Najlepsze destynacje na urlop narciarski w styczniu

13/12/2022 - SnowTrex

Czy może być coś lepszego niż rozpoczęcie Nowego Roku w śnieżnym puchu? Styczeń bogaty jest zazwyczaj w śnieg, a podróżowanie z reguły jest tańsze niż w Boże Narodzenie czy Sylwestra. Tak więc wyruszamy na noworoczny urlop narciarski! SnowTrex ma kilka wskazówek dotyczących podróży:

Jazda w głębokim śniegu na Arlberg.


St. Anton am Arlberg (Austria)

Winter aerial video of St. Anton am Arlberg, Tyrol, Austria

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Arlberg jest jednym z najbardziej znanych regionów narciarskich na świecie i uznawane jest za El Dorado puszystego śniegu przez całą zimę. Zwłaszcza w głównym zimowym miesiącu – styczniu, wszystko jest tu pokryte grubą pokrywą śnieżną. Dzięki temu w całym regionie narciarskim Arlberg jest 306 km tras narciarskich na wysokości do 2.811 m. Marzenie każdego narciarza! Także après-ski cieszy się tutaj dobrą sławą w takich legendarnych lokalach jak Mooserwirt czy Kanguruh. Dla tych, którzy wolą się zrelaksować, oferowane są liczne możliwości spędzania wolnego czasu. Centrum wellness Arlberg-well.com, centrum sportu i wspinaczki arl.rock oraz pierwsza zimowa trasa wspinaczkowa w Tyrolu to tylko kilka z wielu możliwości.

Chamrousse (Francja)

Na początku roku Chamrousse jest szczególnie atrakcyjne do jazdy na nartach, ponieważ prawdopodobieństwo pojawienia się świeżego śniegu jest w tym czasie szczególnie wysokie. Około 30 km od miasta Grenoble, znajduje się teren narciarski Chamrousse, który położony jest w masywie Belledonne. Olimpijska miejscowość zwrócona jest na zachód, więc po południu oferuje dużo słońca, stąd też jego nazwa (oznaczająca „czerwone pola”) wydaje się być uzasadniona. Ale spektakularne zachody słońca to nie jedyna rzecz, która czyni to miejsce fascynującym. To tutaj miłośnicy sportów zimowych mają możliwość jazdy na nartach na olimpijskich stokach, ponieważ w Chamrousse odbyły się zawody alpejskie w 1968 roku. 90 kilometrów tras narciarskich na wysokości do 2.250 m oraz wspaniała infrastruktura zapewniają rodzinom, narciarzom rekreacyjnym i snowboardzistom wszystko, czego potrzebują do spędzenia udanego urlopu narciarskiego.

Valmeinier (Francja)

Valmeinier - Ski et nature au Pays du Thabor

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Nawet jeśli ta miejscowość nie jest jeszcze znana licznym miłośnikom sportów zimowych, to ta francuska perła pośród miejscowości narciarskich, położona niedaleko granicy z Włochami nie jest już tajemnicą. Wraz z znajdującą się w sąsiedniej dolinie miejscowością Valloire tworzy atrakcyjny region narciarski Galibier-Thabor, który dysponuje 160 kilometrami nartostrad na wysokości do 2.750 m n.p.m. Główną zaletą Valmeinier (pośród wielu innych) jest dobre połączenie transportowe. Resort narciarski w pięknej dolinie Maurienne jest łatwo dostępny samochodem i pociągiem (a następnie autobusem). Valmeinier, podzielone na tradycyjną górską wioskę z kamiennymi domami i nowoczesną stacją narciarską, oferuje wyjątkową atmosferę dla każdego. Półokrągła stacja w dolinie w centrum Valmeinier 1800 łączy w sobie gastronomię i sklepy w przyjazny dla rodzin ośrodek narciarski. Chwyćcie za leżak, a następnie usiądźcie na słonecznym tarasie i obserwujcie zgiełk na szerokich stokach – czy początek roku mógłby być jeszcze bardziej relaksujący?

St. Moritz (Szwajcaria)

Jednym z czołowych miejsc w Szwajcarii jest Engadin z centrum St. Moritz. Dolina zachwyca fantastycznym krajobrazem z 3.000-metrowymi szczytami, górskimi jeziorami i lodowcami. Ponadto można tutaj znaleźć bogatą kulturę, od nowoczesnej i luksusowej architektury w St. Moritz, po tradycyjne gospodarstwa i romańskie kościoły w malowniczych wioskach. Nie ma wątpliwości, iż miejscem kluczowym regionu jest St. Moritz, które leży na wysokości 1.800 m nad Pojezierzem Engadyńskim, dzięki czemu można być pewnym dobrych warunków śniegowych. Główny teren narciarski St. Moritz – Corviglia obejmuje 155 km tras zjazdowych na wysokości do 3.222 m n.p.m., w regionie Engadine St. Moritz jest łącznie nawet 326 km tras narciarskich.

Wskazówka: Jeśli jesteś gościem w styczniu, oprócz jazdy na nartach możesz wziąć udział w różnorodnych i wspaniałych wydarzeniach. W programie znajdują się imprezy sportowe, takie jak rajd samochodów zabytkowych „Winterraid” lub tradycyjny turniej skoków „Concours Hippique St. Moritz”. Dla smakoszy organizowany jest natomiast „Festiwal Smaków”. Tutaj zawsze coś się dzieje i nie ma czasu na nudę.

Val Gardena (Włochy)

Val Gardena jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich w Alpach. Słynna grupa Sella (3.152 m) i szczyt Sassolungo (3.181 m) tworzą tutaj idealne tło dla uroczych wiosek narciarskich St. Cristina, Ortisei i Selva Gardena. W pobliżu Selva Gardena można dotrzeć do terenu narciarskiego Val Gardena, a tym samym do Sella Ronda, prawdopodobnie najbardziej znanego regionu narciarskiego w Alpach. Z karnetem narciarskim dostępny jest również teren narciarski Alpe di Siusi, dzięki czemu wszechstronny miłośnik sportów zimowych ma do dyspozycji w sumie 175 km tras zjazdowych na wysokości do 2.518 m. Jedyna w swoim rodzaju panorama Dolomitów z imponującymi masywami skalnymi sprawia, że warto się tu wybrać. Do tego idylliczny spokój wiosek i urozmaicony teren narciarski sprawią, iż urlop narciarski będzie idealny.

Isola 2000 (Francja)

W Alpach Nadmorskich, bardzo blisko granicy francusko-włoskiej, leży ośrodek narciarski Isola 2000, gdzie znajdują się najdalej na południe wysunięte, znajdujące się na wysokości 3000 metrów szczyty Alp, a jednocześnie jest on oddalony od Riwiery Francuskiej o mniej niż 100 km. Dzięki bliskości morza można tutaj poczuć wpływy śródziemnomorskie z dużą ilością słońca i łagodnym klimatem. Jednocześnie położenie 120 km tras zjazdowych do wysokości 2.603 m n.p.m. zapewnia dużą przyjemność z jazdy na nartach. Płaskowyż de Chastillon, na którym znajduje się miejscowość narciarska, gwarantuje dobre warunki śniegowe.

Isola 2000 jest jednym z najmłodszych ośrodków narciarskich w Alpach Francuskich i dzięki swojej popularności zarówno wśród mieszkańców jak i turystów szybko się rozwinęła. Duża galeria handlowo-rozrywkowa tworzy centrum miejscowości, w którym znajdują się wszystkie sklepy i usługi, jakich potrzebuje każdy miłośnik sportów zimowych. Kilka metrów dalej znajduje się dzielnica Le Hameau, gdzie można mieszkać w szczególnie przytulnej atmosferze i mieć dobry dostęp do stacji narciarskiej koleją linową. Dla szukających wyjątkowego połączenia urlopu narciarskiego i śródziemnomorskiego klimatu, jest to właściwe miejsce.

Kitzbühel (Austria)

KitzSki Winter Spot 2016

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

Jedną z najbardziej znanych miejscowości narciarskich jest urokliwy Kitzbühel w samym środku Alp Kitzbühelskich. Od wyścigów Pucharu Świata na legendarnym Streifie, do imprez towarzyskich z dużą ilością królewskich i showbiznesowych gwiazd, miejsce to charakteryzuje się sportami zimowymi z międzynarodowym charakterem. Oprócz całego szumu wokół samego miejsca, prawdziwą atrakcją jest ten wspaniały teren narciarski. Oprócz słynnego toru Pucharu Świata, znajduje się tu wiele pięknych tras carvingowych, snowpark, trasy narciarskie i nocne stoki narciarskie. Karnet narciarski Kitzbühel oferuje łącznie 185 km tras narciarskich na wysokości do 2.000 m n.p.m.

Zams (Austria)

Skifahren im GenussSkigebiet Venet Zams TirolWest

Please also note that by using our services and integrating the YouTube API Services, the YouTube Terms of Service and the YouTube API Services Terms apply and your use of our website is deemed to be acceptance of these terms.

W ośrodku narciarskim Venet w Zams odbywają się tzw. tygodnie narciarskie dla dzieci w styczniu (i marcu). Tutaj dzieci w wieku od 3 do 6 lat otrzymują 5-dniowy kurs narciarski oraz bezpłatną wypożyczalnię sprzętu – łącznie z opieką! Jest to wspaniała oferta dla rodzin, które szukają urlopu narciarskiego w Tyrolu i chcą cieszyć się w sumie 22 kilometrami tras zjazdowych na wysokości do 2.212 m w obszarze narciarskim Venet.

SnowTrex życzy wspaniałego narciarskiego startu w Nowym Roku i posiada dużo więcej propozycji na styczniowy urlop narciarski!

Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter