Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący : dowolny Snowpark : dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride : dowolny Wyciągi & gondole : dowolny Kraj : dowolny
Km tras biegowych : dowolny Opinie Klientów : dowolny Cena za osobę : dowolny
Rodzina & dzieci : dowolny Après-ski : dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Opinie Klientów

Seiffen

9 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,3
Teren narciarski 7,8

Informacje o terenie narciarskim

Holzhau

Maks. wysokość: 740 m
Min. wysokość: 610 m
Wys. miejscowość: 640 m
Wyciągi łącznie: 3
Orczyki: 3
Krzesełka: 0
Gondole: 0
Trasy łącznie: 2,8 km
Nartostrady:
1 km
Nartostrady:
1,8 km
Nartostrady:
0 km

Plan nartostrad

Narty Seiffen - aktywny wypoczynek i tradycja

Rudawy

Rudawy powstały przed ok 300 milionami lat i tworzą naturalną granicę pomiędzy Saksonią i Czechami. Jest to jeden z najpopularniejszych terenów wypoczynkowych w Saksonii. W otoczeniu Gór Połabskich, pasma górskiego Vogtland i zagłębia północno-czeskiego wznoszą się dwa najwyższe szczyty Rudaw: po stronie czeskiej Keilberg (1244 m) i Fichtelberg (1215) po stronie niemieckiej.

Tradycja górnictwa w tym regionie sięga 12 wieku, kiedy to po raz pierwszy wydobyto tu drogocenną rudę. Dzięki temu teren ten zyskał nazwę Rudawy. Obecnie w Rudawach nie prowadzi się już prac górniczych, a turyści mogą zwiedzać oryginalne szychty, szyby i sztolnie. W ten sposób w mgnieniu oka można przenieść się w klimat tamtych czasów, kiedy to przed 600 laty dzień i noc odbywały się tutaj pracę na głębokościach bez dostępu światła dziennego. Fantastyczną przyrodę można podziwiać na zadbanych szlakach wędrownych, stokach narciarskich i trasach do narciarstwa biegowego.

Dodatkowo niepowtarzalny górski klimat w Parku Przyrodniczym Rudawy sprawia, że urlop w tym zakątku to gwarancja wypoczynku, relaksu i jedyna w swoim rodzaju przyroda dla turystów w każdym wieku!

Malownicza miejscowość Seiffen jest położona w Środkowych Rudawach, niedaleko od granicy z Czechami. Region ten ukształtował się nie tylko dzięki tradycyjnej sztuce sporządzania wyrobów z drewna i produkcji zabawek, ale również za sprawą obecnego tutaj górnictwa. Tradycyjne, udekorowane domy sprawiają, że atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa. Seiffen warto odwiedzić szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy. Znany kościół w Seiffen tzw "Rundkirche" jest położony na niewielkim wzgórzu w centrum miejscowości i stanowi jej znak rozpoznawczy. Wypoczynek w Seiffen to przyjemność zarówno dla tych którzy interesują się kulturą i historią, jak i dla fanów natury czy aktywnego spędzania czasu. Teren narciarski Holzhau pozwoli natomiast zaplanować urlop na śniegu pośród bajkowych krajobrazów Rudaw. Dzięki temu mają Państwo możliwość spędzenia urozmaiconych wakacji!

Obiekty w Seiffen

Mapa Powiększ

Szukaj…
: Narty Seiffen
Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.