Najlepsze imprezy na zakończenie sezonu narciarskiego

19/02/2014 - SnowTrex

Bez obaw, sezon narciarski jeszcze się nie kończy. Mimo wszystko, warto już teraz przyjrzeć się marcowi i kwietniowi – miesiącach, w których powoli żegnamy się z sezonem. Również w tym roku, po raz kolejny wiąże się z licznymi imprezami. Każdemu, kto ma zamiar wziąć w nich udział, radzimy pospieszyć się z rezerwacją. Chętnych nie brakuje!

Snow Jam odbywa się w Davos w marcu.

Zebraliśmy niektóre z najciekawszych imprez:

15. marca: Snow Jam Davos, centrum sportowe Davos

Prawdziwa atrakcja dla wszystkich fanów muzyki hip hop i rap: organizatorom w Davos znów udało się przyciągnąć gwiazdy międzynarodowej sceny muzycznej. 15 marca wystąpi Londyńczyk Dizzee Rascal. Towarzyszyć będą mu Fettes Brot, Cro, Stress i Prinz Pi. Koncerty odbędą się w godzinach od 13.30 do 21:00 na scenie centrum sportowego. Następnie zaplanowane jest przyjęcie afterparty w centrum kongresowym. Bilety w cenach 79 Franków  lub 99 z wejściem na afterparty.

29. marca: Parov Stelar & Band, teren narciarski: Hauser Kaibling, Haus im Ennstal

„Dżentelmen Elektro-Swingu” zaszczyci swoją obecnością Hauser Kaibling w regionie narciarskim Schladming-Dachstein pod koniec marca . Dzięki mieszance muzyki jazzowej i swingu z muzyką elektroniczną, Stelar Parov został wyróżniony w Austrii kilkoma nagrodami Amadeus Awards. Koncert odbędzie się przy dolnej stacji Hauser Kaibling, start o godzinie 20:00. Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 41 euro.

2. – 4. kwietnia: Electric Mountain Festival, Skigebiet Sölden

Młody festiwal, jednakże cieszący się już niemałym powodzeniem. Organizatorzy Electric Mountain Festival postarali się w tym roku o prawdziwe gwiazdy  – przede wszystkim w kulminacyjnym punkcie wydarzenia, w festiwalowy weekend w kwietniu. Festiwal trwa już bowiem od końca listopada. Do tej pory na scenie Giggijoch występowali tacy artyści jak Tujamo i Plan B. W tym roku, w programie znajdziemy również znanych wykonawców: Klingande (2.4), Chuckie (3.4) i Martin Solveig (4.4).  Początek koncertu każdorazowo o godzinie 13:00. Jako support zagrają m.in. Juliet Sikora i Tube & Berger (oboje 4.4). W tych dniach karnet narciarski jest jednocześnie biletem wstępu na festiwal.

3. – 6. kwietnia: Ibiza Snowflake, Saalbach-Hinterglemm

Magia Ibizy w górach – to cel organizatorów tej premierowej imprezy w Saalbach-Hinterglemm. Dj-e z Ibizy, Amsterdamu, Monachium i Wiednia wystąpią w 3 klubach, 1 bacówce i na otwartej scenie miejscowości. Niewątpliwą gwiazdą będzie George Morel, który zagra swój 4-godzinny set. Dołączą do niego m.in. Marcello, Joy de la Rosa, Alex Kentucky, Steve Hope i Angel Linde. Bilety za 1 wieczór, 2 lub wszystkie 3 wieczory do nabycia w przedsprzedaży w cenach od 20 do 35 euro.

5. kwietnia: Splash Contest, teren: Schmittenhöhe, Zell am See

Kąpiel na nartach i na desce? – podczas tej imprezy to możliwe! Prawdopodobnie najciekawszy konkurs na zjeżdżalni wodnej odbędzie się na wysokości 2000 m. Uczestnicy starają się ślizgać po śniegu na wykopanym zbiorniku wodnym. Do kolejnej rundy przechodzą tylko ci, którym udało się dotrzeć do przeciwległej krawędzi basenu. Warto wziąć udział: nagroda pieniężna za zajęcie pierwszego miejsca, zarówno dla kobiet i mężczyzn wynosi każdorazowo 500 euro. Dodatkowo czekają nagrody rzeczowe. Zapisy możliwe na stronie internetowej terenu narciarskiego od 5. marca.

5. kwietnia: Snowpenair Interlaken, Kleine Scheidegg

Już po raz 2. Deep Purple potwierdził swoją obecność na Snowpenair w Interlaken. Zespół wystąpi 5.4 po takich wykonawcach jak LewisBowieHammer Band, Trauffer i Göla, na scenie przy Kleinen Scheidegg z widokiem na Jungfrau, Eiger i Mönch. Start o godzinie 10:30.  Za wejście trzeba będzie zapłacić 110 franków.

8. – 12. kwietnia: Zermatt

Unplugged Festiwal, który rozbrzmiewa na terenie całego miasta, u podnóży szczytu Matterhorn. Zermatt Unplugged odbywa się w kilku lokalizacjach – w tym, na przykład: na scenie namiotowej, w Hotelu Vernisage, w Sunnega Paradise i w Hotelu Alex. Lista znanych wykonawców jest również w tym roku długa: Aloe Blacc (8.4), Tom Odell (8.4), Katie Melua (9.4), Jamie Cullum (10.4), Mick Hucknall (11.4) i Milow (11.4). Bilety na poszczególne koncerty kosztują 50 franków.

11. kwietnia: Bring Open-Air-Konzert, teren narciarski: Lodowiec Hintertuxer Gletscher, Dolina Ziller

W ramach 10. kolońskiego tygodnia w Dolinie Ziller dnia 11.4 – od godziny 17, przy lodowcu Hintertuxer Gletscher, z koncertem wystąpią lokalni artyści z Brings. Będzie to uwieńczenie tygodnia wypełnionego licznymi atrakcjami, od koncertów na żywo artystów z Kolonii i Doliny Ziller, przez imprezy aż po wesołe wyścigi.

15. kwietnia: Fire & Ice, teren narciarski: Hochzeiger im Pitztal

2 elementy, tak bardzo ze sobą przeciwstawne, łączą się w tym spektakularnym show: ogień i lód. Na tą okazję Hochzeiger będzie ponownie zanurzony w morzu ze światła i koloru. Fire & Ice –  to formacje miejscowej szkółki narciarskiej z formacjami biegaczy i kaskaderów, jak również parada ratraków terenu Hochzeiger i wspaniałe sztuczne ognie.  Od godziny 19.30 na górę stacji środkowej zabierze widzów gondola. Bezpłatny transfer autobusowy natomiast, dowiezie wszystkich urlopowiczów z wszystkich miejscowości Pitztal do Hochzeiger.

17. – 20. kwietnia: Snowdown Hochfügen, Dolina Ziller

W Hochfügen sezon narciarski zakończy się mieszanką sportu i imprezy muzycznej. Po raz 51. odbędzie się wyścig narciarski (20.4), w którym między sobą konkurują grupy 3-osobowe, połączone ze sobą liną. Po raz drugi w wyścigu biorą udział również dzieci (19.4). Program obejmuje również koncerty na żywo oraz tradycyjne pożegnanie zimy 20 kwietnia.

20. kwietnia: Top of the Mountain Easter Concert, teren narciarski: Ischgl

“3 is ne Party” – tak brzmi tytuł aktualnego albumu, a także dewiza przy przedostatnim koncercie Top of the Mountain na Idalp w Ischgl. Pewne jest, że grupa Fettes Brot na scenie da z siebie wszystko. Jak zawsze biletem wstępu na koncerty jest karnet narciarski.

26. kwietnia: Gamsleiten Kriterium, teren narciarski: Obertauern

Po raz 8.  odbędzie się w Obertauern największe w Austrii poszukiwanie skarbów w śniegu – i wprawdzie przy najbardziej spektakularnej nartostradzie terenu narciarskiego: przy Gamsleiten 2. Na wyznaczonym terenie zostanie zakopanych 30 skrzyni ze skarbem, pod okiem notariusza. W każdej ze skrzyń znajduje się nagroda, ale tylko jedna osoba otrzyma nagrodę główną. W tym roku jest to samochód BMW serii 3 touring. Każdy z uczestników otrzyma do dyspozycji łopatę -organizatorzy przewidują 1000 osób chętnych.

3. maja: Top of the Mountains – koncert na zakończenie sezonu, teren narciarski: Ischgl

To niewątpliwie atrakcja roku i doskonałe zwieńczenie sezonu. Na zakończenie sezonu, organizatorom w  Ischgl udało się przyciągnąć na scenę open air  jedno z wielkich nazwisk. W towarzystwie zespołu i wraz ze swoim aktualnym albumem „Swings both ways” wystąpi sam Robbie Williams. Start o godz. 13:00, 3.5. Najlepsze: wstęp z ważnym karnetem narciarskim jest bezpłatny.

Wśród tak wielu atrakcji  nawet myśl o zakończeniu sezonu staje się bardziej znośna…

Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter