Pracownicy SnowTrex w drodze: Relacja z podróży z Mayrhofen

12/09/2019 - SnowTrex

Nasza koleżanka Christina spędziła długi weekend na wiosennych nartach w Mayrhofen. Jej wniosek: również w marcu teren narciarski Mayrhofen jest wspaniałym celem podróży! Oto relacja z podróży z Mayrhofen w Zillertalu:

Trasy i wyciągi na szczycie Penken.

Wybór tras zjazdowych w ośrodku narciarskim Mayrhofen

„Razem byliśmy w drodze z grupą 17 osób: ja i mój chłopak, plus kilku przyjaciół z pięcioma maluchami. Nasza grupa składała się z narciarzy o różnym poziomie zaawansowania, od początkujących do naprawdę dobrych narciarzy. Niemniej jednak, każdy znalazł tu coś dla siebie. Sama jestem raczej rekreacyjnym narciarzem i jeżdżę na nartach ze średnią prędkością. Mój chłopak, z drugiej strony, jest raczej typem „rajdowca” i wybierał głównie trasy czarne. Mayrhofen był odpowiednim terenem dla nas wszystkich.

Spędziliśmy tam w sumie cztery noce, więc mieliśmy trzy dni jazdy na nartach. Ponieważ mieszkaliśmy w centrum Mayrhofen, a nasi przyjaciele mieszkali w pobliżu Horbergbahn, wjechaliśmy na teren narciarski przez Penkenbahn, zeszliśmy w dół, a następnie pojechaliśmy do Horbergbahn – idealnego miejsca spotkań, ponieważ stamtąd można szybko dostać się do Penken, a także np. do Tux”.

„Moja rada: Z Horbergu do Tuxertal jedź tramwajem powietrznym 150 Tuxertal, aby zwiedzić region narciarski Eggalm. Tutaj warto zatrzymać się przy barze pod parasolkami „Vogelnest”. Powrót do Mayrhofen przez średnio trudną trasę 66. Kolejną atrakcją, o której nie można zapomnieć, jest trasa zjazdowa Harakiri. Trudny zjazd jest w Penken i jest to najbardziej stromy stok na terenie narciarskim o ekstremalnym nachyleniu. Osobiście na nim nie jeździłam, ale mój chłopak był naprawdę podekscytowany!

Malownicze trasy ze wspaniałym widokiem na terenie narciarskim Mayrhofen.

Idealne miejsce na przerwę

„Na przerwę obiadową mogę polecić „Tappenalm” pomiędzy Penkenem i Horbergiem. Znajduje się on w górnej części trasy z pięknym widokiem na Horbergtal i okoliczne stoki. Chata serwuje najsmaczniejsze pieczone ziemniaki z boczkiem i jajkiem. Zdecydowanie warto spróbować! Do Tappenalm można dotrzeć z Horbergu wyciągiem krzesełkowym „Tappenalm”, z którego piękny, szeroki niebieski stok prowadzi do stacji z przekąskami”.

Po lewej stronie widoczna jest trasa Harakiri.

Après-ski w Mayrhofen

„Oczywiście nie można nie świętować po zakończeniu dnia na stoku, jeśli jeździ się na nartach w Mayrhofen. Przed powrotem do doliny zaleca się wypić jedno lub dwa piwa w barze (bezpośrednio przy Penkenbahn). Jeśli wolisz jechać prosto do domu, możesz również zjechać zjazdem Horbergbahn, a następnie autobusem dla narciarzy do centrum Mayrhofen. To idzie naprawdę szybko. Bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki obok Penkenbahn znajduje się Ice Bar, który jest bardzo polecany, jeśli lubisz après-ski. Ci, którzy są nadal głodni po ostatnim zjeździe, powinni zjeść sznycel lub bułkę z kiełbaską w sklepie mięsnym Gasser (naprzeciwko dolnej stacji kolejki). Pyszne! Polecamy również Yeti Bar bezpośrednio przy Horbergbahn, jest tu mieszany tłum i regularnie grają dobrzy DJe”.

W Mayrhofen nie brakuje górskich chatek.

Osobiste refleksje

„Byłam pozytywnie zaskoczona przez ośrodek narciarski Mayrhofen. Spodziewałam się zatłoczonego terenu z długim czasem oczekiwania przy wyciągu, ale rzeczywistość okazała się inna. Rano musieliśmy tylko czekać krótko, aż dotrzemy do Penkenbahn. Byłam również zdumiona bardzo przystępnymi cenami.

Wreszcie, mogę powiedzieć: Mayrhofen to bardzo urozmaicony teren narciarski z dostępem do łatwych niebieskich tras, a także wielu czerwonych i czarnych stoków wśród zapierającej dech w piersiach alpejskiej panoramy”.

Bary après-ski w Mayrhofen gwarantują niepowtarzalną zabawę.
Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...

Historia narciarstwa

Gdzie i kiedy pierwsza osoba jeździła na nartach? Kiedy narty stały się sportem ...