Na narty latem (część 3/3) – na narty na koniec świata!

08/08/2013 - SnowTrex

Jazda na nartach podczas europejskiego lata możliwa jest nie tylko na starym kontynencie, czy w obu Amerykach, ale również w Australii. Perisher, Coronet Peak oraz Treble Cone to nazwy, które warto zapamiętać.

Największy teren narciarski w Australii i na całej półkuli południowej to Perisher w New South Wales. Teren ten powstał dzięki połączeniu 4 miejscowości i jest czynny od połowy czerwca do początku października. Perisher Valley, Blue Cow, Simhhins Holes i Guthega to gwarancja doskonałych stoków dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania. Również fani snowboardu i jazdy freestyle znajdą tutaj coś dla siebie. Eventy takie jak ANZ Snowboarding Mag Demo Days w terminie 22-23.06.13 czy PlayStation Night Slopestyle odbywający się 20. czerwca 2013 to tylko 2 przykłady z napiętego kalendarza. Od 26. do 28. sierpnia 2013 w Perisher odbywać się będzie międzynarodowa impreza dla fanów freestyle´u: „The Mile High“ Perisher Open Slopestyle. 6-godzinna podróż z Sydney na pewno się opłaci.

Teren narciarski Coronet Peak, czynny w terminie od 08. czerwca do 06. października 2013 jest najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim w Nowej Zelandii. Położenie w sąsiedztwie miasta Queenstown (tylko 20 min samochodem) pozwala również na 1-dniowe wycieczki w ten region. Możliwość jazdy na nartach nocą i rozpoczęcia nowego dnia na stoku już o 8 rano sprawiają, iż teren narciarski Coronet Peak ma najdłuższe godziny otwarcia w Nowej Zelandii. Różnorodne nartostrady dostosowane są dla każdego: narciarzy, snowboardzistów, początkujących i zaawansowanych. Aktualnie leży tam 40 cm śniegu.

Treble Cone to największy teren narciarski południowej półkuli Nowej Zelandii. W terminie od 27. czerwca do 29 września 2013 wyciągi czynne są codziennie w godz. 09:00 – 16:00.  Teren dzieli się na dwie części: Saddle Bassin oraz Home Bassin. W każdej z nich dostępne są zarówno idealne stoki do jazdy freestyle, jak i prawdziwy raj dla fanów jazdy w głębokim śniegu. Doświadczeni narciarze powinni skorzystać z organizowanej wyprawy do Matatapu Chutes. Pozostali również nie będą się nudzić. Malownicze widoki można podziwiać niemal z każdego miejsca.

Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...

Historia narciarstwa

Gdzie i kiedy pierwsza osoba jeździła na nartach? Kiedy narty stały się sportem ...