Jazda na nartach jesienią: gdzie wybrać się na jesienny urlop narciarski?

06/09/2022 - SnowTrex

Mokra, zimna i szara – jesień nie należy raczej do ulubionych pór roku. Miłośnicy sportów zimowych nie załamują jednak rąk, ponieważ mogą już jesienią rozpocząć swój urlop narciarski. Liczne ośrodki narciarskie w Austrii, Francji, Włoszech i Szwajcarii już we wrześniu i październiku otwierają swoje podwoje, a nawet w lecie można jeździć na nartach na niektórych stokach w Europie. Teraz pojawia się pytanie: gdzie można wybrać się na jesienny urlop narciarski? SnowTrex ma kilka wskazówek, gdzie można wybrać się na następne jesienne ferie narciarskie.

Urlop narciarski jesienią: na lodowcu Hintertux niektóre wyciągi czynne są cały rok.

Dlaczego warto jeździć na nartach jesienią?

Jesienny urlop narciarski jest szczególnie odpowiedni dla miłośników sportów zimowych i rodzin z raczej niewielkim budżetem na podróże, ponieważ ceny skipassu i zakwaterowania w ośrodkach narciarskich są znacznie niższe poza sezonem. Ponadto ośrodki narciarskie są rzadziej odwiedzane poza sezonem. Oznacza to, że początkujący miłośnicy śniegu mogą o tej porze roku optymalnie wykorzystać swoje pierwsze doświadczenia w sportach zimowych na pustych stokach. Zaawansowani narciarze i snowboardziści mogą natomiast optymalizować technikę carvingu na szerokich zakrętach, nie wchodząc sobie nawzajem w drogę. Krótkie czasy oczekiwania na wyciągach umożliwiają wspaniały czas podczas jesiennego urlopu narciarskiego. Oczywiście otwarcie ośrodka narciarskiego zawsze zależy od warunków śniegowych. Dlatego też wyciągi i stoki w ośrodkach narciarskich na lodowcu są zazwyczaj najdłużej otwarte, czasami nawet 365 dni w roku.

Tereny narciarskie na lodowcu to gwaracja śniegu

Teren narciarski na lodowcu Hintertuxer Gletscher w Austrii jest całorocznym terenem narciarskim numer 1. Tutaj niektóre wyciągi nigdy nie stoją w miejscu i w ten sposób umożliwiają jesienią wymarzony urlop narciarski. Również snowpark Betterpark Hintertux sprawia, że serca freestylerów biją szybciej. Betterpark Hintertux jest pierwszym snowparkiem w Austrii, który jesienią każdego roku otwiera swoje drzwi i jest gospodarzem pierwszego snowparku w Europie. Liczni miłośnicy freestyle z całego świata trenują tu każdej jesieni na nadchodzący sezon zawodów. Inne ośrodki narciarskie, które jesienią są idealne do spędzania urlopu narciarskiego, to ośrodek narciarski Sölden, ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher w Karyntii oraz teren narciarski Stubaital, który z reguły od września uruchamia swoje wyciągi. Również na terenie narciarskim Kaunertaler Gletscher-Fendels miłośnicy sportów zimowych mogą od końca września korzystać z różnorodnych tras zjazdowych.

Miłośnicy śniegu, którzy myślą o jesiennym urlopie narciarskim, powinni również wziąć pod uwagę najwyższy w Europie ośrodek narciarski Zermatt. Ten lodowcowy teren narciarski jest otwarty przez 365 dni w roku i oferuje jesienią szeroki wybór stoków narciarskich. Narciarstwo z widokiem na szczyt Matterhorn – fantastyczne przeżycie narciarskie, które jest możliwe nie tylko w zimie. Wyciągi w kompleksie Saas-Fee są czynne również w czerwcu i dlatego są idealne na jesienny urlop narciarski.

Jesienna jazda na nartach z widokiem na Matterhorn w Zermatt.

Miłośnicy śniegu mogą również cieszyć się urokiem francuskich Alp podczas jesiennego urlopu narciarskiego. Teren narciarski Tignes-Val d’Isère na lodowcu wokół Grande Motte (3.428) jest ogólnie dostępny od września do maja.

Lodowcowy teren narciarski w „Bella Italia”, lodowiec Schnalstal, również otwiera swoje podwoje we wrześniu i przyciąga zespoły międzynarodowych profesjonalistów, którzy trenują na trudnym stoku Grawand na początku jesieni. Ponadto jesienią możliwe jest spędzenie urlopu narciarskiego we włoskim lodowcowym ośrodku narciarskim Stilfserjoch. Teren narciarski jest otwarty tylko latem i jesienią, a dzięki wysokiej gwarancji śniegu doskonale nadaje się na jesienny urlop narciarski.

Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter