Muzyczne wydarzenia na terenach narciarskich

07/11/2013 - SnowTrex

Najpierw dzień na nartach, a potem dobra zabawa – imprezy na terenach narciarskich już od dawna nie ograniczają się tylko do klasycznego après-ski w barach na stoku. W wielu miejscowościach na turystów czekają koncerty i huczne eventy na scenie z prawdziwego zdarzenia.

Od roku 1995 niezaprzeczalną „gwiazdą” wśród koncertów jest seria „Top of the Mountain” w Ischgl. Co roku pojawiają się tam artyści z całego świata. Ischgl gościło już między innymi Eltona Johna, Roxette i Marie Carey. Znani muzycy nie tylko rozpoczynają sezon w dolinie Paznauntal, ale również występują na jego zakończenie. W ubiegłym roku w tej austriackiej miejscowości odbyły się aż trzy koncerty: sezon wystartował z legendarną grupą Scorpions, w okresie Wielkanocy można było posłuchać Xavas, a na zakończenie narciarskiego roku scena zatrzęsła się od dźwięków Deep Purple. A najlepsze jest to, że z ważnym karnetem wstęp na koncerty przy stacji narciarskiej Idalp (2300 m nad poziomem morza!) jest bezpłatny. Tegoroczny inauguracyjny koncert zdominują gitarowe brzmienia. Zespół Nickelback, który tworzy czterech utalentowanych Kanadyjczyków zaprezentuje swoje największe przeboje. Z ciekawością czekamy na informacje, kto jeszcze pojawi się w nadchodzącym roku na znanej scenie…

Nickelback © TVB Paznaun-Ischgl

Przeciwwagą dla rockowego Ischgl mogą okazać się elektroniczne brzmienia prezentowane podczas „Electric Mountain Festival“ (EMF) w Sölden. Najlepiej od razu zapamiętać sobie aż pięć terminów: 30. listopada, 17. stycznia, 14. lutego, 14. marca i 2.-4. kwietnia. Od sezonu 2011/2012 festiwal odbywa się przy Giggijoch na wysokości 2282 m. Za sprawą organizatora turyści mogli oglądać tu już takich wykonawców jak David Guetta, DJ Antoine, Tom Novy, Klangkarusell i Disco Boys.  Kto wystąpi w tym sezonie, trzymane jest jeszcze w tajemnicy. Jedno jest pewne: punkt kulminacyjny imprezy przypadnie w tym roku również na kwiecień. Wstęp na imprezy jest bezpłatny. Tylko koncert na zakończenie festiwalu będzie biletowany.

EMF © Albin Niederstrasser Ötztal Tourismus

Dłuższą tradycją może pochwalić się jeszcze jedna elektroniczna impreza na stoku. „Rave on Snow” w Saalbach-Hinterglemm obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. W terminie od 12. do 15. grudnia karuzela narciarska w Pinzgau zamieni się z muzyczną scenę z prawdziwego zdarzenia, goszczącą znanych wykonawców. Z okazji jubileuszu wystąpią m.in. DJ-Guru Sven Väth, Chris Liebig, Oliver Koletzki, Wankelmut oraz Hanne & Lore. Koncerty odbywają się na kilku scenach – również w centrum miejscowości, pod gołym niebem, wysoko w górach, nawet w podziemnym garażu (!). Ceny biletów już od 20,- euro za dzień i 69,- euro na cały weekend (przedsprzedaż).

W Laax natomiast fani sportów zimowych i dobrej muzyki mogą liczyć na zupełnie inny klimat. Miejscowość ta bowiem co roku w kwietniu zamienia się w to, czym dla spragnionych słońca jest legendarna Majorka. W terminie od 5. kwietnia 2014 nie zabraknie więc regionalnych przebojów i dobrej zabawy. Wstęp jest bezpłatny. W ubiegłym sezonie podczas imprezy wystąpił niemiecki wykonawca Jürgen Drews. Co niektórzy już łamią soboe głowy, kto będzie gościem sceny w Laax podczas kolejnego eventu…

Obertauern też przyciąga gwiazdy

Również w Obertauern odbywają się imprezy z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Warto wspomnieć o takich wykonawcach, jak The BossHoss czy Herbert Grönemeyer. Opening na terenie narciarskim, jak w wielu innych kurortach planowany jest na 30. listopada. Tym razem wystąpi austriacki artysta Parov Stelar ze swoim zespołem. Grupa zdobyła już w tym roku trzy nagrody Amadeus Award (największa austriacka nagroda muzyczna w kategorii muzyki pop).

Pozostaje tylko rezerwacja urlopu narciarskiego w wybranych terminach. Dobrej muzyki na pewno nie będzie brakować!

  • czwartek, 07. listopada 2013
  • Autor: SnowTrex
  • Kategorie: Eventy
Urlop narciarski w obliczu koronawirusa: zimowy wypoczynek jest możliwy

Obecnie w czasach koronawirusa pojawia się wiele niepewności związanych z ...

Jazda na nartach z Jamesem Bondem: agent 007 w Alpach

Pogoń w głębokim śniegu i spektakularne akrobacje na nartach lub skuterach ...