Hotele wysokogórskie w Alpach

01/10/2020 - SnowTrex

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego – urlopowe marzenie! Najwyższej położone górskie hotele w Alpach sprawiają, że jest to możliwe.

Wschód słońca za górami we francuskich Alpach.

Glacier Hotel Grawand (Włochy)

Trzy gwiazdki w samym sercu lodowca Schnalstaler Gletscher i trasa narciarska tuż przed drzwiami – witamy w Glacier Hotel Grawand w Val Senales w Tyrolu Południowym. Hotel na wysokości 3.212 m jest najwyższym górskim hotelem w Europie! Rano na świeżo przygotowanych stokach masz gwarancję, że będziesz pierwszy na trasie zjazdowej i będziesz szusował ku wschodowi słońca. Bezpośrednio przy hotelu znajduje się stacja kolejki górskiej Schnalstaler Gletscher, która do godziny 16:30 zabiera narciarzy z miejscowości Val Senales na teren narciarski, a gości hotelowych bezpośrednio do drzwi wejściowych obiektu. Ze słonecznego tarasu Glacier Hotel Grawand można podziwiać bajeczny widok na Alpy Ötztalskie. Miłośnicy śniegu mogą zrelaksować się po ciężkim dniu na stoku w hotelowej strefie wellness i cieszyć się przytulnym ciepłem sauny, łaźni parowej i kabiny na podczerwień. Zimowi urlopowicze, którzy nie mają jeszcze dość po ekscytującym dniu na stoku, mogą zrelaksować się przy tenisie stołowym lub w sali fitness. W komfortowo urządzonych pokojach znajdują się duże okna zapewniające fantastyczny widok na okoliczne trzytysięczne szczyty. Wieczorem, w restauracji panoramicznej na tle zapierających dech w piersiach gór, goście mogą delektować się kulinarnymi smakołykami. W ośrodku narciarskim Schnalstal Gletscher oprócz około 27 kilometrów tras zjazdowych istnieją również inne możliwości odkrywania górskiego świata. Zimą, na przykład, oferowane są wycieczki narciarskie z przewodnikiem do miejsca odkrycia słynnego Ötzi, a niedaleko hotelu rozpoczyna się 5-kilometrowa trasa do narciarstwa biegowego na dużej wysokości.

Kulmhotel Gornergrat (Szwajcaria)

Kulmhotel Gornergrat nad prestiżowym ośrodkiem narciarskim znajduje się zaledwie kilka metrów niżej niż Gletscherpark Hotel Grawand i jest najwyżej położonym hotelem w Szwajcarii. Kolejka górska Gornergrat z Zermatt zabierze gości hotelowych bezpośrednio do wejścia hotelu na wysokości 3.100 m n.p.m. Wyglądając przez okno wygodnych pokoi, można ujrzeć lód lodowca i skały, strzępy chmur i błękit nieba – oraz 29 czterotysięczników, w tym słynny Matterhorn. Co za panorama! Ale tutaj nie tylko widok jest fascynujący, ale również powietrze jest lekkie. Odpowiednia aklimatyzacja jest ważna, a ze względu na wysokość nad poziomem morza, niektóre osoby muszą być przygotowane na gorszy sen i zwiększony apetyt. Ci, którzy nie mają nic przeciwko, mogą spędzić wspaniałe wakacje w trzygwiazdkowym hotelu o wysokim standardzie. Przy obiekcie Gornergrat znajduje się również teren narciarski Matterhorn ski paradise z 360 kilometrami tras narciarskich.

Berghaus Diavolezza (Szwajcaria)

  • Miejscowość: Pontresina
  • Wysokość: 3.000 m
  • Teren narciarski: Diavolezza-Lagalb

Jazda na nartach w masywie Bernina w szwajcarskich Alpach Wschodnich jest przyjemnością samą w sobie. Jeśli następnie spędzisz noc na wysokości 3000 m n.p.m., twoje narciarskie szczęście jest prawie idelane. To tutaj na górze „Teufels Küche” serwuje regionalne i międzynarodowe specjały, a pokoje dwu- i wieloosobowe oraz zakwaterowanie grupowe w obiekcie mogą pomieścić do 180 gości. Z dolnej stacji na Berninapass-Strasse do obiektu podróż kolejką górską Diavolezza trwa około 10 minut. Restauracja górska oferuje wspaniałe imprezy, takie jak kolacja na szczycie, po której następuje przejażdżka przy świetle księżyca. Trasa zjazdowa na lodowcu o długości 10 km prowadzi w dół przez fascynujący świat lodu lodowców w Morteratsch i Persgletscher. Ta trasa narciarska jest najdłuższą trasą tego rodzaju w Szwajcarii. Ogółem lodowcowy teren narciarski Diavolezza-Lagalb oferuje około 30 km tras zjazdowych z oznakowaniem czerwonym lub czarnym, a także piękne trasy turystyczne. Marzenie dla zaawansowanych miłośników śniegu.

Wedelhütte (Austria)

Wedelhütte jest jednym z najszlachetniejszych schronisk narciarskich w całej Dolinie Ziller, a także nowoczesnym pięciogwiazdkowym hotelem górskim. Z nową premium-lounge i Sky Terrazza, kuchnią gourmet i najwyższej położoną winnicą w regionie, jest to szczególne górskie doświadczenie. Hotel dysponuje łącznie jedenastoma apartamentami z kabinami na podczerwień i wieloma innymi dodatkami. Goście mogą zrelaksować się w saunie fińskiej, łaźni parowej lub w jacuzzi na balkonie śnieżnym. W hotelu powyżej 2000 m przywiązuje się dużą wagę do luksusu, dlatego obecnie we wszystkich pokojach znajdują się nawet ekspresy Nespresso. Ale najlepsze jest to, że schronisko znajduje się bezpośrednio na terenie narciarskim Hochzillertal-Hochfügen. Nie na darmo nazywa się to Wedelhütte, gdzie po śniadaniu przypina się narty i natychmiast zaczyna szusować w dół dziewiczego stoku. Obszar narciarski Hochzillertal-Hochfügen oferuje w sumie około 90 km tras narciarskich, a w całej Dolinie Ziller znajduje się aż 530 km tras narciarskich, które można wykorzystać z karnetem Super Ski Pass Zillertal. Ci, którzy pragną jeszcze większą dozę luksusu, mogą wziąć gondolę dla VIP-ów do Wedelhütte. Jedna z kabin została stworzona we współpracy z BMW i jest zaprojektowana od wewnątrz jak kokpit szlachetnej limuzyny dla dwóch osób.

Adler Lounge (Austria)

Chata gourment na najwyższej górze Austrii, Großglockner (3.798 m), zachwyca przede wszystkim doskonałą kuchnią. Restauracja Hauben serwuje tradycyjne dania z chaty jako szlachetnie skomponowane posiłki. Adlerhorst to jednak nie tylko zakwaterowanie dla narciarzy, ale także szykowna lounge, która ucieleśnia „mieszankę casualowej swobody, tyrolskiej przytulności i nowoczesnego designu”. Z dwoma apartamentami dla sześciu osób każdy i pokojem dla maksymalnie czterech osób, hotel dysponuje powierzchnią o ponad 2.000 metrów. Ale to właśnie sprawia, że obiekt jest tak ekskluzywny. Adler Lounge położona jest na wysokości 2.621 m, a więc na wysokości, na której śnieg jest gwarantowany. Teren narciarski Großglockner Resort Kals-Matrei oferuje w sumie 37 kilometrów tras zjazdowych, a dla gości hotelu trasa zjazdowa może rozpocząć się tuż przy drzwiach obiektu.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter