Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Opinie Klientów

Neureichenau

159 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,3
Teren narciarski 8,3

Informacje o terenie narciarskim

Hochficht

Maks. wysokość: 1 338 m
Min. wysokość: 933 m
Wys. miejscowość: 669 m
Wyciągi łącznie: 8
Orczyki: 4
Krzesełka: 3
Gondole: 1
Trasy łącznie: 20 km
Nartostrady:
9 km
Nartostrady:
10 km
Nartostrady:
1 km
Trasy do skialpinizmu: 2 km

Teren narciarski Hochficht

Austriacki teren narciarski „Hochficht” leży w sercu Szumawy, bezpośrednio przy granicy Niemiec i Czech. Stacja kolejki górskiej Schwarzenbergbahn w dolinie jest oddalona tylko o 12 km od Neureichenau i ok. 5 km od dzielnicy Lackenhäuser. Teren obejmuje ok. 20 km nartostrad i 8 wyciągów. Na sezon 17/18 3 przestarzałe orczyki zostaną zastąpione nowoczesną 10-os. gondolą. Stoki mogą być naśnieżane w 100 % i gwarantują niezapomniane przeżycia. Łatwiejsze i średniej trudności zjazdy znajdują się na wysokości 933 - 1337 m są szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi.

Zaawansowani narciarze mogą się wyszaleć na trasie wyścigu FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarstwa), na której rozgrywają się zawody mistrzostw Europy, jak również na trasie crossowej dla miłośników deski i nart. Dla dzieci przewidziano Sunny Kids Park z zadaszonym przenośnikiem taśmowym i trasą Junior prowadzącą przez las. Możliwa jest również jazda na nartach po zmroku na oświetlonym ok. 1 km stoku.

Wyjątkową atrakcją na terenie narciarskim jest występowanie wielu hotspotów Wi-Fi umożliwiających darmowy dostęp do internetu dla gości. Wystarczy kilka kliknięć, aby wygodnie połączyć się z siecią Wi-Fi i udostępnić na twitterze, facebooku itp. swoje przeżycia i zdjęcia prosto z ternu narciarskiego.

W okolicach Neureichenau znajdują się różnorodne, zadbane nartostrady z wyciągami orczykowymi. W Lackenhäuser znajdą Państwo również gondolę, jak również wyciąg dla najmłodszych w Campingpark. Przy Frauenberg znajduje się 1500 m trasa z trzyosobowym wyciągiem krzesełkowym. Dwa kolejne wyciągi znajdą Państwo w Altreichenau przy hotelu Haus Bergland.

Na obszarze Szumaw na terenie narciarskim Hochficht również istnieje możliwość przedłużenia narciarskiego dnia i skorzystania z nocnej jazdy na nartach. Niewielki, ale całkiem przyjemny teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach posiada dostęp do obu wyciągów bezpośrednio przy dolnej stacji zjazdu do Holzschlag. Wieczorem jest tu oświetlona 1 km trasa, dzięki czemu narciarska oferta wydłużona jest do nocy. Wyciągi czynne są dłużej dwa razy w tygodniu, w środy i piątki w godz. 17:00 - 20:30. Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych nocną jazdą: orczyki zimą 2017/2018 zostaną zastąpione przez nowoczesną 10-os. kolejkę. Z centrum miejscowości Neureichenau do terenu narciarskiego jest około 40 min jazdy. Czy teren narciarski Hochficht nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Niemcy
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Eksperci testują: Hochficht

W skład testu dotyczącego Hochficht wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,5 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki

Pozostałe kryteria

Après-ski

Obiekty w Neureichenau

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Teren narciarski Neureichenau
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.