18 popularnych destynacji na urlop narciarski na Boże Narodzenie

31/10/2023 - SnowTrex

Kto nie marzy o białych świętach Bożego Narodzenia? SnowTrex wybrał jedne z najbardziej śnieżnych miejsc na święta bożego narodzenia w górach! Kto będzie wystarczająco szybki, nadal może zapewnić sobie najlepsze miejsca na stoku w najpopularniejszych kurortach.

Boże Narodzenie na śniegu – gwarantowane w Alpach!

Valmeinier (Francja)

Teren narciarski: Galibier-Thabor, 150 km tras

W środku dwóch parków narodowych Ecrins i Vanoise leży przyjazne rodzinie Valmeinier. W skład gminy wchodzi malownicza górska wioska Valmeinier 1500 z tradycyjnymi kamiennymi domami i nowoczesny ośrodek narciarski Valmeinier 1800. Teren narciarski Galibier Thabor, który rozciąga się między miejscowościami Valmeinier i Valloire, oferuje 150 km tras narciarskich. Z pokrywą śnieżną o grubości około 100 cm w sezonie, Valmeinier to miejsce z gwarancją śniegu w okresie świątecznym, gdzie można spędzić okres Bożego Narodzenia w urokliwych barach i restauracjach.

Valmeinier jest niezwykle popularnym miejscem narciarskim dla entuzjastów sportów zimowych z całej Europy, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia.

Fügen (Austria)

Region narciarski: Zillertal, 515 km tras

Położone w samym sercu Zillertal Fügen z zabytkowymi kościołami i kaplicami oferuje szczególnie piękne tło dla świąt Bożego Narodzenia. Jeśli wszystko jest tu zasypane śniegiem, rozprzestrzenia się domowy nastrój świąteczny. Nie bez powodu piosenka świąteczna „Silent Night, Holy Night” pochodzi z Fügen. Oprócz stosunkowo wysokiego poziomu bezpieczeństwa w zakresie opadów śniegu, Zillertal oferuje również duży wybór tras zjazdowych w kilku ośrodkach narciarskich, jak również na lodowcu Hintertux. Zaczyna się od 110 km tras zjazdowych w ośrodku narciarskim Hochfügen-Hochzillertal, a kończy na 515 km tras zjazdowych na całym obszarze Zillertal i jest dopełniona szeroką ofertą zajęć pozasportowych. Oprócz torów saneczkowych obejmuje to również Zillertal Thermal Spa. Bezpłatne autobusy i kolejka Zillertal łączą wszystkie tereny narciarskie w dolinie.

Urlop narciarski w Fügen gwarantuje wspaniałe widoki na szczyty w Dolinie Ziller.

Chamrousse (Francja)

Teren narciarski: Chamrousse, 90 km tras

Chamrousse z trasami zjazdowymi na wysokości do 2250 m jest jednym z naszych najpopularniejszych ośrodków narciarskich i stosunkowo bezpieczną opcją na śnieg we francuskim Belledonne. Z terenu narciarskiego nad Grenoble roztacza się wspaniały widok na miasto, a duży kompleks apartamentów bezpośrednio przy wejściu do wyciągu sprawia, że rozpoczęcie dnia na nartach jest szczególnie komfortowe. Niewielkie odległości i przytulne chaty przy stacji narciarskiej również przyczyniają się do świątecznej atmosfery. Dodatkowy plus: ośrodek narciarski Chamrousse otrzymał nagrodę SnowTrex Award.

Stok w Chamrousse.

St. Anton am Arlberg (Austria)

Teren narciarski: Ski Arlberg, 305 km tras

Arlberg jest prawdopodobnie najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Vorarlberg. Tutaj na górze w najlepszych momentach jest do 150 cm śniegu. Nic dziwnego, że jest to jeden z najlepszych obszarów freeride’owych w Austrii. Od zimy 2017/2018 r. „Ski Arlberg” urósł do rangi największego obszaru narciarskiego w Austrii. 305 km tras pomiędzy Anton, Lech-Zürs i Warth-Schröcken można bez problemu przejechać bez zdejmowania nart. Anton jest sercem regionu narciarskiego po stronie tyrolskiej. To tutaj wyrafinowana atmosfera wakacji spotyka się z różnorodnością sportową. Wspaniały, bogaty w śnieg ośrodek wypoczynkowy dla każdego.

Sölden (Austria)

Teren narciarski: Sölden, 254 km tras

Dolina Ötztal jest zawsze warta odwiedzenia pod koniec roku. Na stacjach górskich można liczyć na średnio ok. 180 cm śniegu. Sölden jest więc nie tylko znanym terenem narciarskim après-ski z lodowcowymi trasami zjazdowymi, ale również wspaniałym zimowym krajobrazem z fantastycznym śnieżnym puchem. Miłośnikom nieco spokojniejszej atmosfery polecamy natomiast wizytę w  Obergurgl-Hochgurgl. Ze względu na wysokość, pokrywa śnieżna jest tu nieco grubsza, więc białe Boże Narodzenie jest praktycznie gwarantowane.

Położone na końcu doliny Ötztal, Sölden emanuje wyjątkowym urokiem jako miasto, szczególnie w okresie świątecznym i o zmierzchu.

Davos (Szwajcaria)

Teren narciarski: Davos Klosters Mountains, 279 km tras

Mamy wiele wskazówek dla ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Jeśli chodzi o ilość śniegu i stoki dla wszystkich członków rodziny, góry Davos Klosters Mountains znajdują się na szczycie naszej listy rekomendacji. Region oferuje w sumie 280 km tras zjazdowych i wszystko, czego miłośnicy sportów zimowych mogą sobie życzyć. Tereny narciarskie Parsenn, Jakobshorn, Madrisa, Pischa, Rinerhorn i Schatzalp oferują wiele atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Sama wioska Davos ma bogatą historię, zachwycające małe jarmarki bożonarodzeniowe i „Songbird Festival”, muzyczną atrakcję sezonu adwentowego. Zdecydowanie warte uwagi miejsce na okres świąteczny.

Widok na piękne Davos.

Bad Gastein (Austria)

Teren narciarski: Gastein, 186 km tras

Dolina Gastein z ośrodkami narciarskimi Dorfgastein, Bad Hofgastein i stolica Bad Gastein jest bardzo popularnym celem podróży przez całą zimę. Przy średniej grubości śniegu większej niż jeden metr można się również spodziewać dobrze przygotowanymi trasamialnych warunków narciarskich podczas świąt Bożego Narodzenia. Cztery tereny narciarskie regionu Gastein obejmują łącznie 186 kilometrów tras narciarskich i 52 wyciągi, co czyni je optymalnym terenem dla wszystkich. Jakość regionu narciarskiego Gastein podkreśla nasza nagroda SnowTrex Award 2016.

SuperDévoluy (Francja)

Teren narciarski: SuperDévoluy & La Joue du Loup, 100 km tras

Doskonałym rodzinnym celem podróży jest SuperDévouy w Alpach Nadmorskich. Na karuzelę narciarską pomiędzy La Joue du Loup i SuperDévoluy składa się imponująca oferta stoków narciarskich o łącznej długości 100 km, zaletą jest również łatwy dostęp do wyciągów. Natomiast nieco mniejsze La Joue du Loup jest idealnym miejscem na romantyczne święta Bożego Narodzenia. W tej małej wiosce można cieszyć się ciszą i spokojem i zwiedzać okolicę podczas wędrówek w rakietach śnieżnych lub przejażdżek saniami w zaprzęgu konnym.

Berchtesgaden (Niemcy)

Region narciarski: Region Berchtesgaden, 49 km tras

Region narciarski Berchtesgaden obejmuje sześć mniejszych terenów narciarskich rozsianych po malowniczym zimowym krajobrazie u podnóża Alp. Najbardziej wymagającym terenem narciarskim jest Jenner, który jest zamknięty do końca sezonu 2017/2018 z powodu działań modernizacyjnych. Rodzinne góry w Götschen, Hochschwarzeck, Rossfeld i Obersalzberg oferują jednak w sezonie pełną zabawę na nartach i do 50 cm wysokości śniegu. Jeśli chcesz połączyć wakacje z dużą dawką sportów zimowych, to piękne miejsce przed słynną panoramą Watzmanna i Königsee jest idealnym miejscem.

Malowniczy widok na szczyt Watzmann w regionie Berchtesgadener Land.

Livigno (Włochy)

Teren narciarski: Livigno, 115 km tras

Pewne śniegowo położenie na wysokości 1816 m sprawia, że Livigno jest idealnym miejscem na udany urlop narciarski również w grudniu. Znany jako raj dla miłośników zakupów bezcłowych, ten ośrodek narciarski leży po słonecznej stronie Alp Lombardzkich i oferuje wspaniale szerokie stoki po obu stronach doliny. Teren narciarski posiada łącznie 115 km tras zjazdowych. Wieczorem można skorzystać z Dolce Vita w Livigno – w przytulnych kawiarniach, barach lub winiarni.

Malownicza gmina Livigno rozciąga się na kilka kilometrów przez szeroką dolinę.

Gaschurn (Austria)

Teren narciarski: Silvretta-Montafon, 113 km tras

Alpejska dolina Montafon w Vorarlberg w Austrii rozciąga się na długości ponad 39 km i zachwyca przede wszystkim swoimi mniejszymi, tradycyjnymi wioskami, w których można spędzić wspaniały urlop narciarski w okresie Bożego Narodzenia. Gaschurn jest jednym z tych miejsc i oferuje fantastyczną przyrodę na wysokości 979 m. Miejscowość leży u podnóża terenu narciarskiego Silvretta-Montafon i jest idealnym punktem wyjścia do świątecznej zabawy na stokach.

W regionie narciarskim Gashurn miłośnicy sportów zimowych mogą również zatrzymać się w wielu pięknych schroniskach górskich w okresie Bożego Narodzenia.

Damüls (Austria)

Teren narciarski: Damüls-Mellau, 75 km tras

Teren narciarski Damüls-Mellau jest z pewnością godny polecenia, jeśli chodzi o gwarancję śniegu. Ośrodek narciarski Damüls leży na wysokości 1431 m i jest uważany za najbardziej śnieżną wioskę Austrii. W niektórych zimach mierzono tu wysokość śniegu do 9 m. 75 km tras na terenie narciarskim leży wśród krajobrazów niczym z zimowej bajki. Teren narciarski obejmujący 75 km tras jest wystarczająco duży, aby zapewnić zróżnicowaną przyjemność z jazdy na nartach podczas wakacji.

Obertauern (Austria)

Teren narciarski: Obertauern, 100 km tras

Podobnie dobre warunki śniegowe można znaleźć w Obertauern. Popularny ośrodek narciarski leży na wysokości 1.600 m. Teren narciarski Obertauern na 100 km tras zjazdowych mierzy do 178 cm grubości śniegu i jest uważany za jeden z najbardziej bezpiecznych śniegowo terenów narciarskich w kraju związkowym Salzburger Land. Narciarskie safari takie jak „Tauernrunde” i „Super Seven” lub wyzwania takie jak „Gamsleiten 2” czynią dzień narciarski jeszcze bardziej interesującym. Obertauern szczyci się tętniącą życiem sceną après-ski, ale jest również ośrodkiem wypoczynkowym przyjaznym dla rodzin. Naprawdę godne polecenia!

Wald im Pinzgau (Austria)

Teren narciarski: Wildkogel-Arena, 64 km tras

Wśród najpopularniejszych destynacji na wyjazd bożonarodzeniowy nie może zabraknąć romantycznych miejsc, takich jak Wald in Pinzgau. Wioska narciarska w Parku Narodowym Hohe Tauern oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu z kompleksem łaźni, w tym strefą wellness i miejscami wycieczkowymi, takimi jak wodospady Krimmer. Do atrakcyjnych terenów narciarskich, takich jak Zillertal Arena i Wildkogel Arena, można łatwo dotrzeć skibusem z Wald.

Heiligenblut am Großglockner (Austria)

Teren narciarski: Großglockner-Heiligenblut, 55 km tras

Malownicza wioska Heiligenblut leży na najwyższej górze Austrii, Großglockner. Góra wznosi się na wysokość 3798 m i oferuje imponujące tło dla wspaniałego urlopu narciarskiego w okresie Bożego Narodzenia. Teren narciarski Großglockner-Heiligenblut sięga 2902 m i dlatego wyróżnia się dużą gwarancją śniegu. Białe Boże Narodzenie jest tu prawie gwarantowane!

Fusch am Großglockner (Austria)

Teren narciarski: Zell am See-Kaprun, 138 km tras

Fusch jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w prowincji Salzburg, z książęcymi źródłami. Kto chciałby spędzić spokojny urlop narciarski na Święta Bożego Narodzenia – z opcją na nieco więcej rozrywki w regionie Zell am See-Kaprun – ten jest w Fusch we właściwym miejscu. Pobliskie tereny narciarskie w Kitzsteinhorn i Schmittenhöhe otrzymały nagrodę SnowTrex Award 2016 i w sezonie oferują około 145 cm śniegu.

Jazda na nartach na Kitzsteinhorn – prawdziwa gratka.

Brixen im Thale (Austria)

Teren narciarski: SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, 284 km tras

Święta Bożego Narodzenia na słonecznym płaskowyżu w środku pokrytej śniegiem zimowej krainy – umożliwia to przyjazna tyrolska wioska Brixen im Thale. Stąd miłośnicy sportów zimowych mają bezpośredni dostęp do SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental o łącznej długości 280 kilometrów tras narciarskich. Gwarancja na relaksujące i sportowe święta Bożego Narodzenia.

Cóż za widok na wyciągi i okolicę w ośrodku narciarskim Wilder Kaiser-Brixental!

Saint Sorlin (Francja)

Teren narciarski: Les Sybelles, 310 km tras

Tutaj świętujesz Boże Narodzenie w urokliwej górskiej wiosce. Krajobraz Saint Sorlin charakteryzuje się tradycyjnymi domami drewnianymi. Małe butiki, przytulne restauracje i bary ciągną się wzdłuż wiejskiej ulicy. Wioska znana jest również z wyrobu sera. Wieczorem można skosztować tradycyjnego raclette lub fondue z serem. Saint Sorlin należy do regionu narciarskiego Les Sybelles z 310 km tras zjazdowych.

Gimnastyka na nartach

Dla tych, którzy są fizycznie przygotowani do urlopu narciarskiego, pierwsze ...

Opony zimowe – duży wybór i konieczność dla wszystkich kierowców w zimnych porach roku

Pokryte śniegiem lasy i lodowate wody gwarantują prawdziwe zimowe uczucie w zimnych ...

$stickyFooter