Muzyczne wydarzenia na terenach narciarskich

07/11/2013 - SnowTrex

Najpierw dzień na nartach, a potem dobra zabawa – imprezy na terenach narciarskich już od dawna nie ograniczają się tylko do klasycznego après-ski w barach na stoku. W wielu miejscowościach na turystów czekają koncerty i huczne eventy na scenie z prawdziwego zdarzenia.

Od roku 1995 niezaprzeczalną „gwiazdą” wśród koncertów jest seria „Top of the Mountain” w Ischgl. Co roku pojawiają się tam artyści z całego świata. Ischgl gościło już między innymi Eltona Johna, Roxette i Marie Carey. Znani muzycy nie tylko rozpoczynają sezon w dolinie Paznauntal, ale również występują na jego zakończenie. W ubiegłym roku w tej austriackiej miejscowości odbyły się aż trzy koncerty: sezon wystartował z legendarną grupą Scorpions, w okresie Wielkanocy można było posłuchać Xavas, a na zakończenie narciarskiego roku scena zatrzęsła się od dźwięków Deep Purple. A najlepsze jest to, że z ważnym karnetem wstęp na koncerty przy stacji narciarskiej Idalp (2300 m nad poziomem morza!) jest bezpłatny. Tegoroczny inauguracyjny koncert zdominują gitarowe brzmienia. Zespół Nickelback, który tworzy czterech utalentowanych Kanadyjczyków zaprezentuje swoje największe przeboje. Z ciekawością czekamy na informacje, kto jeszcze pojawi się w nadchodzącym roku na znanej scenie…

Przeciwwagą dla rockowego Ischgl mogą okazać się elektroniczne brzmienia prezentowane podczas „Electric Mountain Festival“ (EMF) w Sölden. Najlepiej od razu zapamiętać sobie aż pięć terminów: 30. listopada, 17. stycznia, 14. lutego, 14. marca i 2.-4. kwietnia. Od sezonu 2011/2012 festiwal odbywa się przy Giggijoch na wysokości 2282 m. Za sprawą organizatora turyści mogli oglądać tu już takich wykonawców jak David Guetta, DJ Antoine, Tom Novy, Klangkarusell i Disco Boys.  Kto wystąpi w tym sezonie, trzymane jest jeszcze w tajemnicy. Jedno jest pewne: punkt kulminacyjny imprezy przypadnie w tym roku również na kwiecień. Wstęp na imprezy jest bezpłatny. Tylko koncert na zakończenie festiwalu będzie biletowany.

Dłuższą tradycją może pochwalić się jeszcze jedna elektroniczna impreza na stoku. „Rave on Snow” w Saalbach-Hinterglemm obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. W terminie od 12. do 15. grudnia karuzela narciarska w Pinzgau zamieni się z muzyczną scenę z prawdziwego zdarzenia, goszczącą znanych wykonawców. Z okazji jubileuszu wystąpią m.in. DJ-Guru Sven Väth, Chris Liebig, Oliver Koletzki, Wankelmut oraz Hanne & Lore. Koncerty odbywają się na kilku scenach – również w centrum miejscowości, pod gołym niebem, wysoko w górach, nawet w podziemnym garażu (!). Ceny biletów już od 20,- euro za dzień i 69,- euro na cały weekend (przedsprzedaż).

W Laax natomiast fani sportów zimowych i dobrej muzyki mogą liczyć na zupełnie inny klimat. Miejscowość ta bowiem co roku w kwietniu zamienia się w to, czym dla spragnionych słońca jest legendarna Majorka. W terminie od 5. kwietnia 2014 nie zabraknie więc regionalnych przebojów i dobrej zabawy. Wstęp jest bezpłatny. W ubiegłym sezonie podczas imprezy wystąpił niemiecki wykonawca Jürgen Drews. Co niektórzy już łamią soboe głowy, kto będzie gościem sceny w Laax podczas kolejnego eventu…

Obertauern też przyciąga gwiazdy

Również w Obertauern odbywają się imprezy z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu. Warto wspomnieć o takich wykonawcach, jak The BossHoss czy Herbert Grönemeyer. Opening na terenie narciarskim, jak w wielu innych kurortach planowany jest na 30. listopada. Tym razem wystąpi austriacki artysta Parov Stelar ze swoim zespołem. Grupa zdobyła już w tym roku trzy nagrody Amadeus Award (największa austriacka nagroda muzyczna w kategorii muzyki pop).

Pozostaje tylko rezerwacja urlopu narciarskiego w wybranych terminach. Dobrej muzyki na pewno nie będzie brakować!

  • czwartek, 07. listopada 2013
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Eventy
  • słowo kluczowe: Arosa
Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter