Kolejna zima przed nami: pierwsze stacje narciarskie startują z nowym sezonem

19/09/2013 - SnowTrex

Podczas gdy większość rozkoszuje się jeszcze urlopem w promieniach południowego słońca, w górach wszyscy szykują się na rozpoczęcie sezonu zimowego. W pierwszej kolejności startują tereny narciarskie na lodowcach. Dlatego też już teraz pragniemy przedstawić informację o organizowanych na otwarcie sezonu eventach. Poniżej kilka ważnych wydarzeń i dat, które każdy fan sportów zimowych powinien zapamiętać:


4.-6. października: Hotzone.tv Park Operning na lodowcu Hintertuxer Gletscher

Pierwsze w tym sezonie otwarcie snowparku w Europie ma miejsce tradycyjnie w Dolinie Ziller. W funparku Betterpark na lodowcu Hintertuxer Gletscher w  pierwszy weekend października każdy może spróbować swoich sił – zarówno profesjonalista, jak też początkujący zwolennik freestyle’u. Zaawansowani mogą testować nowości na trasach beginner oraz medium line. Bezpłatnie można przetestować deski snowboardowe znanych marek. Znajdująca się na obszarze snowparku PRO Line zostanie w niedzielę zamknięta ze względu na odbywający się tam „Hotzone Session of the Dudes“. W trakcie eventu amatorzy mogą się zmierzyć z profesjonalistami takimi jak Marco Feichtner, Marco Grilc, Seppe Smits lub Steve Gruber. Kolejne zawody, które warto zobaczyć to „adidas Jersey Jam“ na specjalnej przeszkodzie wybudowanej przy restauracji Tuxer Fernerhaus oraz na Bomb Drop przy Bag Jump. Wieczorem w dolinie otwarcie sezonu można świętować w lokalach après-ski oraz na premierach filmowych.

11.-13. października: KTO- Kaunertal Opening na lodowcu Kaunertaler Gletscher

Uwaga fani freestyle: na najmłodszym lodowcu w Tyrolu również w tym roku odbędzie się popularny event z okazji otwarcia sezonu. Na turystów czekają testy najnowszego sprzętu narciarskiego znanych producentów, zawody amatorów i profesjonalistów oraz jazda na poręczy „monster rail”. W dolinie natomiast rozstawiony zostanie namiot KTO, w którym można posłuchać muzyki na żywo i obejrzeć związane z branżą sportową filmy. Całości w tym roku dopełnia niewielka rampa skate’owska.

12. października: Weiße Wiesn na lodowcu Stubaier Gletscher

Motto bawarskiego Oktoberfest „O’zapft is” zabrzmi 12. października również na lodowcu Stubaier Gletscher. Tradycyjne otwieranie beczki z piwem, biała kiełbasa i precle, a także bawarska muzyka grana na żywo zadba o dobry nastrój na stokach na wysokości 2900 m. W programie na turystów czekają takie atrakcje jak pokazy tradycyjnej jazdy na nartach oraz wybory najlepszych bawarskich strojów ludowych.

12.-13. października: Maxx Mountain First Snow Gletscheropening w Sölden

Organizatorzy jeszcze nie chcą za wiele zdradzić na temat eventu, który odbędzie się na lodowcach Rettenbach i Tiefenbach. My uchylamy rąbka tajemnicy: darmowe testy sprzętu narciarskiego, koncerty na żywo, imprezy w najpopularniejszych klubach w Sölden. Tego nie można przegapić!

18-20 października: Moreboards Stubai Premiere na lodowcu Stubaier Gletscher

Również snowpark na lodowcu Stubaier Gletscher – „Stubaier Zoo” rusza w październiku z nowym sezonem. Jib battles, trick sessions, snowboard i roockie contest oraz girls camp to tylko niektóre punkty programu. W Brand Saloon przy Eisgrat będzie można wypróbować najnowsze modele sprzętu narciarskiego. W Neustift natomiast można bawić się w wielu barach również po zmroku.

26.-27. października: Tirols höchstes Gletscherfest – zabawa na lodowcu Pitztaler Gletscher

Testy sprzętu, barbeque, wspinaczka lodowa – wszystko to czeka na gości podczas otwarcia sezonu na lodowcu Pitztaler Gletscher. Więcej szczegółów jeszcze nie możemy zdradzić!

9.-10. listopada: White stars games w Zell am See i Kaprun

Przy Kitzsteinhorn, w TauernSpa i w centrum Kaprun sezon rozpocznie się już w listopadzie. Już po raz trzeci odbędzie się tam wiele ciekawych konkursów. Główna nagroda to w tym roku nowe Audi A1. Nie zabraknie też innych atrakcji w programie – testów sprzętu, GoPro Cam-contest oraz imprezy po zakończeniu konkursów.

Pozostaje nam tylko życzyć wszystkim Czytelnikom udanego rozpoczęcia sezonu!

  • czwartek, 19. września 2013
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Eventy
  • słowo kluczowe: Feichten
Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter