Krótki urlop na śniegu: weekend narciarski w górach

09/08/2019 - SnowTrex

Czy czujecie powoli tęsknotę za górami? Czekacie z utęsknieniem na opady świeżego śniegu? Brakuje Wam urlopu na dłuższy wyjazd? Nie ma problemu! Wakacje narciarskie nie zawsze muszą trwać cały tydzień. Krótki urlop w górach – od 2 do 5 dni – staje się coraz bardziej popularny. Ale jakie są cele? SnowTrex oferuje liczne obiekty, które można zarezerwować na 2 do 4 nocy. Naprawdę warto!

Hotel Grawand jest najwyższym hotelem w Alpach i jest idealnym miejscem na weekend narciarski.

Krótki urlop w sercu terenu narciarskiego

Hotele, które zapewniają idealne warunki na kilka dni z dala od codziennego zgiełku, są szczególnie popularne wśród urlopowiczów, którzy chcą spędzić weekend na śniegu – ponieważ są one bardzo blisko stoków. Zwłaszcza jeśli nie masz zbyt wiele czasu, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Dzień na stoku można rozpocząć już wczesnym rankiem, zanim inni narciarze wyruszą w drogę. Szczególnym tego przykładem jest Berghotel Grawand. Z włoskiego miasta Kurzras miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z gondoli na wysokości 3212 m. Hotel znajduje się bezpośrednio na stokach lodowca Schnalstal i jest najwyższym hotelem w Alpach.

Na terenie narciarskim St. Anton.

Krótki urlop w pobliżu lodowca

Nawet ci, którzy chcą przedłużyć sezon zimowy, znajdą w SnowTrex to, czego szukają. Austriackie tereny narciarskie na lodowcu oferują zabawę na stokach do maja, a dzięki swojej ofercie stoków narciarskich są idealnym miejscem na 3 do 4 dni wypoczynku. Największym z nich jest teren narciarski na lodowcu Stubai z prawie 110 km tras zjazdowych. Zakwaterowanie na 2 lub 3 noce można znaleźć w SnowTrex w Neustift. Do jedynego lodowca w Karyntii na „Mölli”, lodowca Mölltaler Gletscher, mogą dotrzeć miłośnicy sportów zimowych z pięknego Mallnitz, a na krótki urlop na lodowcu Pitztaler Gletscher, którego nartostrady sięgają aż 3440 m, warto wybrać St. Leonhard w dolinie Pitztal.

Krótki urlop pełen dobrej zabawy

Inny model krótkiego wypoczynku: urlop imprezowy. Jeśli chcesz się bawić każdego wieczoru w najgorętszych lokalizacjach après-ski, często wystarczy 2 do 4 noclegów. W St. Anton, na przykład, można wiele wypróbować w tym czasie – od Mooserwiru, przez Krazy Kanguruh do Heustadl. A ci, którzy mimo wszystko stawiają narty na pierwszym miejscu, mają do dyspozycji niesamowite 341 km tras narciarskich. SnowTrex oferuje również zakwaterowanie na 2 do 4 nocy w Saalbach-Hinterglemm, Sölden, Kitzbühel lub Grindelwald.

Widok na Saalbach.

Krótki dojazd jest niezwykle istotny

W przypadku weekendu narciarskiego krótki dojazd ma nadrzędne znaczenie. Na przykład, do Innsbrucka można łatwo dotrzeć pociągiem lub samolotem. Olympia SkiWelt obejmuje 9 ośrodków narciarskich, do których można bez problemu dotrzeć z tej metropolii alpejskiej bezpłatnym autobusem dla narciarzy. Krótki urlop i ochota na wizytę w kilku ośrodkach narciarskich? Nie ma problemu! Axamer Lizum, Glungezer, Kühtai, nawet lodowiec Stubai – wszystko jest w bezpośrednim sąsiedztwie. Ale ci, którzy wolą spokojną górską wioskę od tętniącego życiem dużego miasta, nie muszą jechać daleko. W okolicach Innsbrucka znajdują się idylliczne miejsca takie jak Oberperfuss, Thaur czy Kolsassberg, które są równie dobrymi punktami wyjścia do zwiedzania terenów narciarskich. Nawet Zillertal nie jest stąd daleko.

Dzięki krótkiej podróży i wystarczającej ilości śniegu, niemieckie ośrodki narciarskie od Allgäu do Lasu Bawarskiego lub w niskich pasmach górskich, takich jak Czarny Las lub Hochsauerland również dobrze wypadają. Często niewielkich rozmiarów, są one idealne na krótką przerwę na nartach. Region Berchtesgaden z takimi miastami jak Ramsau, Bad Reichenhall i Berchtesgaden, na przykład, posiada 6 przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich – oraz bogatą ofertę ośrodków wellness. W Czarnym Lesie, najwyższa góra regionu, Feldberg, przyciąga swoimi popularnymi trasami narciarskimi. Ze SnowTrex, na przykład, można zarezerwować 4 noce w Hinterzarten.

Jazda na nartach w słońcu w regionie Berchtesgaden.

Chcesz zrobić sobie przerwę w górach? Jeśli tak, to tutaj znajdziesz wiele ofert SnowTrex na krótki wypoczynek!

Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...

Historia narciarstwa

Gdzie i kiedy pierwsza osoba jeździła na nartach? Kiedy narty stały się sportem ...