Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

20/02/2024 - SnowTrex

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach wiosną lub na Wielkanoc to zazwyczaj prawdziwa przyjemność. Chociaż na stokach należy być dość wcześnie, zwłaszcza w marcu i kwietniu, aby nie trzeba było jeździć na nartach w największym śniegu po południu. Dla wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy są w nastroju na takie wakacje narciarskie w marcu, kwietniu lub w okresie świąt wielkanocnych, SnowTrex przygotował szereg terenów narciarskich w Alpach, które są otwarte również wiosną.

Jeżdżąc na nartach wiosną lub w Wielkanoc, entuzjaści sportów zimowych mogą zazwyczaj cieszyć się dużą ilością słońca.

Teren narciarski Zermatt (Szwajcaria)

Wysokość: 1 562 – 3 899 m

Ilość tras: 360 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

U podnóża potężnego Matterhornu leży wolna od samochodów wioska Zermatt. Ośrodek narciarski Zermatt jest najwyższym w Alpach i największym całorocznym ośrodkiem narciarskim. Prawie jedna trzecia wszystkich 4000-metrowych szczytów jest zgrupowana wokół Zermatt.

Prawdopodobnie najsłynniejsza góra na świecie znajduje się na terenie narciarskim Zermatt: Matterhorn.

Teren narciarski Saas-Fee (Szwajcaria)

Wysokość: 1 800 – 3 573 m

Ilość tras: 100 km

Koniec sezonu: środek/koniec kwietnia

Dolina Saas jest domem dla 3 idyllicznych ośrodków sportów zimowych i znana jest z ogromnych opadów śniegu, zwłaszcza wiosną. Najbardziej znane jest z pewnością Saas-Fee wyłączone z ruchu kołowego, którego lodowcowy teren narciarski jest również największym w dolinie. Miłośnicy sportów zimowych mogą dotrzeć do terenu narciarskiego „Metro Alpin”, najwyższą na świecie podziemną kolejką linową.

Teren narciarski Les 2 Alpes (Francja)

Wysokość: 1 280 – 3 560 m

Ilość tras: 200 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia

Na terenie narciarskim Les 2 Alpes można jeszcze latem korzystać ze stoków, ponieważ znajdują się one na wysokości 3566 m. Dobre warunki są zatem gwarantowane do końca sezonu. Freestyle Land znajduje się na wysokości 2600 m – ogromny i popularny park śnieżny na terenie narciarskim z halfpipe.

Teren narciarski Tignes-Val d’Isere (Francja)

Wysokość: 1 550 – 3 450 m

Ilość tras: 300 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

Francuski teren narciarski Tignes-Val d’Isère obejmuje również stoki lodowcowe „La Grand Motte”, które są otwarte nawet w lecie. Sezon zimowy w Tignes trwa zazwyczaj do końca kwietnia/początku maja. Wioska oferuje również szeroki wachlarz atrakcji poza stokami.

Teren narciarski Pitztaler Gletscher & Rifflsee (Austria)

Wysokość: 1 640 – 3 440 m

Ilość tras: 41km

Koniec sezonu: środek/koniec kwietnia

Lodowiec Pitztaler Gletscher jest najwyższym lodowcem Tyrolu, a jego atrakcja, Wildspitzbahn, najwyższa kolejka linowa w Austrii, zabiera miłośników sportów zimowych na najwyższy punkt terenu narciarskiego. Leonhardt, położona w pobliżu terenu narciarskiego, oferuje wiele możliwości après-ski z dala od tras narciarskich i przytulnych karczm.

Teren narciarski Sölden (Austria)

Wysokość: 1 350 – 3 340 m

Ilość tras: 144 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia

Sölden im Ötztal znany jest nie tylko z lokali après-ski, ale także z trasy zjazdowej Pucharu Świata. Na terenie narciarskim Sölden znajdują się 144 kilometry tras zjazdowych. Zaraz obok znajduje się teren narciarski Obergurgl i Hochgurgl. Kolejne 112 km tras narciarskich na wysokości od 1 793 do 3 082 m.

Val Thorens oferuje entuzjastom sportów zimowych zapierającą dech w piersiach panoramę.

Teren narciarski Alpe d´Huez Grand Domaine Ski (Francja)

Wysokość: 1 125 – 3 330 m

Ilość tras: 250 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia

250 km tras narciarskich znajduje się w najbardziej znanym miejscu na scenie Tour de France. Znajdują się one na wysokości do 3 330 m i należą do regionu narciarskiego „Grand Domaine Ski”. Czarna trasa „La Sarenne” o długości 16 km jest jednym z najdłuższych nartostrad w Europie.

Region narciarski Zillertal (Austria)

Wysokość: 630 – 3 250 m

Ilość tras: 497 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

Również ośrodki w Zillertalu – od Zell am Ziller przez Mayrhofen i Hippach aż do Fügen – są zdecydowanie warte odwiedzenia pod koniec kwietnia. Lodowiec Hintertux to jedyny w Austrii całoroczny teren narciarski, oferujący 59 km tras narciarskich na wysokości od 1500 do 3 250 m.

Teren narciarski Val Thorens-Orelle (Francja)

Wysokość: 1 800 – 3 230 m

Ilość tras: 150 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

Teren narciarski Val Thorens-Orelle posiada wiele zalet. Val Thorens jest nie tylko najwyższym ośrodkiem narciarskim w Europie, ale również znajduje się na największym połączonym regionie narciarskim na świecie, 3 Vallées (600 km tras narciarskich). W miejscowości można znaleźć urlopowiczów niemal bezpośrednio na stokach terenu narciarskiego Val Thorens-Orelle.

Teren narciarski Stubai Glacier (Austria)

Wysokość: 1 750 – 3 212 m

Ilość tras: 42 km

Koniec sezonu: połowa kwietnia

U stóp lodowca Stubai i u podnóża terenu narciarskiego Schlick 2000 leżą dwa miasta Neustift i Fulpmes. Dzięki Stubai Super Ski Pass miłośnicy sportów zimowych mają do dyspozycji 147 km tras narciarskich. Teren narciarski przy lodowcu Stubai jest największym terenem narciarskim na lodowcu w Austrii z 64 km tras narciarskich (w tym 22 km tras narciarskich).

Teren narciarski Schnalstaler Glacier (Włochy)

Wysokość: 2 011 – 3 212 m

Ilość tras: 27,2 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

Z idyllicznej miejscowości sportowej Kurzras trasa prowadzi do terenu narciarskiego na lodowcu Schnalstal. Kilometry tras narciarskich są bardzo równomiernie rozłożone na odcinkach niebieskich, czerwonych i czarnych.

Teren narciarski Zell am See-Kaprun (Austria)

Wysokość: 760 – 3 029 m

Ilość tras: 128 km

Koniec sezonu: od połowy do końca kwietnia

Teren narciarski Zell am See-Kaprun składa się z trzech indywidualnych terenów narciarskich, które są rozmieszczone wokół miejscowości Zell am See i Kaprun w Ziemi Salzburskiej. Na terenie narciarskim na Schmittenhöhe i Maiskogel rodziny z dziećmi czują się szczególnie dobrze, chociaż sezon może się tu zakończyć nieco wcześniej, w zależności od warunków śniegowych. Nie stanowi to jednak żadnego problemu, ponieważ na Kitzsteinhorn nadal znajduje się teren narciarski na lodowcu. Nartostrady na lodowcu zapewniają bezpieczeństwo śniegowe nawet w miesiącach letnich.

Z kolejki linowej w Zell am See entuzjaści sportów zimowych mają fantastyczny widok na jezioro Zell.

Teren narciarski Engelberg-Titlis (Szwajcaria)

Wysokość: 1 000 – 3 020 m

Ilość tras: 82 km

Koniec sezonu: w połowie maja

W samym sercu środkowej Szwajcarii leży ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny Engelberg. Związany z tym teren narciarski Engelberg-Titlis oferuje idealne warunki aż do wiosny. Ośrodek narciarski może pochwalić się pierwszą na świecie obrotową kolejką linową: kabina „Titlis Rotair” obraca się w trakcie jazdy o 360 stopni.

Trasa Cliff Walk w ośrodku narciarskim Engelberg-Titlis nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach i jest nadal dostępna wiosną.

Teren narciarski Silvretta Arena, Ischgl (Austria)

Wysokość: 1 377 – 2 872 m

Ilość tras: 239 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

Dwa koncerty „Top of the Mountain” tylko pod koniec sezonu sprawiają, że Silvretta Arena w Ischgl jest ulubionym miejscem miłośników sportów zimowych w kwietniu i maju. Wiele międzynarodowych gwiazd, takich jak Sir Elton John, Robbie Williams i James Blunt, wystąpiło już na popularnych imprezach muzycznych. Silvretta Arena łączy austriackie miasto Ischgl z (bezcłowym) szwajcarskim miastem Samnaun.

Teren narciarski w Arlberg (Austria)

Wysokość: 1 270 – 2 811 m

Ilość tras: 306 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia

Teren narciarski w Arlberg koło St. Anton stał się wyjątkowo popularny, również dzięki połączeniu z Warth-Schröcken. I nie tylko to: St. Anton jest również znany jako jeden z absolutnych hotspotów après-ski w Alpach.

Teren narciarski La Fôret Blanche, Vars-Risoul (Francja)

Wysokość: 1 650 – 2 750 m

Ilość tras: 185 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia

Ośrodek narciarski La Fôret Blanche jest prawdziwym rajem dla miłośników snowparków. W ośrodku narciarskim znajduje się 8 snowparków, w tym specjalne parki dla dzieci i jeden o indyjskim wyglądzie. Nazwa „Forêt Blanche” już teraz ujawnia, że jesteś otoczony pięknymi, pokrytymi śniegiem lasami.

Teren narciarski Ankogel, Mallnitz (Austria)

Wysokość: 1 267 – 2 637 m

Ilość tras: 13 km

Koniec sezonu: w połowie maja

Mallnitz znany jest również jako „Perła Parku Narodowego Hohe Tauern”. Piękna miejscowość leży u podnóża terenu narciarskiego Ankogel, zaledwie 15 km od lodowca Mölltal. Na miłośników sportów zimowych czeka 17 km tras zjazdowych na wysokości od 2 200 do 3 120 m.

Portes du Soleil ski region (Francja)

Wysokość: 1 000 – 2 466 m

Ilość tras: 580 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia

Dwanaście francuskich i szwajcarskich ośrodków narciarskich połączyło siły w regionie narciarskim Portes du Soleil. Sam Avoriaz dysponuje 72 km tras narciarskich (960 – 2460 m), natomiast w Châtel dostępne są 83 km tras zjazdowych (1000 – 2200 m).

Panorama górska z wyciągu krzesełkowego ponad chmurami w Portes du Soleil.

Teren narciarski Obertauern (Austria)

Wysokość: 1 630 – 2 313 m

Ilość tras: 100 km

Koniec sezonu: koniec kwietnia/początek maja

Teren narciarski Obertauern znajduje się 90 km na południe od Salzburga i można do niego dotrzeć z prawie każdego punktu miejscowości w kilka minut. Legendarna jest trasa „Gamsleiten 2”, jeden z najbardziej stromych nartostrad w Alpach.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter