SnowWorld Landgraaf: Największy kryty stok narciarski w Europie

25/09/2022 - SnowTrex

W Holandii nie ma wysokich gór, ale mimo to można tu jeździć na nartach – i to na krytych stokach narciarskich. Jeden z nich znajduje się w Landgraaf, bardzo blisko Aachen. SnowTrex zna szczegóły dotyczące hali narciarskiej Landgraaf.

SnowWorld Landgraaf w zimie z zewnątrz.

Ogólne informacje o hali narciarskiej Landgraaf

SnowWorld w Landgraaf został otwarty w 2001 roku. Obecnie znajduje się tu 5 tras zjazdowych, dzięki czemu SnowWorld Landgraaf jest największym krytym „terenem narciarskim” na świecie. Najdłuższa trasa zjazdowa ma 400 metrów długości. W miesiącach letnich, oprócz jazdy na nartach i snowboardzie, można skorzystać z innych ekscytujących atrakcji, takich jak park linowy, trasa przygodowa, kolejki linowe i Alpine Coaster.

Dla początkujących i powracających narciarzy przygotowano dwie trasy zjazdowe o łagodnym nachyleniu, każda o długości 100 m. Zaawansowani narciarze mogą liczyć na coś bardzo wyjątkowego: jedyny na świecie kryty tor wyścigowy FIS. Dzięki 8 wyciągom, w tym 4 wyciągom dywanowym i 6-osobowemu wyciągowi krzesełkowemu, fani sportów zimowych są przenoszeni z powrotem na szczyty. Aby sprostać wymaganiom freestylerów, na całej długości stoku znajduje się funpark z 20 przeszkodami. Przez cały rok oferowane są różne kursy narciarskie i snowboardowe, zarówno letnie, jak i zimowe, weekendowe, dla freestylerów, kursy intensywne lub z analizą wideo. Dla miłośników zimy jest to nie tylko doskonałe przygotowanie do ferii zimowych, ale także odpowiednie miejsce na imprezy firmowe lub zajęcia szkolne.

Na miejscu można wykupić różne pakiety, które obejmują np. wypożyczenie sprzętu, odzieży narciarskiej i kasku. Istnieją również specjalne oferty za snowtubing, rodzinną zabawę na nartach, zniżki dla studentów lub seniorów 65+.

Główna trasa narciarska w SnowWorld Landgraaf.

Zajęcia obok stoku narciarskiego

W miesiącach letnich bardzo popularne są także zajęcia na świeżym powietrzu w parku wspinaczkowym. W parku linowym na miłośników wspinaczki czeka 6 tras o wysokości 8 i 12 metrów. Szlak Adventure Trail prowadzi do zjeżdżalni. Na linii zipline o długości prawie 1000 metrów można rozwinąć prędkość do 50 km/h, a miłośnicy adrenaliny z pewnością będą zadowoleni. Ale to nie wszystko – Alpine Coaster z ekscytującą 360-stopniową pętlą na wysokości 10 metrów to również coś wyjątkowego. Tutaj zjeżdża się prosto przez park wspinaczkowy.

Bistro SnowWorld codziennie serwuje kulinarne specjały dla spragnionych akcji. W ofercie znajduje się również brunch i fondue, a także samoobsługa i dania z karty. Różne bary w Landgraaf są również idealne na imprezy po nartach lub ekskluzywne uroczystości.

Mała chatka szczytowa w środku hali narciarskiej.

Imprezy i zabawa après-ski w hali narciarskiej Landgraaf

W SnowWorld z łatwością można zorganizować wyjścia firmowe, konferencje, wieczory kawalerskie, wesela czy imprezy świąteczne. Jeśli jeden dzień to za mało, wszyscy klienci ośrodka narciarskiego są mile widzianymi gośćmi w czterogwiazdkowym hotelu SnowWorld Landgraaf, położonym w malowniczej okolicy.

Ponadto ośrodek Skihalle Landgraaf organizuje w czasie ferii tygodnie zabawy dla dzieci oraz obozy zimowe/letnie z kompleksową opieką, zdrową żywnością i różnymi atrakcjami.

Dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję, SnowWorld oferuje możliwość członkostwa w „SnowWorld Healthclub” i ćwiczenia na własnej siłowni z profesjonalnymi instruktorami.

Landgraaf jest za daleko? SnowTrex zna wszystkie hale narciarskie w Niemczech i Europie.

Na narty latem (część 1/3) – alpejskie tereny narciarskie na lodowcach

Sezon narciarski dobiegł końca? Nie wszędzie!
Ta informacja zainteresuje ...

Praktyka czyni mistrza: tak dzieci uczą się jazdy na nartach

Jeśli jesteś entuzjastą narciarstwa, z pewnością będziesz chciał zabrać swoje ...

$stickyFooter