Urlop narciarski dla studentów – korzystne ceny i elastyczność

14/05/2019 - SnowTrex

Czasami studentom nie jest tak łatwo wybrać się na urlop zimowy. Kiedy przychodzi ochota na białe szaleństwo, to zazwyczaj egzaminy lub stan konta psują zabawę. Często nawet jedno i drugie. Nie warto jednak łatwo się poddawać. Poniższe wskazówki pokazują, jak studenci mogą spędzić kilka pełnych akcji dni w górach, pomimo ograniczonego budżetu i egzaminów.

Przerwa semestralna? Zatem ruszamy na narty!

Zalety elastyczności

Nawet jeśli jako student nie należysz do najlepiej zarabiających, nie powinieneś być zniechęcony do wyjazdu na narty. Tak, urlop narciarski nie jest jedną z najtańszych alternatyw wakacyjnych, ale mądry student ma asa w rękawie: jest elastyczny pod względem czasu. Wyjazdy narciarskie dla studentów mają tę ważną zaletę, że można je również zarezerwować w krótkim czasie. Dzięki temu możesz często korzystać z ofert Last Minute z dużymi zniżkami! Ale nawet studenci lubiący długoterminowe planowanie mają czas po swojej stronie. Przerwa semestralna daje wystarczająco dużo czasu na wyjazdy narciarskie poza sezonem. To nie tylko oszczędza pieniądze: ośrodki narciarskie nie są tak zatłoczone jak w szczycie sezonu turystycznego. Również oferta nie jest zbyt uboga – dzięki SnowTrex można wybierać spośród ponad 2000 miejsc noclegowych!

Wyjazd w grupie i podział kosztów

Istnieje również wiele innych sposobów na to, aby student utrzymywał koszty urlopu narciarskiego na jak najniższym poziomie. W przypadku grup liczących od pięciu do dziesięciu osób, wiele apartamentów i domków typu chalet można zazwyczaj zarezerwować w rozsądnych cenach. Prawdopodobnie najlepszym i najbardziej oszczędzającym pieniądze aspektem mieszkań i domków letniskowych jest wyżywienie we własnym zakresie. Mały aneks kuchenny jest zazwyczaj częścią standardowego wyposażenia, tak, że wszystko, czego potrzebujesz można kupić wygodnie i tanio w domu z dyskonta za rogiem i zabrać ze sobą. Tak więc koszty można obliczyć z góry, a na miejscu można nawet rozkoszować się ulubionym piwem.

Sprytny student dba również o to, aby samochód był efektywnie użytkowany aż do ostatniego centymetra sześciennego. Podzielony koszt paliwa to tym samym mniejszy koszt paliwa! Kolej regularnie oferuje również tanie bilety.

Domki i apartamenty są wręcz wymarzone dla grup.

Proste oszczędzanie

W SnowTrex regularnie znajdują się również atrakcyjne oferty promocyjne. Na przykład, Crazy Booking Nights odbywają się szczególnie przed rozpoczęciem i końcem sezonu. Podczas tych nocy, wybrane produkty są w znacznie niższych cenach. Ich terminy nie są jednak stałe i są one ogłaszane z niewielkim wyprzedzeniem. Dlatego warto być na bieżąco dzięki portalom społecznościowym i newsletterowi SnowTrex. Tygodniowy urlop narciarski z karnetem za mniej niż 400 zł nie jest możliwy? Wręcz przeciwnie! Przy odrobinie szczęścia można trafić na wyjątkową okazję! Warto także regularnie zaglądać na naszą stronę z ofertami Last Minute, gdzie czekają wyjątkowo atrakcyjne ceny!

Wraz ze spadkiem cen polepsza się humor studentów.

Eventy pełne atrakcji

Studenci, którzy szukają zabawy nie tylko w górach, ale również poza stokami, mają do odkrycia kilka wspaniałych eventów! Zima to sezon festiwali na dużych wysokościach, szczególnie na początku i na końcu sezonu „twierdze” imprezowe są pełne zabawy. Czy to „Top of the Mountain Concert” w Ischgl, „WOW! Glacier Love Festival” w Zell am See-Kaprun czy „PowderWeek” SnowTrex w Les 2 Alpes. Lista wydarzeń rośnie z roku na rok. Na nudę z pewnością nie ma tutaj miejsca!

Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...

Historia narciarstwa

Gdzie i kiedy pierwsza osoba jeździła na nartach? Kiedy narty stały się sportem ...