Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Award

Opinie Klientów

Val d'Isère

32 Liczba ocen:

91 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 9,5

Informacje o terenie narciarskim

Tignes - Val d'Isère

Maks. wysokość: 3 456 m
Min. wysokość: 1 550 m
Wys. miejscowość: 1 850 m
Wyciągi łącznie: 82
Orczyki: 29
Krzesełka: 42
Gondole: 11
Trasy łącznie: 300 km
Nartostrady:
170 km
Nartostrady:
78 km
Nartostrady:
52 km
Trasy do skialpinizmu: 20 km

Teren narciarski Tignes - Val d'Isère

W rodzinnej miejscowości Val d'Isere trzykrotnego mistrza olimpijskiego Jean-Claude Killy znajduje się ogromny obszar narciarski. Karnet narciarski "Tignes - Val d'Isère" umożliwia Państwu korzystanie z 300 km tras położonych na wysokości od 1550 m do 3456 m , jak i dwóch terenów narciarskich, z których korzystać można również letnią porą.

Na terenie narciarskim Val d'Isère mają Państwo do dyspozycji 150 km tras oraz 37 nowoczesnych wyciągów. Teren oferuje szerokie trasy narciarskie, jak Bellevard i Col de Fresse. Nadają się one w sam raz dla początkujących, którzy chcą po raz pierwszy spróbować swoich sił na nartach. Także płaskowyż na lodowcu Pissaillas posiada łatwe pod względem trudności trasy. Z tego powodu ten teren narciarski posiada znak jakości "Famille Plus", ponieważ tutejsze zjazdy nadają się w szczególności dla rodzin, a oferta opieki dla dzieci jeżdżących na nartach jest tutaj także bogata. W Tignes dzieci mogą ćwiczyć jazdę na nartach na Col du Palet, a także na zielonych i niebieskich trasach nad miejscowością Tignes-Le Lac. Bardziej wymagający narciarze mogą wypróbować swoich sił na obszarze narciarskim na lodowcu Grande Motte, gdzie znajdą Państwo wspaniałe widoki i strome zjazdy w 3.456 m wysokości. Zabezpieczone i kontrolowane stoki z głębokim śniegiem w Vallon de la Sache sprawiają, że teren narciarski wokół Tignes jest rajem dla fanów freeride i fanów jazdy poza trasami. Tutaj można na długości 2,8 km pokonać różnice wysokości 1198 m.

Dla snowboardzistów i miłośników freestyle cały teren oferuje rozmaite snowparki z halfpipe przy zjeździe do Tignes (patrz opis snowparku) oraz strefę do freeride'u "Le Spot" m. in. z trasą do boardercrossu. Z dolnej stacji kolejki można zobaczyć szczyt lodowca Grande Motte (3656 m) i jego strome stoki. Doświadczeni narciarze z pewnością pokochają zjazd "La Face de Bellevarde" w rejonie Val d'Isère: trudne trasy ciągną się na długości prawie 3 km i na wysokości 959 m! Bardzo przyjemna jazda czeka na stokach przy Tovière Ciesz, od Col de Fresse do La Daille oraz na zjeździe "Santon", który prowadzi aż do centrum miejscowości.Na lodowcach "La Grande Motte" w Tignes i "Pointe du Montet" w Val d'Isere znajdą Państwo od czerwca do września dobre warunki śniegowe..

Punktualnie na rozpoczęcie sezonu 2016/2017 zostanie uruchomiona 10-osobowa gondola "Solaise", który zastąpi Solaise-Express. Przez to wydajność transportu zwiększyła się o 40 %, a czas oczekiwania skrócił się znacznie. Kolejka posiada także Wi-Fi i podgrzewane fotele. .

Do dobrej infrastruktury ośrodka narciarskiego należą również bezpłatne hotspoty Wi-Fi w kilku stacjach górnych i dolnych kolejek górskich.

Czy teren narciarski Tignes - Val d'Isère nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: Tignes - Val d'Isère

W skład testu dotyczącego Tignes - Val d'Isère wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Val d'Isère

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Teren narciarski Val d'Isère
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.