5 wyjątkowych terenów narciarskich znajdujących się poza Alpami

20/01/2021 - SnowTrex

Jazda na nartach w Alpach jest wspaniała, fakt ten nie podlega dyskusji. Ale także poza Alpami znajdują się liczne tereny narciarskie w Europie i na całym świecie, które są absolutnie godne polecenia na urlop narciarski. SnowTrex prezentuje 5 niezwykłych terenów narciarskich, znajdujących się poza Alpami.

5 wyjątkowych terenów narciarskich znajdujących się poza Alpami.

Grandvalira/Andora

Mały kraj, duży teren narciarski. Ci, którzy wyjeżdżają do Andory na swój urlop narciarski, będą zachwyceni obszarem narciarskim Grandvalira i dwoma tradycyjnymi terenami narciarskimi Soldeu i Pas de la Casa. Na terenie narciarskim w środku Pirenejów miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z około 210 km tras zjazdowych na wysokości od 1.710 do 2.640 m n.p.m.. Czyni to ten teren narciarski największym obszarem narciarskim w Europie poza Alpami! Same ośrodki mają oferty dla rodzin i miłośników après-ski. Charakteryzują się one domkami typu chalet z drewnianymi dachami i kamiennymi ścianami. I, podobnie jak w Bułgarii, nasz porfel zostaje oszczędzony, ponieważ Andora pobiera bardzo niskie podatki w porównaniu z resztą Europy.

Wybierz się do największego terenu narciarskiego w Europie poza Alpami – terenu narciarskiego Grandvalira!

Whistler-Blackcomb/Kanada

Na terenie narciarskim Whistler-Blackcomb można wspiąć się na wysokość 2.283 m.

Teren narciarski Whistler-Blackcomb jest największym przyległym terenem narciarskim w Ameryce Północnej. Do 2010 roku teren narciarski był jeszcze dość nieznany na arenie międzynarodowej. Odkąd stał się on miejscem olimpijskich zawodów narciarskich w Alpach, coraz więcej miłośników sportów zimowych z całego świata odkrywa go dla siebie. Nic dziwnego, ponieważ obszar narciarski na północny wschód od Vancouver oferuje w sumie około 200 kilometrów tras zjazdowych i szczytów, które znajdują się na wysokości do 2.283 metrów nad poziomem morza. Ponieważ obszar ten obejmuje również lodowiec, narciarze i snowboardziści nie muszą martwić się o wystarczającą ilość śniegu. Jest to wspaniałe miejsce do szusowania po stokach aż do wiosny! Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze znajdą coś dla siebie. Szczególnie rodziny z dziećmi cenią sobie kilka dużych parków dla dzieci, w których nawet najmniejsi narciarze mogą ćwiczyć swoje pierwsze zjazdy na śniegu. Ci, którzy wolą trzymać się z dala od przygotowanych tras zjazdowych, nie będą zawiedzeni na terenie narciarskim Whistler-Blackcomb: Możliwość freeridingu jest tu w pełni zapewniona.

Idre Fjäll/Szwecja

Na terenie narciarskim Idre Fjäll stoki prowadzą we wszystkich czterech kierunkach.

W szwedzkim ośrodku narciarskim Idre Fjäll miłośnicy sportów zimowych mogą zawsze jeździć na nartach po słonecznej stronie – teren ten oferuje stoki we wszystkich czterech kierunkach. Ośrodek narciarski w szwedzkiej prowincji Dalarnas Iän, z około 40 kilometrami tras zjazdowych i wysokością do 890 metrów, jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi. Stoki są przeważnie łatwe i średnio trudne. Tylko trasy „Chocken” (szok), „Toker” (szaleniec) i „Ravinen” (wąwóz) nie należy do polecanych dla początkujący. Stok „Chocken”, na przykład, ma nachylenie 45 stopni. Sportowcy zimowi powinni być tak samo zaawansowani, gdy ćwiczą swoje skoki w parku rozrywki w Idre Fjäll. Teren narciarski Idre Fjäll posiada również cechę charakterystyczną: znajduje się tu oficjalne centrum treningowe szwedzkiej narodowej drużyny narciarstwa biegowego.

Szczegóły dotyczące terenu narciarskiego Idre Fjäll

Pamporovo/Bułgaria

Łagodna, ale bogata w śnieg pogoda w ośrodku narciarskim Pamporovo.

Masz ochotę na jeden z najbardziej wysuniętych na południe terenów narciarskich w Europie? Teren narciarski Pamporovo na południu Bułgarii jest zatem idealny! Tutaj pogoda jest łagodna, ale wciąż obfitująca w śnieg, więc nawet największe mrozy będą się opłacały podczas uprawiania sportów zimowych. Ośrodek narciarski Pamporovo oferuje 37 kilometrów dobrze przygotowanych tras narciarskich na wysokości do 1.925 metrów. Szczególnie imponujące są widoki na Rodopy. To sprawia, że sporty zimowe dają dwa razy więcej radości. A jeśli szukasz relaksu wieczorem, Pamporovo jest również właściwym miejscem. Przytulna górska wioska oferuje różne restauracje i możliwości wyjścia na zewnątrz. Co więcej, miejsce i teren narciarski są bardzo godne polecenia również pod względem wydatków, w przeciwieństwie do niektórych turystycznych hotspotów w Alpach.

Szpindlerowy Młyn/Czechy

Rodziny z dziećmi czują się szczególnie komfortowo w ośrodku narciarskim Szpindlerowy Młyn.

W Szpindlerowym Młynie w Czechach na miłośników sportów zimowych czeka teren narciarski Szpindlerowy Młyn z łącznie około 24 kilometrami tras zjazdowych. Składa się z dwóch ośrodków narciarskich Medvedín i Svatý Petr, które są połączone skibusem. Dla rodzin z dziećmi szczególnie poleca się okolice Medvedína z licznymi łatwymi trasami zjazdowymi. Jest też snowpark, w którym freestylerzy mogą się odprężyć. W regionie Svatý Petr znajdują się również trudne czerwone i czarne trasy zjazdowe, na których zaawansowani i ambitni narciarze oraz snowboardziści mogą ćwiczyć i trenować swoje umiejętności. W miejscowości Szpindlerowy Młyn ponadto, panuje szczególna atmosfera – przepływa przez nią Łaba, która ma swoje źródło tylko w odległości kilku kilometrów.

10 największych terenów narciarskich we Francji
10 największych terenów narciarskich we Francji

W Alpach Francuskich położone są jedne z najwyższych szczytów w Europie, a kraj ...

10 największych terenów narciarskich w Austrii
10 największych terenów narciarskich w Austrii

Długość tras narciarskich ma co prawda nie zawsze decydujące znaczenie, jednak ...