowiskiem Szumawy oraz najstarszym w całej Europie. Karlowe Wary to największy i najważniejszy kurort w Czechach.

Kolejna wskazówka dotyczy szczególnie fanów chmielowego trunku. Na starym mieście w Pilznie można odwiedzić jeden z najbardziej znanych na świecie browarów. Pilsner Urquell jest tam warzony od 1842 roku.

Miejscowości Czechy

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
Karnet Noclegi Od
33,5 km 763 - 1 244 m wkrótce
6,5 km 620 - 865 m wkrótce
8 km 710 - 900 m wkrótce
8 km 650 - 1 020 m wkrótce
1,9 km 706 - 791 m wkrótce
8 km 710 - 900 m wkrótce
33,5 km 763 - 1 244 m wkrótce
12 km 830 - 1 215 m wkrótce
2,6 km 517 - 774 m wkrótce
24 km 702 - 1 235 m 2-10 289
8,5 km 854 - 1 202 m wkrótce