Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący : dowolny Snowpark : dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride : dowolny Wyciągi & gondole : dowolny Kraj : dowolny
Km tras biegowych : dowolny Opinie Klientów : dowolny Cena za osobę : dowolny
Rodzina & dzieci : dowolny Après-ski : dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Opinie Klientów

Hauzenberg

95 Liczba ocen:

86 % Rekomendacja:

Miejscowość 7,9
Teren narciarski 7,4

Informacje o terenie narciarskim

Hochficht

Maks. wysokość: 1 338 m
Min. wysokość: 933 m
Wys. miejscowość: 546 m
Wyciągi łącznie: 10
Orczyki: 7
Krzesełka: 3
Gondole: 0
Trasy łącznie: 20 km
Nartostrady:
9 km
Nartostrady:
10 km
Nartostrady:
1 km

Plan nartostrad

Narty Hauzenberg - czysty wypoczynek i świeże powietrze!

Las Bawarski

Las Bawarski o powierzchni 6000 km² tworzy największą naturę leśną Europy. W roku 1970 został tu utworzony Park Narodowy Las Bawarski, który wraz z Lasem Czeskim swoją powierzchnią 900 km² stanowi największy rezerwat przyrody w Europie Środkowej. Ten obfitujący w śnieg obszar jest obok Alp najważniejszym terenem narciarskim w Niemczech. Urlop w Lesie Bawarskim zadowoli przede wszystkim rodziny z dziećmi. Romantyczny kulig w bajkowej krainie śniegu – to oferta dla tych, którzy chcą odkryć las bawarski bez nart. Warte zobaczenia są również znajdujące się tu słynne grody, zamki i klasztory. Na zmęczonych całodziennym ruchem głodomorów czekają liczne restauracje i bawarskie gospody oferujące regionalne i międzynarodowe smakołyki.

Od 2002 roku Hauzenberg oficjalnie uchodzi za stację klimatyczną i znajduje się na wysokości 546 m w regionie Dunaju w południowej części Lasu Bawarskiego. Miasto powiatowe Passau, które bez wątpienia jest warte zwiedzenia, jest oddalone tylko o 25 km, także miejsce zetknięcia granic krajów Niemiec, Austrii, Czech znajduje się w pobliżu. Z najwyżej położonego miejsca w Passau, a dokładnie z "Der hohe Oberfrauenwald" (950 m), z wieży widokowej można podziwiać wspaniałe widoki, które sięgają aż do Austrii.

W regionie znajduje się także jedyne złoże grafitu, co jednocześnie czyni miasto Hauzenberg niemiecką stolicą przemysłu grafitowego. Przed ponad wiekiem zostały odnalezione pierwsze złoża grafitu, które częściowo funkcjonują jeszcze dzisiaj i których odłamki skał można odnaleźć dzisiaj w historycznych budowlach.

Ze względu na uwarunkowania geograficzne małej miejscowości, dla której charakterystyczne są znaczne różnice wysokościowe, północne zbocze „Oberfrauenwald” idealnie nadaje się na szaleństwa śniegowe. Dla miasta typowe są także chwiejne różnice temperatur. Podczas gdy, na niżej położonych terenach rozkwita wiosna, na terenach położonych wyżej nadal panuje sroga zima.