Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Atrakcje USA

"Kraj nieskończonych możliwości" - to określenie mówi samo za siebie. Wyliczenie wszystkich wartych zobaczenia miejsc Stanów Zjednoczonych trwałoby godzinami. Niniejszym prezentujemy tylko niektóre wybrane atrakcje

Szybko, głośno i kolorowo - tak toczy się życie w słynnym Las Vegas. Podczas spaceru po znanej ulicy Strip można zachwycać się neonami kasyn i hoteli. "Venetian" wybudowany na wzór Wenecji z charakterystycznymi kanałami, czy "Luxor" - z 30-metrową piramidą to tylko przykłady charakterystycznych budowli. Turystów przyciągają również spektakle Cirque du Soleil (z fr. "Cyrk słońca") czy magika Davida Copperfielda. Tylko jednego z pewnością nikt tutaj nie znajdzie: spokoju. San Francisco przyciąga z kolei widokami niczym z najlepszej pocztówki. Wiktoriańskie domy widziane z perspektywy Alamo Square, Lombard Street - ulica pnąca się stromo do góry, czy sławny most Golden Gate Street - tego żaden turysta nie powinien przegapić. Golden Gate Recreation Area, to największy, miejski obszar parkowy o powierzchni 300 km². Należą do niego zarówno wydmy, plaże i lasy, jak i wyspa, na której znajduje się słynne więzienie Alcatraz. Kolejny punkt programu dla turystów to przejażdżka typowym dla San Francisco tramwajem - tzw. "Cable Car". A na zakończenie nie można zapomnieć o mieście aniołów i gwiazd czyli Los Angeles. Tutaj magiczną siłą przyciąga Hollywood, aleja ponad 2300 gwiazd - Walk of Fame oraz studia filmowe Universal Studios.

Niezapomniany widok gwarantuje także Wielki Kanion. Gigantyczny wąwóz o długości 450 km i głębokości 1,6 km został wyrzeźbiony przez rzekę Colorado. Spektakularny widok najlepiej podziwiać z południowego krańca kanionu. Odważni z pewnością powinni wejść na 22-metrową, szklaną platformę widokową. Moon National Monument w Idaho to iście księżycowy krajobraz. Potoki zastygłej lawy utworzyły w centrum niziny, którą przecina rzeka Snake teren zdominowany przez ostre skały, niemal bez jakiejkolwiek fauny czy flory. Nie tylko natura, ale także artyści tacy jak rzeźbiarz Gutzon Borglum czynią Stany Zjednoczone tak wyjątkowymi. W górze Mount Rushmore wykute zostały głowy 4 amerykańskich prezydentów: Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta i Abrahama Lincolna. Każda z nich o wysokości niemal 18 m.

Na koniec warto wspomnieć o najstarszym amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Na jego terenie można zobaczyć około 250 gejzerów. Yosemite Nationalpark jest natomiast znany dzięki granitowym skałom. "El Capitan" o wysokości 2307 jest najwyższym monolitem na świecie.

Miejscowości USA

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
Karnet Noclegi Od
250 km 2 080 - 3 049 m wkrótce