Pracownicy SnowTrex w drodze: relacja z Zell am See-Kaprun

01/10/2019 - SnowTrex

Wraz z nadejściem zimy, również pracownicy SnowTrex chętnie planują wyjazdy na narty. Nasza koleżanka Jana wykorzystała doskonałe warunki narciarskie i pod koniec stycznia udała się do pokrytego białym śniegiem Salzburger Land w Zell am See-Kaprun. Oto jej relacja z podróży z Zell am See-Kaprun:

Urzekający widok z terenu narciarskiego Schmittenhöhe na Zell am See.

Wybór tras narciarskich w Zell am See-Kaprun

„W regionie narciarskim Zell am See-Kaprun z 138 km tras zjazdowych spędziliśmy 4 dni. Region narciarski obejmuje tereny narciarskie Maiskogel, Schmittenhöhe (Zell am See) oraz teren narciarski na lodowcu Kitzsteinhorn (Kaprun). Ja jeżdżę raczej rekreacyjnie, ale mój szwagier i mój chłopak są naprawdę dobrymi narciarzami. W pewnym momencie chciałam udowodnić chłopakom, że niebieskie zbocza są dla mnie zbyt łatwe. Wybrałam się więc na dużo trudniejszą trasę.”

Czarna trasa narciarska okazała się prawdziwym wyzwaniem.

„Szczególnym plusem na terenie narciarskim Schmittenhöhe jest wspaniały widok na jezioro Zell. Ale widok na okoliczne szczyty sprawia, że jest się w dobrym nastroju i chce się jeździć na nartach na wszystkich trasach zjazdowych i na każdej nartostradzie przynajmniej raz. Ale dzięki „Salzburger Super Ski Card”mieliśmy do dyspozycji jeszcze więcej kilometrów tras. Skorzystaliśmy również z tej oferty i mieliśmy okazję jeździć na nartach jeszcze więcej kilometrów tras narciarskich”.

Przepiękny widok na górską panoramę w Zell am See-Kaprun.

Wyciągi, górskie chatki i après-ski

„Nie znałam jeszcze tego regionu narciarskiego i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Od wspaniałych warunków śniegowych, poprzez szerokie stoki, aż po nowoczesne wyciągi – wszystko było perfekcyjne. Znajduje się tu wiele wyciągów krzesełkowych (niektóre również z ogrzewaniem), wyciągów orczykowych i nowoczesnych wyciągów. Dla dzieci jest magiczny dywan, a dostęp do wszystkich udogodnień jest bardzo dobry. Mimo, że jest tam wielu miłośników sportów zimowych, nadal jest wystarczająco dużo miejsca, aby każdy mógł cieszyć się carvingiem. Jeśli potrzebowaliśmy przerwy od długich zjazdów, mieliśmy do wyboru kilka chat, w których można się rozgrzać gorącą herbatą lub wypić Jägermeistera. Po jeździe na nartach były też znane bary après-ski, takie jak SchnapsHansBar”.

Legendarny SchnapsHansBar na Schmittenhöhe.

Ogólne wrażenie Jany

„Moim osobistym punktem kulminacyjnym tego urlopu narciarskiego było zdecydowanie doświadczenie narciarskie w Kaprun. Jazda na nartach na lodowcu nad linią drzew na szerokich, bardzo dobrze przygotowanych stokach w pełnym słońcu jest po prostu świetna. Wszędzie widzi się tylko lodowce i górskie zbocza, jak okiem sięgnąć. W każdym razie wizyta jest warta zachodu i dla mnie jest pewne: wrócę do Zell am See-Kaprun!

Jana ze SnowTrex na Kitzsteinhorn na terenie narciarskim Zell am See-Kaprun.
Białe zagrożenie: właściwe zachowanie w przypadku lawiny

Każdy miłośnik sportów zimowych wie, że jazda na nartach – jak każdy sport ...

10 największych terenów narciarskich w Szwajcarii

Niekończące się stoki i panoramy górskie, jak okiem sięgnąć – Szwajcaria ...