7 faktów o szkołach narciarskich

25/09/2022 - SnowTrex

Szkoły narciarskie działają obecnie w prawie każdym ośrodku narciarskim. Nawet małe ośrodki narciarskie z zaledwie kilkoma kilometrami tras mają zazwyczaj szkółki narciarskie, w których początkujący miłośnicy sportów zimowych mogą nauczyć się pierwszych skrętów na stoku, a zaawansowani narciarze doskonalić swoje umiejętności. Jednak przed udaniem się do szkoły narciarskiej niektórzy miłośnicy sportów zimowych często mają kilka pytań. Dlatego SnowTrex zebrał 7 faktów na temat szkół narciarskich.

Pierwsze kroki na nartach podczas kursu narciarskiego.


1. Kto powinien uczęszczać do szkoły narciarskiej?

Każdy, kto nigdy nie jeździł na nartach ani na snowboardzie, powinien odbyć odpowiedni kurs w szkole narciarskiej. Tutaj pod fachową opieką można nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie. Jest to niezbędne dla bezpieczeństwa własnego i innych osób na stoku. Każdemu początkującemu adeptowi sportów zimowych radzimy, aby nie był „uczony” jazdy na nartach lub snowboardzie przez członka rodziny lub przyjaciela. Szkolenia, które oferują instruktorzy narciarstwa, nie da się zwykle zastąpić instrukcjami lub radami udzielanymi w dobrej wierze przez amatorów sportów zimowych bez takiego przeszkolenia.

Dla tych, którzy są już zaawansowani i chcieliby doskonalić swoje umiejętności, np. w głębokim śniegu lub na wycieczce narciarskiej, również wskazany jest odpowiedni kurs. Istnieją również liczne oferty w tym zakresie.

W ofercie znajdują się również kursy dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów!

2. Ograniczenia dotyczące wieku w szkołach narciarskich

Większość kursów narciarskich jest oferowana od 3 roku życia. Oznacza to, że nawet najmłodsze dzieci mogą pod fachową opieką wykonać swoje pierwsze skręty na stoku. Jeśli mają Państwo młodsze dzieci, niektóre ośrodki narciarskie oferują również możliwość opieki nad maluchami w tzw. przedszkolach narciarskich. Chociaż nie ma tu jeszcze narciarstwa, mama i tata mogą w tym czasie w pełni cieszyć się zabawą na stoku.

3. Jak znaleźć odpowiednią szkołę narciarską

Wybór odpowiedniej szkoły narciarskiej zależy w dużej mierze od własnych życzeń i wymagań. Czy powinien to być kurs narciarski dla dzieci, czy kurs narciarski dla dorosłych (nauka jazdy na nartach dla osób powyżej 30. roku życia)? Kurs dla początkujących czy kurs dla zaawansowanych? Czy wymagane jest wypożyczenie sprzętu? Czy powinien to być grupowy czy indywidualny kurs narciarski? W zasadzie można powiedzieć, że prawie każda szkoła narciarska w większych ośrodkach narciarskich oferuje wszystkie te opcje. W ostatecznym rozrachunku liczy się po prostu porównanie cen lub osobiste odczucia.

Większość szkół narciarskich oferuje kursy już od 3 roku życia.

4. Czas trwania kursu narciarskiego

To, jak długo trwa kurs narciarski, zależy wyłącznie od tego, jakie umiejętności już posiadasz, na ile potrafisz się uczyć i czy zarezerwowałeś kurs grupowy czy indywidualny. W przypadku indywidualnego kursu narciarskiego opieka jest oczywiście znacznie bardziej indywidualna, co może przyspieszyć sukces w nauce, ale z drugiej strony zwykle płaci się znacznie więcej. Także w tym przypadku ważne jest, aby wszystko rozważyć, a przede wszystkim pilnie ćwiczyć. Praktyka czyni mistrza i może skrócić kurs narciarski! Zasadniczo na grupowy kurs narciarski dla początkujących należy zaplanować co najmniej 3 dni.

Jedno jest pewne: Praktyka czyni mistrza!

5. Koszt kursu narciarskiego

Koszt kursu narciarskiego zależy od tego, czy rezerwuje się kurs grupowy czy indywidualny. Ceny za trzydniowy kurs narciarski w grupie zaczynają się od około 80 € i dochodzą do około 200 € – w zależności od ośrodka narciarskiego. Na lekcje indywidualne należy przeznaczyć, co najmniej 150 € za dzień.

6. Rezerwacja kursu narciarskiego

Kurs narciarski można zarezerwować na miejscu lub wcześniej, przed wyjazdem. Zaletą rezerwacji za pośrednictwem organizatora wycieczki jest to, że często może on zaoferować zniżki ze względu na współpracę partnerską. Często można zaoszczędzić 5-10% w stosunku do ceny regularnej.

Kursy narciarskie są zazwyczaj tańsze za pośrednictwem touroperatorów.

7. Zniżki w szkołach narciarskich przez SnowTrex

Jeśli dokonają Państwo rezerwacji wyjazdu narciarskiego ze SnowTrex, otrzymają Państwo do 10% zniżki na kurs narciarski dzięki naszym umowom współpracy z ponad 100 lokalnych partnerów w wielu miejscowościach. Dotyczy to między innymi następujących partnerskich szkół narciarskich:

 • Ski Dome Oberschneider
 • Schischule Dorfgastein Holleis GmbH
 • NTC Sport Sölle
 • Skischule Tritscher
 • Grindelwald Sports AG
 • Skischule Maria Alm
 • Fun & Pro Shop
 • Schischule Lackner
 • Skischule Alpin Hopfgarten OG
 • Skischule Hochzeiger Pitztal
 • ESF Les Deux Alpes
 • i wiele innych
Szkoły narciarskie to miejsce spotkań wszystkich miłośników nauki na śniegu!

FAQ szkół narciarskich

Kto powinien uczęszczać do szkoły narciarskiej?

Każdy, kto nigdy wcześniej nie jeździł na nartach lub snowboardzie. Ponadto uczestnictwo w kursie może być korzystne również dla osób powracających do sportu.

Od jakiego wieku można uczęszczać do szkoły narciarskiej?

Większość szkół narciarskich oferuje kursy już od 3 roku życia.

Jak znaleźć szkołę narciarską?

W większości dużych ośrodków narciarskich jest kilka szkółek narciarskich do wyboru. Ale również w mniejszych ośrodkach zwykle działają też szkółki narciarskie.

Ile dni trwa kurs narciarski?

Zależy to od umiejętności, zwłaszcza umiejętności uczenia się, uczestnika oraz od tego, czy zajęcia odbywają się w grupie czy indywidualnie. Zasadniczo należy zaplanować co najmniej trzy dni.

Ile kosztuje kurs narciarski?

Zależy to od tego, czy zarezerwowali Państwo grupowy czy indywidualny kurs narciarski. Ceny trzydniowego grupowego kursu narciarskiego zaczynają się od około 80 euro, ale w zależności od ośrodka narciarskiego mogą wzrosnąć nawet do około 200 euro. Koszt lekcji indywidualnych wynosi około 150 euro za dzień.

Jak zarezerwować kurs narciarski?

Zarówno online, jak i na miejscu. Rezerwując online często można uzyskać zniżki.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter