Ośrodki narciarskie z bezpłatnym karnetem dla dzieci

25/09/2022 - SnowTrex

Wszyscy rodzice dzieci jeżdżących na nartach znają ten problem: im dzieci są starsze, tym droższy staje się dla nich karnet narciarski. Choć często są zniżki, dzięki którym dzieci mogą korzystać z zabawy na stoku za mniejszą kwotę niż ich rodzice, to jednak w większości przypadków nie jest to całkowicie darmowe. SnowTrex zna jednak wyjątki i przedstawia tereny narciarskie oferujące bezpłatny karnet narciarski dla dzieci.

Ośrodki narciarskie z bezpłatnym karnetem dla dzieci.


Austria

Jeśli jeszcze nie wiecie, dokąd wybrać się na najbliższe ferie zimowe z całą rodziną, powinniście zwrócić uwagę na miejsce, które słynie z doskonałej zimowej zabawy — Austrię. Austriackie Alpy są idealnym miejscem na relaks w czasie przerwy od stresującej codzienności. Na małych i dużych miłośników sportów zimowych czekają niezliczone tereny narciarskie, ze stokami jak okiem sięgnąć i szkółkami narciarskimi, które chętnie przekazują wiedzę na temat sztuki jazdy na nartach. Ponadto można skorzystać z bezpłatnej opieki nad dziećmi, gdzie dzieci mogą się wspólnie bawić, a także z wielu innych atrakcji poza stokami narciarskimi.

W Austrii na niektórych terenach narciarskich dzieci w wieku 15 lat nadal jeżdżą na nartach za darmo.

Austria ma również tę zaletę, że w żadnym innym alpejskim kraju sportów zimowych tak wiele ośrodków narciarskich nie oferuje specjalnych promocji na karnety narciarskie dla dzieci. Bezpłatne karnety narciarskie dla dzieci są dostępne w Austrii pod pewnymi warunkami, na przykład na poniższych terenach narciarskich:

Francja

Francuskie ośrodki sportów zimowych są doskonałym celem podróży, zwłaszcza dla rodzin szukających niedrogiego urlopu narciarskiego. Powodem przystępnych cen jest to, że zakwaterowanie we Francji to w większości apartamenty lub studia, co oznacza, że każdy może na miejscu zdecydować, ile pieniędzy chce przeznaczyć na wyżywienie.

Niedrogie ferie narciarskie można spędzić we Francji.

Ponadto obiekty są często położone bezpośrednio przy stokach różnych terenów narciarskich, dzięki czemu nie trzeba się martwić o autobus dla narciarzy. Na francuskich stokach fani narciarstwa i snowboardu mogą zazwyczaj liczyć na wiele kilometrów tras, niezliczone szkółki narciarskie oferujące kursy dla dzieci i dorosłych, a często także wesołe snowparki i strefy dla dzieci.

Ta zróżnicowana i dość przystępna oferta we Francji oznacza, że we francuskich ośrodkach narciarskich jest mniej ofert dodatkowych i rzadko zdarzają się promocje, które obniżają indywidualnie ustalone stawki dla dzieci. Dla dzieci poniżej 5. roku życia karnet narciarski jest zazwyczaj bezpłatny.

Włochy

Również włoskie ośrodki narciarskie oferują zabawę na stokach dla małych i dużych, wykwalifikowane szkółki narciarskie i różnorodne trasy. Rodziny mogą wybierać między dużymi i małymi terenami narciarskimi, wieloma przyjaznymi rodzinom obiektami noclegowymi i przeważnie urozmaiconym programem poza stokami.

Włoskie tereny narciarskie często mają specjalne oferty dla młodych narciarzy.

Ponadto we Włoszech dzieci w wieku do 5 lat jeżdżą na nartach za darmo. Dla starszych dzieci jest to często bezpłatne po pewnym okresie pobytu, a niektóre ośrodki narciarskie przygotowały także specjalne oferty dla młodych narciarzy. Darmowe karnety narciarskie dla dzieci są dostępne we Włoszech pod pewnymi warunkami, na przykład w poniższych ośrodkach narciarskich lub na terenach narciarskich:

Szczególnie w przypadku wyjazdów narciarskich z wieloma dziećmi warto skorzystać z terenów narciarskich ze specjalnymi ofertami dla dzieci.

Szwajcaria

Alpy Szwajcarskie to piękne miejsce na narty z dziećmi. W Szwajcarii jest wiele ośrodków narciarskich, takich jak Grächen/Hannigalp, Arosa-Lenzerheide, Davos Klosters Mountains i wiele innych i mają one ze sobą wiele wspólnego, jeśli chodzi o ich przyjazny rodzinom charakter, pewność śniegu i wyjątkowe zakwaterowanie.

Na stokach szwajcarskie tereny narciarskie oferują wszystko, czego mogą sobie życzyć młodsi i starsi narciarze: szkółki narciarskie, kreatywne strefy dla dzieci i snowparki oraz szeroki wybór tras od łatwych do bardziej wymagających. Poza alpejskimi stokami można tu znaleźć wiele innych atrakcji, takich jak tory saneczkowe, kryte place zabaw, rodzinne restauracje, a czasem nawet bezpłatną opiekę nad dziećmi, które przyjmują rodziny z otwartymi ramionami.

W wielu szwajcarskich ośrodkach narciarskich dzieci do lat 6 jeżdżą na nartach za darmo.

Generalnie karnety narciarskie dla dzieci poniżej 6 roku życia są w Szwajcarii zazwyczaj bezpłatne, ale oczywiście są ośrodki narciarskie, które przygotowały specjalne oferty dla starszych dzieci. Darmowe karnety narciarskie dla dzieci są dostępne w Szwajcarii pod pewnymi warunkami, na przykład na terenie narciarskim Zermatt.

Niemcy

W Niemczech jest wiele terenów narciarskich, które z otwartymi ramionami witają rodziny. Często są to szkółki narciarskie, stoki przyjazne dzieciom, a także atrakcje dla rodzin poza stokami. Ponadto wiele terenów narciarskich oferuje darmowe karnety dla małych, a czasem nawet dla dużych narciarzy, które umożliwiają swobodny dostęp do niemieckich śnieżnych atrakcji.

Niektóre niemieckie tereny narciarskie oferują darmowe karnety dla dzieci.

W większości miejsc możliwe jest to dzięki tzw. CARDS lub PLUS CARDS, które są uwzględniane w rezerwacji po osiągnięciu minimalnej długości pobytu w określonych hotelach. PLUS CARDS umożliwiają bezpłatny dostęp do szerokiej gamy atrakcji, takich jak jazda na nartach na terenie narciarskim. Bezpłatne karnety narciarskie dla dzieci (przy PLUS CARDS) są dostępne w Niemczech pod pewnymi warunkami, np. na terenie narciarskim Oberstaufen.

Masz ochotę na tani urlop narciarski z całą rodziną?

Masz ochotę na niedrogi urlop narciarski z całą rodziną? Tu znajdziecie wiele atrakcyjnych ofert SnowTrex dla rodzin, w których karnet narciarski jest zazwyczaj wliczony w cenę!

FAQs dotyczące darmowych karnetów narciarskich dla dzieci

Czy karnety narciarskie dla dzieci są zawsze bezpłatne?

Niestety nie. Karnet narciarski dla dzieci jest zazwyczaj bezpłatny do określonej indywidualnie granicy wieku, dla dzieci, które ją przekroczą, obowiązują stawki dziecięce obowiązujące na danym terenie narciarskim.

Jaka jest różnica między karnetami narciarskimi dla dzieci i dorosłych?

Główną różnicą jest cena. Karnety narciarskie dla dzieci są często o wiele tańsze niż karnety dla dorosłych. Ponadto zdarza się, że karnety narciarskie dla dzieci zawierają również oferty specjalne, takie jak bezpłatna wizyta w kinie dla dzieci.

Jakie są warunki uzyskania darmowych karnetów narciarskich?

Warunki uzyskania darmowego karnetu narciarskiego są różne na poszczególnych terenach narciarskich. Na przykład otrzymanie darmowego karnetu narciarskiego może być powiązane z minimalną liczbą dni lub zakupem karnetu narciarskiego dla jednego z rodziców. Informacje o dokładnych warunkach można zazwyczaj znaleźć na stronach internetowych terenów narciarskich lub operatora wyciągów.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter