Maskotki narciarskie – od zabawnych po kuriozalne

28/06/2022 - SnowTrex

Dostępne są we wszystkich kształtach i kolorach: maskotki narciarskie. Zawsze uśmiechnięte, pełne życia pluszaki są nie tylko znakiem rozpoznawczym regionów urlopowych, lecz także symbolem dziecięcej beztroski na danym terenie narciarskim.

FUNty w Kinderland na terenie Zillertal Arena.

Maskotki narciarskie jako symbol terenów dla rodzin

Prawie każdy teren narciarski posiada własną maskotkę. Postacie są znakiem rozpoznawczym dziecięcej radości, a w szkółkach narciarskich należą nawet do elementów dydaktycznych. Przyjazne, czasem nietypowe postacie cieszą sobą najmłodszych fanów zimowego szaleństwa. Na dzieci czekają alpejskie zwierzęta takie jak koziorożce, krowy a nawet pingwiny. Smoki, słonie i pluszowe potwory należą tutaj do szczególnych atrakcji. Nawet wierzchołki górskie mają tu swój pluszowy odpowiednik. Przedstawiamy Państwu najciekawszych pluszowych mieszkańców regionu.

FUNty z Zillertal Arena

Wielki żółty słoń z cylindrem to pierwsza maskotka, jaką można spotkać w Zillertal Arena. Już na stronie internetowej związku narciarskiego znaleźć można jego motto: czas na zabawę! Stąd również jego imię: FUNty. Spotkać go można na 4-ech połączonych ze sobą terenach narciarskich Zell am Ziller, Gerlos, Wald-Königsleiten oraz Krimml.

B.BIG i mini.b

W BIG Family Ski-Camp przy lodowcu Stubaier Gletscher czekają na najmłodszych tutejsze potworki. Ten region należy do tematycznych, gdzie znajdą Państwo szkółkę narciarską z postaciami z bajek, które zapewnią szczególną frajdę w kolorach. Czekają tu na was włochaci przyjaciele.

Familienskigebiet Tirol | BIG Family Schneefest 2012

Berta i Murmli

W dziecięcym raju Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu czekają na was również dwie kolejne maskotki, które przypominają zwierzęta z tego regionu. W Serfaus maskotka Murmli to tutejszy świstak, który jako jedna z największych atrakcji przechadza się nawet po własnym wybiegu. Berta, zabawna górska krówka śmieje się do dzieci w Fiss-Ladis.

2016 Serfaus Winter - Super Murmli - Skischule - Kinderschneealm - Komperdell

Szmidolin

Sympatyczny smok Szmidolin zamieszkuje teren narciarski Schmittenhöhe, położony powyżej Zell am See w Ziemi Salzburskiej. Dziecięcy region narciarski jest smoczym królestwem, gdzie dzieci mogą pozjeżdżać na sankach w smoczym tunelu jak i w smoczym parku skorzystać z trasy w formie fal lub zjazdów łukowych.

Smok Schmidolin na terenie Schmittenhöhe.

Lofi i Lofino

Krowa z figlarnie założonym szalem i złoty smok z wełnianą czapką witają dzieci w Loferer Almenwelt w dolinie Saalachtal. Krowa Lofi jest maskotką szkółki narciarskiej Herbst, a sama często szusuje na nartach.

Krowa Lofi wita dzieci na terenie Almenwelt Lofer.

Schneewutzel z Hochkönig

Miejscowość Dienten położona jest w centrum regionu narciarskiego wokół Hochkönig, który znany jest z gwarantowanego śniegu i rodzinnego charakteru. Tutaj kudłaty potwór Schneewutzel uprawia narciarstwo z dziećmi. Stworzył nawet własne piosenki do śpiewania, które mogą być odtwarzane na stronie internetowej szkoły narciarskiej. Tutaj Schneewutzel jest nawet na konferencji prasowej:

Schneewutzel in Duesseldorf 2013

Miś Arbär

Również na niemieckich trasach na dzieci czekają narciarskie maskotki. Na terenie narciarskim Arber (1455 m) w Lesie Bawarskim o rozrywkę i opiekę nad dziećmi zadba sympatyczny miś Arbär.

Sympatyczny miś na terenie Arber.

Pitzi z Hochzeiger

Imię Pitzi pochodzi od nazwy doliny Pitztal. Mały koziorożec pędzi przez zjazd do ćwiczeń należący do klubu dla dzieci Pitzi’s i bawi dzieci w szkółce narciarskiej przy Hochzeiger.

Bobo – maskotka uniwersalna

Pingwina Bobo można znaleźć w wielu ośrodkach narciarskich. Jest oficjalną maskotką inicjatywy „Kinderclub”. To stowarzyszenie szkół narciarskich zostało założone 20 lat temu i dzięki cennemu pod względem pedagogicznym 10-stopniowemu programowi rozwinęło się w międzynarodową sieć wielu szkół narciarskich dla dzieci w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Rosji. Tylko pod kierunkiem Bobo około 3 milionów dzieci nauczyło się do tej pory jeździć na nartach. Razem z innymi śmiesznymi maskotkami, na pewno jest ich dużo więcej. Dobrze, że istnieją! Na koniec, oficjalna piosenka Bobo:

The Official Bobo Song XD

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter