Ankieta SnowTrex – Ischgl najlepszą miejscowością après-ski

26/09/2013 - Magdalena Kosinski

Nie bez powodu urlop zimowy nosi nazwę urlop zimowy. Podczas urlopu stawiamy często na zabawę na stoku ale i nie tylko. Coraz częściej miłośnicy zimowego szaleństwa wybierają takie ośrodki narciarskie, które mają w zanadrzu również ofertę spędzenia wolnego czasu po nartach, poza trasami. Również i Klienci Snow Trex są tego samego zdania. Z przeprowadzonej wśród 2000 osób ankiety wynika, że dla ponad 64 % narciarzy i snowbaordzistów zabawa après-ski jest tak samo ważna jak i zróżnicowany teren narciarski.

Z powodu takiego wyniku SnowTrex postanowił podpytać: gdzie według naszych Klientów odbywały się najlepsze imprezy après-ski i które bary après-ski są najbardziej na topie? Niekwestionowanym zwycięzcą jest Ischgl, na które głosowała prawie połowa (około 44 %) ankietowanych. Ze znacznie mniejszą ilością głosów (27 %) na drugim miejscu uplasowało się Sölden oraz St.Anton na miejscu trzecim (22 %). Na 4. i 5. miejscu pojawiły się Saalbach-Hintergelmm oraz Mayrhofen z podobnym wynikiem (ok. 17 %).

MooserWirt, najbardziej znana bacówka w St. Anton ironicznie określa się mianem „prawie najgorszej knajpy przy Arlberg”. Prawdopodobnie między innymi z  powodu „egzotycznego nazewnictwa” knajpa après-ski przyciąga codziennie tłumy rozbawionych narciarzy i snowboardzistów. Już wczesnym popołudniem można zatrzymać się na słonecznym tarasie baru położonego bezpośrednio przy zjeździe do doliny i odprężyć się przy dźwiękach muzyki après-ski. W St. Anton miłośnicy zimowej zabawy wyjdą na swoje również w takich lokalach jak Sennhütte, Heustadl czy Krazy Kanguruh, który należy do 3-krotnego mistrza świata, austriackiego narciarza Mario Matt i znajduje się bezpośrednio przy słynnej trasie Kandahar. W samej miejscowości można imprezować niemalże do świtu w Funky Chicken, Scotty’s Bar lub Kandahar Bar.

Dla wielu z nas nie było zaskoczeniem, że Ischgl zostało zwycięzcą naszej ankiety. Nie bez powodu miejscowość w dolinie Paznauntal nazywana jest również „Alpejską Ibizą”. Występy znanych na arenie międzynarodowej gwiazd  i DJ-ów nie są tutaj rzadkością. Legendarnymi stały się tutaj koncerty „Top Of The Mountain“, które trzy razy w roku przyciąga rzesze zwolenników dobrej muzyki. Na deskach wystąpiły takie gwiazdy jak Rihanna, Roxette, Deep Purple, Elton John, Mariah Carey czy Lionel Richie. Ischgl słynie również z modnych lokali i najlepszych barów après-ski.

Klientom SnowTrex najbardziej przypadł do gustu rustykalny bar après-ski Kuhstall (25 % ), tuż za nim znalazł się klub Trofana Alm (24 %), a stylowy pub Feuer & Eis (11 %) zajął trzecie miejsce.

Ale to jeszcze nie wszystko. Prosto z Ibizy została przywieziona dyskoteka pod patronatem marki Pacha, w której urodziny obchodziła nawet Paris Hilton. Wszystkim tym, którzy zaraz po wyczerpującym dniu na stoku chcą wznieść toast za udany dzień mogą udać się do barów Schatzi Bar i Niki’s Stadl , które znajdują się w pobliżu stacji kolejki Pardatschgratbahn.

Sölden: festiwal muzyczny na terenie narciarskim

Najlepsze trzy bary après-ski w Sölden noszą miano „trójkąta bermudzkiego” miejscowości:  Schirm Bar (15 %), Fire & Ice (11 %) i Almrausch (7 %) należą do czołówki. Pierwsze knajpki czekają na turystów już na stoku. Przy dolnej stacji gondoli znajdują się bary Giggi Treff oraz Philipp. Świętować tam można na tarasie słonecznym przy muzyce granej na żywo. Kto zamiast muzyki après-ski preferuje muzykę elektroniczną, wyjdzie również na swoje. Co roku w Dolinie Ötztal organizowany jest Electric Mountain Festival, na którym zaszczyciły swoją obecnością znani na międzynarodowym rynku muzycznym David Guetta czy DJ Antoine.

© Ötztal Tourismus Rudi Wyhlidal

W Saalbach-Hinterglemm tańczy się taniec Herzerl-Tanz

Saalbach i Hinterglemm tworzą wspólnie nie tylko teren narciarski ale również oferują zróżnicowany program po nartach dla fanów après-ski. Do legendarnych należy np. taniec „Herzerltanz“, który prezentuje każdego wieczoru o godz. 17.00 Evi – szefowa lokalu Hinterhag Alm. Natomiast bacówka Bauers Schi-Alm słynie z nazw poszczególnych sal jak np. Kuhlimuuh-Bar czy Wurst-Himmel. Prawdziwa impreza rozkręca się w Goaßstall, w lokalu, który jest połączeniem klubu z tradycyjną bacówką. Za to w Megaalm roztańczone towarzystwo może liczyć na występy gwiazd.

Nasze zestawienie Top 5 zamyka Mayrhofen w Dolinie Ziller określanej „najbardziej aktywną doliną świata”. Miejscowość tworzy centralną część życia nocnego w Dolinie Ziller. Przede wszystkim młodzi zwolennicy zabawy do białego rana wyjdą tutaj na swoje. Słynne bary Harakiri Bar, czy Brück’nstadl.słyną z après-ski i są popularne właśnie wśród młodszych gości. Bezpośrednio przy wyciągu Horbergbahn można zatrzymać się na szklaneczkę grzańca w Yeti Bar lub Hiata Madl. A wieczorem potańczyć można w pubach Schlüssel Alm czy Arena Night Club.

Kto nabrał ochoty na prawdziwe party après-ski, może czerpać  pełnymi garściami z oferowanych przez nas wyjazdów narciarskich do najbardziej popularnych ośrodków.

  • czwartek, 26. Wrzesień 2013
  • Autor: Magdalena Kosinski
  • Kategorie: Eventy
Rodzaje wyciągów – od orczyka do kolejki 3S

Bez wyciągów narciarstwo z pewnością nie byłoby tak przyjemne. W końcu, kto ...

Najpiękniejsze trasy w lesie – wskazówki dla fanów natury

Jazda na nartach poniżej linii drzewa ma swój urok. Leśne zjazdy to bajkowe trasy ...