Adults only: urlop w hotelu dla dorosłych

24/01/2023 - SnowTrex

Rosnący popyt świadczy o jednym: coraz więcej dorosłych szuka wypoczynku i relaksu w tzw. hotelach dla dorosłych. Mogą tu przebywać tylko osoby powyżej 16. roku życia, a nierzadko tylko osoby powyżej 18. roku życia. Czy ci urlopowicze nie lubią dzieci? Skądże! SnowTrex pokazuje, co tak  naprawdę stoi za tym trendem.

Relaks tylko we dwoje? Pora zatem na hotel tylko dla dorosłych!

Nowy trend: hotel dla dorosłych

Pomysł, że można całkowicie zrelaksować się podczas urlopu, często nie pokrywa się z rzeczywistością. Dzieci biegnące dookoła i stosunkowo wysoki poziom hałasu na basenie lub w restauracji działają na nerwy niejednego wczasowicza – czy to z obcymi dziećmi, czy też własnymi. Czasami po prostu chcesz poczytać gazetę, napić się koktajlu przy basenie, popatrzeć na góry lub zjeść kolację w spokoju i bez krzyków dzieci. Nie tylko dorośli bezdzietni, ale także coraz więcej rodziców podąża za tendencją do robienia sobie przerwy od (swoich) dzieci.

Zrelaksuj się w hotelu tylko dla dorosłych

Hotele dla dorosłych specjalizują się w potrzebach osób dorosłych (w tym rodziców), które chcą spędzić kilka dni, nie martwiąc się o nic – co najwyżej o swój plan odnowy biologicznej. Oferta obejmuje sauny, łaźnie parowe, masaże i inne zabiegi SPA, zajęcia sportowe i rekreacyjne, restauracje hotelowe i romantyczne kolacje przy świecach. Specjalne kursy, takie jak joga, salsa czy rumba są również w modzie. Nie można zapomnieć o pokojach i apartamentach, które często są wyjątkowo wyposażone, jak również o szczególnej atmosferze hotelu. To ostatnie wynika również z faktu, że nie ma dzieci biegnących wokół. Wielkim celem hoteli dla dorosłych jest: zaoferowanie spokojnej oazy dla dorosłych potrzebujących relaksu, czasem bardzo zestresowanych, gdzie mogą się całkowicie zrelaksować i odpocząć od codzienności.

Adults only: urlopowicze są również rodzicami

Nierzadko może nam przyjść na myśl „wrogość wobec dzieci”, kiedy mówi się o hotelach „tylko dla dorosłych”. Ale to nie ma z tym nic wspólnego! Wręcz przeciwnie: podróżni są często kochającymi rodzicami, którzy chcą spędzić kilka dni jako para, we dwójkę i bez dzieci. Dotyczy to przede wszystkim ich własnych dzieci, ale także nieznajomych. A nawet wczasowicze bez własnych dzieci zazwyczaj szukają spokoju po stresującym życiu codziennym w hotelach tylko dla dorosłych. Mogą to być pary bezdzietne, ale także, na przykład, kombinacje matki lub ojca i dorosłego dziecka. Hotele dla dorosłych są również bardzo popularne wśród rodziców oczekujących, którzy chcą zapewnić sobie spokój i ciszę na krótko przed narodzinami.

Wellness w hotelu dla dorosłych.

Przy okazji, Niemieckie Stowarzyszenie Hoteli i Restauracji (DEHOGA) uważa, że koncepcja ta nie jest wrogo nastawiona do dzieci i rodziców. Dla niego pojęcie to jest szczególną formą specjalizacji.

SnowTrex oferuje również hotele tylko dla dorosłych

SnowTrex spełnia również życzenia podróżnych dotyczące urlopu narciarskiego w hotelu dla dorosłych. Czy to w „Hotel & SPA Wulfenia” w Nassfeld-Hermagor, w „Hotel Kaysers Tirolresort” w Mieming, w Seefeld w „Wellnesshotel Schönruh”, „Hotel Stefanie” lub „Alpenhotel fall in Love”, w „Elisabeth Hotel” w Mayrhofen, czy też z wyżywieniem w „Apartments Heidi & Peter” w Kirchberg – jest tu coś dla każdego dorosłego człowieka potrzebującego relaksu. Ci, którzy wyczerpali swoją energię na stokach rano, z pewnością z niecierpliwością oczekują „zakończenia dnia bez dzieci”. W większości przypadków zakwaterowanie oferuje obszerną ofertę kulinarną i wellness na własny koszt.

Relaks z widokiem na góry.

Bogata oferta dla każdego

Fakt, że hotele dla dorosłych stają się coraz bardziej popularne, widać w zwiększonym popycie, a także w rosnącej podaży. Niemniej jednak coraz więcej hoteli w Niemczech koncentruje swoją ofertę na rodzinach. Tutaj dzieci nadal mogą się bawić i hałasować – innymi słowy, robić wszystko, co wiąże się z rodzinnym urlopem. Wszystko jest w równowadze, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni urlop – z dziećmi lub bez nich.

Wysyłaj zdjęcia z wakacji i duże pliki za darmo

Ci, którzy wyjeżdżają na wakacje, zazwyczaj wracają z mnóstwem zdjęć i filmów ...

Rodzaje wyciągów – od orczyka do kolejki 3S

Bez wyciągów narciarstwo z pewnością nie byłoby tak przyjemne. W końcu, kto ...

$stickyFooter