Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący : dowolny Snowpark : dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride : dowolny Wyciągi & gondole : dowolny Kraj : dowolny
Km tras biegowych : dowolny Opinie Klientów : dowolny Cena za osobę : dowolny
Rodzina & dzieci : dowolny Après-ski : dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Opinie Klientów

Vars-Risoul

40 Liczba ocen:

92 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,4
Teren narciarski 8,7

Informacje o terenie narciarskim

La Forêt Blanche

Maks. wysokość: 2 750 m
Min. wysokość: 1 650 m
Wys. miejscowość: 1 850 m
Wyciągi łącznie: 51
Orczyki: 32
Krzesełka: 17
Gondole: 2
Trasy łącznie: 185 km
Nartostrady:
75 km
Nartostrady:
90 km
Nartostrady:
20 km

Teren narciarski La Forêt Blanche

Karnet narciarski "La Fôret Blanche" umożliwia szusowanie po stokach w miejscowościach Vars i Risoul, które razem tworzą ośrodek narciarski La Forêt Blanche. La Forêt Blanche to po polsku "biały las" i tak jak nazwa sugeruje, 185 km zróżnicowanych tras rozciąga się wśród pięknych lasów.

Do terenu narciarskiego można dotrzeć bezpośrednio z okolicznych miejscowości, a z racji dużej ilości niebieskich i czerwonych tras, jest on szczególnie popularny wśród rodzin i początkujących narciarzy. La Fôret Blanche został wyróżniony certyfikatem Les Petits Montagnards jako ośrodek wyjątkowo przyjazny rodzinom. Przykładowo najmłodszym narciarzom oferuje wygodny zjazd w kierunku Vars Sainte Marie trasą o długości 3.4 km, który zaczyna się na szczycie La Mayt. Także odcinki dookoła Homme de Pierre i Montreal Mayt idealnie nadają się do stawiania pierwszych kroków w śniegu. Jednak i ci bardziej wymagający znajdą tu coś dla siebie. Gratką dla nich będzie trasa Les Vatours przystosowana do narciarstwa szybkiego, na której odbywają się zawody Kilomètre Lancé.

Fanom freeride'u spodoba się teren wokół L'Eyssina. Snowboardziści z kolei powinni odwiedzić przede wszystkim Risoul, gdzie znajdą "Surfland" - jednen z największych snowparków w Europie, gdzie znajdą m.in. 150-metrowy, oświetlony half-pipe. Także w Vars miłośnicy deski znajdą ciekawy funpark, gdzie na powierzchni 8 ha nawet początkujący znajdą łatwiejszy teren do ćwiczenia trików.

Na terenie narciarskim La Forêt Blanche niewielkie tereny umożliwiające nocną jazdę na nartach można znaleźć zarówno w Vars, jak również w Risoul. W Risoul 1850 znajduje się Night Park, który już z nazwy wskazuje, że teren do zabawy jest sztucznie oświetlony i otwarty wieczorem. Na ścieżce o dł. 700 m dostępnej dzięki orczykowi Pelinche fani freestylu mogą ćwiczyć również w nocy. Atrakcją jest oświetlony halfpipe o dł. 150 m.

Inna, bardziej przyjazna rodzinom okazja do nocnej jazdy na nartach znajduje się w Vars. Przy orczyku Ecrins w dzielnicy Vars les Claux można wypróbować popularną nocną jazdę na nartach w czasie obowiązywania francuskich ferii zimowych. Dokładne terminy znaleźć można na stronie internetowej operatora terenu narciarskiego. Przy "Ski Nocturne Écrins" dwa razy w tygodniu oświetlony jest 500 m stok. Czy teren narciarski La Forêt Blanche nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: La Forêt Blanche

W skład testu dotyczącego La Forêt Blanche wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w Vars-Risoul

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Teren narciarski Vars-Risoul
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.