Pracownicy SnowTrex w drodze: relacja z Ötztal

01/10/2019 - SnowTrex

Nasza koleżanka ze SnowTrex Selina spędziła urlop na nartach w tyrolskim Ötztal na słoneczny koniec sezonu. Ale nie w znanym na całym świecie ośrodku narciarskim Sölden, lecz w rodzinnym ośrodku narciarskim Oetz. Oto jej relacja z podróży z Oetz:

Zjazd do doliny z lodowca w Sölden.

Wybór tras zjazdowych na terenie narciarskim Hochoetz

Teren narciarski Hochoetz ma 39 km tras zjazdowych, w większości niebieskich i czerwonych. Są dwa szczególnie piękne zjazdy: niebieski nr 11 prowadzi przez kilka łagodnych wzgórz, gdzie można również nieco przyspieszyć. Następnie jest czerwona trasa nr 9, stanowiąca zdecydowanie większe wyzwanie. Reszta to łagodny odcinek w lesie, około 3 km długości, gdzie można się nieco bardziej zrelaksować”.

„Hochoetz jest idealnym terenem narciarskim dla rodzin, początkujących i doświadczonych narciarzy. Dobrzy narciarze znajdą tu cały wachlarz wymarzonych tras zjazdowych, a dzieci nauczą się jeździć na nartach w szkołach narciarskich z pomocą uroczych maskotek. Dzięki karnetowi narciarskiemu mają Państwo również dostęp do sąsiedniego terenu narciarskiego Kühtai i łącznie 80 km tras narciarskich. Są tam prawie wyłącznie czerwone stoki, więc jest to raczej obszar dla ekspertów. Oba tereny narciarskie są połączone bezpłatnym autobusem dla narciarzy. Po około 35 minutach jazdy samochodem jesteś już w Sölden. Idealnie nadaje się do poznania terenu narciarskiego na lodowcu przez jeden dzień – absolutnie warte uwagi są nadzwyczajne trasy zjazdowe na lodowcu i wspaniały widok!”.

Widok na gondolę Acherkogel.

Rekomendowane miejsce do odpoczynku

„Zazwyczaj kończyliśmy nasz dzień na nartach na stacji gondoli Acherkogel. Jest tu duży taras widokowy i restauracja, która oczywiście jest również doskonałym miejscem na przerwę obiadową. Ceny są naprawdę zachęcające, a widok na dolinę Ötztal jest po prostu fantastyczny przy dobrej pogodzie”.

Après-ski w Ötztal

„Nie tylko jazda na nartach, ale także odkrywanie okolicy było naszym mottem. Program obejmował wycieczkę do Innsbrucka, który jest około godziny jazdy z Oetz – przy okazji bez płatnych dróg. Miasto ze „Złotym Dachem” i otaczającą je panoramą górską jest zdecydowanie warte odwiedzenia. Pewnego dnia mieliśmy niestety gorszą pogodę. Wykorzystaliśmy ją jednak do odwiedzin w Längenfeld Therme. To około 20 minut jazdy samochodem od Oetz.”

Widok panoramiczny na Ötztal.

„Oetz oferuje również wspaniałą sieć zimowych szlaków turystycznych: wzdłuż Ötztaler Ache można wspaniale spacerować i poznawać krajobraz sąsiednich gór. Tylko na wędrówkę w rakietach śnieżnych, która rozpoczyna się w sąsiedniej wsi, niestety nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu”.

Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...

Historia narciarstwa

Gdzie i kiedy pierwsza osoba jeździła na nartach? Kiedy narty stały się sportem ...