SnowTrex sponsorem podczas Race-Camp z Felixem Neureutherem

16/01/2014 - SnowTrex

Zazwyczaj możemy śledzić go tylko na szklanym ekranie. Ale przy odrobinie szczęścia, można znaleźć też dobre miejsce przy torze wyścigowym i dopingować Felixowi Neureutherowi na żywo podczas zawodów. Nasz Trexpert nie bez powodu należy do największych gwiazd narciarskiego Pucharu Świata. Potwierdził to chociażbym ustalając swoje 7. zwycięstwo w PŚ podczas zawodów slalomie gigancie w szwajcarskim Adelboden.

W ubiegłym roku dwunastu uczniów miało okazję poznać swojego idola w okolicznościach, o których większość może tylko pomarzyć. Niemiecki Związek Narciarski (Der Deutsche Skiverband) wspierany przez SnowTrex zorganizował w ostatnim tygodniu kwietnia ubiegłego roku na Rettenbachferner w Sölden obóz treningowy pod nazwą DSV-Felix-Neureuther-Race-Camp powered by SnowTrex. Pochodzący z Garmisch Partenkirchen Felix Neureuther już po raz piąty wspierał ten projekt. W wydarzeniu co roku ma szanse wziąć udział 5 najlepszych niemieckich narciarzy i narciarek w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat. Czeka na nich intensywny trening i wyjątkowe zakończenie sezonu. Klasyfikacja odbywała się na podstawie wyników DSV-S-10-Cups.

Młodzi narciarze spędzili cały weekend pod czujnym okiem trenera związku narciarskiego, dyrektora sportowego DSV Wolfganga Maiera oraz Felixa Neureuthera. Ostatni z nich już od lat angażuje się w szkolenie młodzieży. „Te kilka dni pod koniec zimy z pełnymi zapału, utalentowanymi młodymi sportowcami są dla mnie bardzo ważne.” – zapewnia nasz Trexpert. „Dla mnie to ogromna przyjemność, mimo długiego i męczącego sezonu, który daje się we znaki.”

Trening koordynacyjny z Felixem

Podczas treningu każdy musiał dać z siebie wszystko. Oprócz narciarstwa zjazdowego nacisk był kładziony również na biegi i ćwiczenia koordynacyjne poprzez zabawę, a także na slalom gigant. Zjazd do doliny oczywiście nie był końcem treningu. Kolejnym etapem była piłka nożna razem z Felixem oraz ćwiczenia na boisku sportowym. W rozmowie wieńczącej zajęcia, która odbyła się w niedzielę obecni byli również rodzice młodych narciarzy. Ten fakt jednak szybko poszedł w niepamięć, ponieważ Felix Neureuther jeszcze tego samego dnia rozdawał autografy, podpisywał koszulki i kaski.

Dyrektor sportowy DSV Wolfgang Maier był jak zwykle zadowolony z pełnego pracy weekendu. „Race-Camp to ważny etap w kształceniu młodych narciarzy” – zapewnia. Również Marc Behrmann przedstawiciel zarządu SnowTrexu, który przyglądał się treningowi, nie krył zadowolenia: „Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do promowania młodych, narciarskich talentów. W końcu jako specjalista w dziedzinie wyjazdów narciarskich szczególnie cenimy sobie sporty zimowe.”

Podczas Race-Camp powstało oczywiście wiele zdjęć, poniżej prezentujemy najlepsze z nich:

  • czwartek, 16. Styczeń 2014
  • Autor: SnowTrex
  • Kategorie: Eventy
Rodzaje wyciągów – od orczyka do kolejki 3S

Bez wyciągów narciarstwo z pewnością nie byłoby tak przyjemne. W końcu, kto ...

Najpiękniejsze trasy w lesie – wskazówki dla fanów natury

Jazda na nartach poniżej linii drzewa ma swój urok. Leśne zjazdy to bajkowe trasy ...