Jazda na nartach nad jeziorem Tahoe

09/06/2023 - SnowTrex

Kalifornia to lato, słońce, słońce i doskonała jazda na nartach. Nad jeziorem Tahoe, na granicy Kalifornii i Nevady, czeka na Ciebie dziewięć ośrodków narciarskich z najlepszym puchem. Rozległe lasy sosnowe, masywne górskie krajobrazy, głębokie błękitne wody ogromnego górskiego jeziora – witaj w Lake Tahoe. Region wokół słynnego jeziora skupia kilka ośrodków narciarskich. SnowTrex może tylko polecić ślizganie się po puchu pod łagodnym kalifornijskim słońcem wszystkim zapalonym entuzjastom sportów zimowych.

W Lake Tahoe na fanów narciarstwa i snowboardu czeka dziewięć ośrodków narciarskich z najlepszym puchem.

Północne i południowe jezioro Tahoe

Jezioro o powierzchni około 500 km² stanowi naturalną granicę między stanami Kalifornia na zachodzie i Nevada na wschodzie. Wokół jeziora zgrupowanych jest dziewięć ośrodków narciarskich, które są częścią regionu „Ski Lake Tahoe”: Heavenly (94 km) i Mount Rose (100 km) po stronie Nevady; Palisades Tahoe Ski Resort (do września 2021 roku „Squaw Valley Ski Resort”; 100 km), Alpine Meadows (100 km), Northstar (97 km), Kirkwood (65 km), Sierra-at-Tahoe (46 km), Sugar Bowl (90 km), Homewood Mountain (20 km) i Diamond Peak (30 km) w Kalifornii. Tak duży region z tak wieloma ośrodkami narciarskimi musi być rozsądnie podzielony. Tablice turystyczne zgrabnie oddzielają więc północ od południa, a dokładniej od nadbrzeżnych miasteczek North Lake Tahoe i South Lake Tahoe.

Na północy jeziora znajdują się duże, dzikie kalifornijskie ośrodki narciarskie, takie jak Palisades Tahoe, Alpine Meadows, Northstar, ale także małe perełki, takie jak Homewood lub nieco poza utartymi szlakami Sugar Bowl.

Ośrodek narciarski Palisades Tahoe – do 2021 r. „Squaw Valley Ski Resort” (North Lake Tahoe)

Ósme Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1960 roku odbyły się w ośrodku narciarskim Palisades Tahoe. W tym czasie ośrodek narciarski nadal nosił nazwę „Squaw Valley Ski Resort”. Przynajmniej od czasu tych Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest bardziej niż obecny wśród entuzjastów sportów zimowych, zwłaszcza narciarzy ekstremalnych. Obszar ten charakteryzuje się ponad 270 trasami zjazdowymi o długości około 100 km, z których około 30 procent jest przeznaczonych dla „ekspertów”, czyli zaawansowanych narciarzy. Znajduje się tu sześć szczytów o wysokości do 2760 m n.p.m. i 33 wyciągi, w tym jedyny Funitel w całej Ameryce! Nowoczesne gondole o dużej pojemności również nie wydają się być w modzie, ponieważ gondola o pojemności 120 jest również uważana za cechę szczególną. Oprócz zapierających dech w piersiach tras dla profesjonalistów, obszar narciarski Palisades Tahoe oferuje również łatwiejsze stoki dla narciarzy rekreacyjnych, na przykład na High Camp Mountain na wysokości 2500 m.

Ośrodek narciarski Palisades Tahoe był gospodarzem zawodów w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku.

Alpine Meadows (North Lake Tahoe)

Tuż w dolinie od ośrodka narciarskiego Palisades Tahoe znajduje się ośrodek narciarski o pięknej nazwie Alpine Meadows. Alpine Meadows osiąga wysokość 2630 m n.p.m. i ze 100 trasami zjazdowymi i 13 wyciągami jest nieco mniejszy niż ośrodek narciarski Palisades Tahoe. Z dobrze utrzymanymi stokami i kilkoma bowlami, jest przyjazny dla rodzin i wszechstronny.

Homewood (North Lake Tahoe)

Około 20 mil (około 32 km) na południe od Alpine Meadows i tuż nad brzegiem jeziora znajduje się mały ośrodek narciarski Homewood. Posiada on osiem wyciągów, 20 km tras zjazdowych i tyle samo tras terenowych prowadzących przez gęste lasy. Zawsze tam: bezpośredni, niezakłócony widok na jezioro. Tutaj narciarze mogą dosłownie poczuć, że prawie wpadają do wody na końcu stoku.

Northstar (North Lake Tahoe)

Infrastruktura Northstar jest porównywalna z europejskimi wioskami narciarskimi: Northstar Village znajduje się u podnóża stoków, gdzie przytulne kompleksy mieszkalne, restauracje i liczne sklepy gromadzą się wokół dolnej stacji kolejki. Ogólnie rzecz biorąc, wioska jest dobrze przystosowana do zakupów. Z około 97 km tras zjazdowych, 19 wyciągami, siedmioma parkami terenowymi, parkiem rozrywki, torem do snowtubingu i parkiem rozrywki dla dzieci, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Sugar Bowl (North Lake Tahoe)

Być może nazwa tego obszaru narciarskiego pochodzi od przypominających cukier puder stoków pokrytych głębokim śniegiem, ale w każdym razie nazwa ta absolutnie odnosi się do tej miski: 90 km najlepszych tras zjazdowych na czterech górach narciarskich oraz 50 km tras narciarskich i stromych podwójnych diamentów na Mount Lincoln (2,555 m) sprawiają, że ten bowl jest wszechstronnie atrakcyjnym obszarem narciarskim dla każdego poziomu narciarza. Warto również odwiedzić trzy snowparki „Golden Gate”, „Coldstream” i „Caboose”, które są podzielone na linie dla początkujących i profesjonalistów i mają liczne przeszkody, a nawet mini boardercross.

Obszar narciarski Sugar Bowl jest szczególnie popularny wśród snowboardzistów ze względu na snowparki.

Mount Rose (North Lake Tahoe)

Po stronie Nevady, Mount Rose jest kolejnym klejnotem w północnym środowisku jeziora. Spośród wszystkich ośrodków narciarskich w Tahoe, znajduje się on najbliżej Reno, a tym samym lotniska w Tahoe. Kolejną wyjątkową cechą jest to, że jest to jedyny ośrodek narciarski w Tahoe, w którym entuzjaści sportów zimowych mogą podziwiać metropolię hazardu Reno ze szczytów górskich, które sięgają do 2,957 m, a jednocześnie nad jeziorem. Ponadto, trasy off-piste cieszą się złą sławą: W tak zwanych „zjeżdżalniach” znajdują się najbardziej strome i najdłuższe stoki w całej Ameryce Północnej. Na północnych stokach na narciarzy czeka do 55 stopni nachylenia.

Diamond Peak (North Lake Tahoe)

Również niewielkie, ale stanowiące prawdziwy diament stoki na górze o tej samej nazwie. Dzięki głównie niebieskim trasom, 30 km stoków na wysokości do 2 602 m n.p.m. jest popularnych wśród rodzin, ale snowboardziści również znajdą tu coś dla siebie na kilku Czarnych Diamentach.

Heavenly (South Lake Tahoe)

Na południu jeziora znajduje się mniej, ale naprawdę fantastycznych gór narciarskich, przede wszystkim popularne Heavenly. Nazwa mówi sama za siebie: po prostu niebiański teren narciarski. Nie tylko oferuje ogromny teren narciarski z największą różnicą wysokości (1 154 m), ale także wyjątkową panoramę między pustynią a górskim jeziorem. Heavenly znajduje się na południowym krańcu jeziora Tahoe po stronie kalifornijskiej. Z wioski do ośrodka narciarskiego kursuje kolejka gondolowa, a nieco dalej znajduje się kolejny wjazd kolejką w California Lodge. Z najwyższym punktem na wysokości 3 060 m, Heavenly jest najwyższym i, oprócz ośrodka narciarskiego Palisades Tahoe (do września 2021 r. „Squaw Valley Ski Resort”), także największym ośrodkiem narciarskim nad jeziorem Tahoe. Z 94 km tras zjazdowych i wieloma trudnymi trasami oraz trasami poza trasami, jest to przyjemność szczególnie dla doświadczonych narciarzy.

Sierra-at-Tahoe (South Lake Tahoe)

Mały, ale ładny to opis obszaru na Huckleberry Mountain (2 698 m). w odległości 15 minut jazdy samochodem od South Lake Tahoe na doświadczonych narciarzy i fanów narciarstwa zjazdowego czeka 46 kilometrów stoków i około 50 kilometrów tras narciarskich. Stacja w dolinie znajduje się na wysokości 2 225 m, a więc na wysokościach gwarantujących śnieg. Jest uważana za obszar rodzinny z wieloma wyciągami i stokami odpowiednimi dla początkujących. Ale na fanów off-piste czeka również wspaniały obszar off-piste w Huckleberry Bowl. Atrakcją jest Star Wars Snowpark, w którym Yoda wita początkujących freestyle’owców, a przeszkody są zaprojektowane zgodnie z motywem słynnej kosmicznej sagi.

Kirkwood (South Lake Tahoe)

Nieco mniejszy, z 65 km tras, Kirkwood znajduje się dobre pół godziny na południe od South Lake Tahoe i jest zarezerwowany bardziej dla ekspertów. Prawie jedna trzecia stoków jest oznaczona kolorem czarnym. Entuzjaści sportów zimowych przyjeżdżają tu z bardzo konkretnym celem: opanować zjazdy hara-kiri na stromych ścianach otwartych misek.

Specjalne miejsce docelowe (South Lake Tahoe)

Poza wspaniałymi ośrodkami narciarskimi, jest tu też zupełnie inna przywara: „hazard”. W Nevadzie, gdzie hazard jest dozwolony, jedno kasyno podąża za drugim. Oprócz Las Vegas, Reno jest również popularnym „Gamblertown”, położonym zaledwie 48 mil (około 77 km) od North Lake Tahoe. Jeszcze bliżej znajdują się kasyna tuż za granicą w Heavenly. Goście South Lake Tahoe mogą więc oddać się hazardowi podczas jazdy na nartach w jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Lake Tahoe.

Wskazówka

Dla tych, którzy chcą jeździć na nartach w wielu ośrodkach Tahoe, polecamy „Epic Pass”. Heavenly, Northstar i Kirkwood są częścią sieci wyciągów, która obejmuje prawie wszystkie główne ośrodki narciarskie na Środkowym Zachodzie – i co najmniej trzy z wielu wspaniałych miejsc wokół jeziora Tahoe.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter