Tarasy słoneczne i platformy widokowe na terenach narciarskich

30/01/2023 - SnowTrex

Ośnieżone szczyty, jeden obok drugiego, nie ma dwóch takich samych – ten widok przyprawia o szybsze bicie serca każdego miłośnika zimy. Dlatego w wielu ośrodkach narciarskich pojawiły się platformy widokowe i tarasy słoneczne. Tutaj fani panoramicznych widoków mogą podziwiać krajobraz lub zrelaksować się w słońcu przy drinku lub dwóch. SnowTrex zna Alpy bardzo dobrze i prezentuje najbardziej znane tarasy słoneczne i platformy widokowe na terenach narciarskich w Alpach.

SnowTrex prezentuje najbardziej znane tarasy słoneczne i platformy widokowe alpejskich terenów narciarskich.


Przegląd tarasów słonecznych i platform widokowych:

Nazwa platformy widokowejWysokośćTeren narciarski/region narciarskiKraj
Café 3.4403440 mTeren narciarski Pitztaler GletscherAustria
BIG 33340 - 3058 mTeren narciarski SöldenAustria
Aiguille du Midi3842 mTeren narciarski ChamonixFrancja
Top of Tyrol3210 mTeren narciarski Stubaier GletscherAustria
Jochdohle3150 mTeren narciarski Stubaier GletscherAustria
Diable au Coeur2400 mTeren narciarski Les 2 AlpesFrancja
Dreiländerblick3108 mTeren narciarski Kaunertaler Gletscher – Fendels Austria
Top Mountain Star3080 mTeren narciarski Obergurgl-HochgurglAustria
Platforma widokowa Matterhorn glacier paradise3883 mRegion narciarski Matterhorn ski paradiseSzwajcaria
Top of Salzburg3029 mRegion narciarski Super Ski CardAustria
Ötzi Biwak3013 mTeren narciarski Schnalstaler GletscherAustria
Skywalk2700 mSkigebiet Dachstein WestAustria
Adler Lounge2621 mTeren narciarski Großglockner-Heiligenblut Austria
Sphinx3450 mRegion narciarski Jungfrau RegionSzwajcaria
Z12600 mTeren narciarski Serfaus-Fiss-LadisAustria
Spannagelhaus2530 mTeren narciarski Hintertuxer GletscherAustria
Wieża widokowa Sonnklar2400 m-Włochy
Glocknerblick2200 mTeren narciarski Großglockner-Heiligenblut Austria
5fingers2108 mTeren narciarski Dachstein WestAustria
AlpspiXok. 2100 mTeren narciarski Garmisch-ClassicNiemcy
Geo platforma widokowaok. 1970 mTeren narciarski Ski Oberstdorf KleinwalsertalAustria
Restauracja panoramiczna Bergkaiser1520 mRegion narciarski Super Ski CardAustria

Café 3.440

Café 3.440 na Hinterer Brunnenkogel na terenie narciarskim na lodowcu Pitztal ma wiele atutów. Z jednej strony jest to jeden z najwyższych punktów widokowych w Europie, do którego można wygodnie i szybko dotrzeć kolejką Wildspitzbahn. Jest to również najwyższy punkt terenu narciarskiego na lodowcu Pitztal, a także najwyżej położona kawiarnia w Austrii. Jak sama nazwa wskazuje, na wysokości 3440 m serwowane są tu specjały kawowe i domowe ciasta, wypiekane na miejscu w najwyżej położonej cukierni w Austrii. Jakby tego było mało, z futurystycznego budynku z panoramicznymi oknami i swobodnie unoszącym się tarasem rozciąga się widok na najwyższy szczyt Tyrolu, Wildspitze o wysokości 3774 m.

Aby piękne chwile w Café 3.440 można było uchwycić i natychmiast przesłać w świat, obiekt ma nawet darmowy hotspot Wi-Fi, który jest uważany za najwyższy hotspot w Europie.

Café 3.440 na terenie narciarskim na lodowcu Pitztal oferuje niezapomniane doświadczenia.

BIG 3

Na terenie narciarskim Sölden na miłośników sportów zimowych czekają aż trzy platformy widokowe na trzech górach powyżej 3000 m. Razem noszą one nazwę „BIG 3” i oferują widoki na wyjątkową panoramę górską otaczającą Sölden.

Pierwszą z trzech platform widokowych jest Geislachkogl na wysokości 3058 m. Jest to platforma najszybsza do zdobycia, ma wygląd przypominający UFO i jest umieszczona na dachu restauracji panoramicznej. Dzięki dobremu położeniu platformy, roztacza się z niej fantastyczny widok na Alpy Ötztalskie.

Platforma widokowa Panorama-Felssteg Tieferbachkogl oferuje wyjątkowy widok na zimowy świat Sölden.

Platforma widokowa Panorama-Felssteg Tieferbachkogl zachwyca widokami na wysokości 3250 m dzięki panoramicznej szklanej kładce, która wznosi się 20 m nad lodowcem. Miłośnicy śniegu docierają na platformę kolejką Tiefenbach i mogą z góry patrzeć na zimowy świat pokryty bielą.

Najwyższym punktem dla miłośników sportów zimowych jest naturalna platforma na Schwarzer Schneid. Na wysokości 3340 m platforma ta zdobywa tytuł najwyższej z trzech platform. Na okrągły płaskowyż wykonany z drewna modrzewiowego można dotrzeć pieszo ze stacji górnej kolejki Tiefenbach. Rozciąga się z niego 360-stopniowy widok od Dolomitów po Zugspitze.

Aiguille du Midi

Kolejna spektakularna platforma widokowa znajduje się na francuskiej Aiguille du Midi w masywie Mont Blanc. Platforma o tej samej nazwie jest jednym z najnowszych i najwyższych punktów widokowych w Europie. Znajduje się na wysokości 3842 m i można do niej łatwo dotrzeć gondolą. Na końcu platformy widokowej znajduje się szklana kabina, która unosi się około 1000 m nad ziemią. Miłośnicy zimy są otoczeni na platformie przez kilka czterotysięczników, w tym najwyższy szczyt Europy, Mont Blanc (4809 m).

Ci, którzy odważą się wejść do szklanej kabiny spektakularnej platformy widokowej, nie mogą mieć lęku wysokości.

Poniżej platformy widokowej znajduje się region narciarski Chamonix-Mont Blanc. Zachwyca on stokami na wysokości od 1030 m do 3842 m i całkowitą długością 870 km. Nawet z Aiguille du Midi bardzo doświadczeni narciarze i snowboardziści mogą zjechać w dół do terenu narciarskiego legendarną trasą. Trasa ta jest zarezerwowana tylko dla profesjonalistów, którym towarzyszą przewodnicy górscy i oferuje odważnym narciarzom 24 kilometry tras i 2800 m wysokości do pokonania.

Szkło wszędzie! Z platformy widokowej na Aiguille du Midi miłośnicy sportów zimowych mają niemal nieograniczony widok na otaczający masyw Mont Blanc:

Chamonix-Mont-Blanc / Aiguille du Midi

Top of Tyrol

„Top of Tyrol” to nazwa platformy szczytowej na Schaufelspitze na lodowcu Stubai na terenie narciarskim o tej samej nazwie. Oferuje ona panoramiczny widok na ponad 100 trzytysięczników otaczających Alpy Sztubajskie. Sama platforma leży na wysokości 3210 m n.p.m. i wznosi się 9 m w pionie nad górą. Wygląda dynamicznie, harmonijnie wtapia się w skalisty krajobraz i jest prawdziwym arcydziełem architektonicznym dzięki 20 tonom odpornej na warunki atmosferyczne stali Corten zainstalowanej na tej wysokości. Magazyn GEO uznał nawet platformę za najpiękniejszą na świecie. Na platformę szczytową można wjechać kolejką gondolową Schaufeljoch lub wyciągiem orczykowym Gaisskarferner.

Widok z platformy rozciąga się od Dolomitów do masywu Ortler. Aby umożliwić zwiedzającym jak najlepsze podziwianie panoramy, dostępna jest nowoczesna luneta Viscope, która wyświetla nazwy widocznych szczytów.

Teren narciarski Stubaier Gletscher, leżący u podnóża platformy szczytowej „Top of Tyrol”, oferuje dużo zabawy na stokach.

Jochdohle

Na lodowcu Stubai znajduje się również taras słoneczny Jochdohle na wysokości 3150 m. W futurystycznym budynku mieści się najwyżej położona górska restauracja w Tyrolu. Zachwyca on dużym tarasem słonecznym z 400 miejscami siedzącymi i widokiem, który zniewala, ponieważ dookoła widać ponad 100 trzytysięczników. W pogodny dzień widok sięga nawet do włoskiej grupy Pala w Dolomitach.

Taras słoneczny w Jochdohle znajduje się na terenie narciarskim Stubaier Gletscher, który oferuje trasy zjazdowe na wysokości do 3212 m n.p.m. Narciarze i snowboardziści mogą zrobić sobie specjalną przerwę podczas dnia spędzonego na 42 kilometrach tras i podziwiać widok z tarasu słonecznego.

Panorama wokół Jochdohle oferuje widoki na ponad 100 trzytysięcznych szczytów.

Diable au Coeur

Miłośnicy śniegu znajdą taras słoneczny na francuskiej ziemi przy górnej stacji wyciągów Diable, Thuit i Grande Crêtes na terenie narciarskim Les 2 Alpes na lodowcu. Na wysokości 2400 m znajduje się przytulny taras słoneczny schroniska Diable au Coeur. Gdy już się tu rozgościsz, nie będziesz chciał tego miejsca opuścić. Na szczęście przyjazna obsługa podchodzi do stolika i częstuje gości pysznym jedzeniem i napojami, podczas gdy oni podziwiają widok na stoki lodowca.

Jeśli fani panoramicznych widoków zdołają oderwać się od zapierającego dech w piersiach widoku, czeka na nich prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów. W końcu teren narciarski Les 2 Alpes oferuje im całe 200 kilometrów tras na wysokości do 3560 m, kilka snowparków, możliwość nocnej jazdy na nartach i oczywiście mnóstwo zabawy na stokach.

Narciarze i snowboardziści mogą również podziwiać rewelacyjną panoramę na stokach terenu narciarskiego Les 2 Alpes.

Dreiländerblick

Nie ma nic bardziej spektakularnego niż to: platforma widokowa Dreiländerblick nie tylko oferuje zapierający dech w piersiach widok na trzy kraje alpejskie, ale także sama znajduje się w dwóch z nich. Ta wyjątkowa atrakcja panoramiczna znajduje się na Karlesspitze na lodowcu Kaunertal na wysokości 3108 m i w samym środku granicy państwowej między Austrią a Włochami. Dzięki temu fani zimy są jedną nogą w Austrii, a drugą we Włoszech i mogą podziwiać widok na austriackie, włoskie i szwajcarskie góry w tym samym czasie. Poza tym platforma zachwyca swoją dostępnością i bezpośrednią bliskością kolejki Karlesjochbahn.

Ten film pokazuje, dlaczego Dreiländerblick zasługuje na swoją nazwę:

Karlesjochbahn - Dreiländerblick

Top Mountain Star

Na wąskim grzbiecie Wurmkogel na terenie narciarskim Obergurgl-Hochgurgl, na wysokości 3080 m unosi się oszklone dzieło architektoniczne. W tak zwanej Top Mountain Star mieści się designerski bar panoramiczny z otaczającym go tarasem zewnętrznym, z którego rozciąga się niezrównany widok. Przyjazna obsługa baru zapewni ci jedzenie i napoje, a widok będzie się rozpościerał na teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl i otaczający go krajobraz. Jeśli będziesz miał szczęście i trafisz na odpowiedni dzień, możesz nawet posłuchać muzyki na żywo.

Oprócz wyjątkowej panoramy, którą teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl urzeka z Top Mountain Star, ten śnieżny raj zachwyca 107 kilometrami tras i wysokim stopniem pewności śniegu.

Platforma widokowa Matterhorn glacier paradise

Najwyższa platforma widokowa w Alpach, a nawet w Europie, znajduje się w regionie narciarskim Matterhorn Ski Paradise. Na Kleine Matterhorn, platforma triumfuje na wysokości 3883 m i oferuje fanom krajobrazów 360-stopniowy widok. Do tej alpejskiej atrakcji można dojechać najwyżej położoną w Europie kolejką linową, Matterhorn glacier ride. Wyjątkowe położenie platformy widokowej zapewnia miłośnikom sportów zimowych panoramę obejmującą niewiarygodne 38 czterotysięcznych szczytów i 14 lodowców.

Dzięki temu widokowi miłośnicy śniegu mogą szybko na nowo zakochać się w zapierającym dech w piersiach pięknie Alp. Aby jednak nie zaniedbać miłości do partnera, romantycy mogą przymocować do poręczy platformy widokowej miłosną kłódkę i w ten sposób udowodnić swoją miłość do siebie zarówno w pięknych, jak i burzliwych chwilach. Na klucz czeka skrzynka na listy przy wejściu do wyciągów Matterhorn glacier rides, gdzie klucze są zbierane, a następnie zamrażane w pałacu na lodowcu na znak wiecznej miłości.

Do 38 czterotysięczników i 14 lodowców, które można podziwiać z platformy widokowej w Matterhorn glacier paradise, należy oczywiście znany na całym świecie Matterhorn.

Top of Salzburg

„Top of Salzburg” to nazwa platformy widokowej na dachu górnej stacji kolejki Kitzsteinhorn na terenie narciarskim Zell am See-Kaprun. Znajduje się ona na wysokości 3029 m, co czyni ją najwyższym punktem w prowincji Salzburg, do którego miłośnicy białego szaleństwa mogą dotrzeć bez szczególnego wysiłku i w spokojny sposób kolejką linową. Panoramiczny widok z platformy oferuje widoki na zlodowaciałe szczyty Parku Narodowego Hohe Tauern, białe zbocza Alp Kitzbühelskich, Watzmann, Wilder Kaiser, Dachstein i wiele innych imponujących gór i formacji skalnych.

Podczas gdy miłośnicy śniegu podziwiają widok z Top of Salzburg, pod nimi znajduje się śnieżnobiały lodowiec Kitzsteinhorn, Zeller Becken z niebieskimi jeziorami i oczywiście teren narciarski Zell am See-Kaprun. Jest to część ogromnego regionu narciarskiego Super Ski Card, który dzięki 2750 kilometrom tras na wysokości do 3122 metrów gwarantuje dobrą zabawę na stoku każdemu miłośnikowi nart i snowboardu.

Widok z Kitzsteinhorn jest jednym z najlepszych w Austrii, praktycznie przy każdej pogodzie:

Gipfelwelt 3000 am Kitzsteinhorn: Top of Salzburg

Ötzi Biwak

Bacówka Ötzi Biwak znajduje się na wysokości 3013 m na terenie narciarskim Val Senales. Należy do Glacier Hotel na lodowcu Schnalstaler Gletscher i zachwyca nowo zaprojektowanym tarasem słonecznym, który zaprasza na dłuższą przerwę. Podczas gdy miłośnicy śniegu cieszą się chwilą wytchnienia, przyjazna obsługa może ich rozpieszczać pyszną południowotyrolską domową kuchnią oraz różnorodnymi daniami na słodko i słono. Z tarasu słonecznego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na dolinę Schnals i otaczające ją góry Alp Ötztalskich.

W zimie do bacówki najlepiej dotrzeć na nartach lub snowboardzie, dzięki czemu doskonale nadaje się ona na krótki odpoczynek po długim dniu spędzonym na nartach. Po i przed przerwą miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogą poszaleć na 30 kilometrach tras zjazdowych na wysokości do 3212 m i spalić kalorie z dobrego posiłku.

W Ötzi Biwak miłośnicy zimy mogą rozkoszować się pyszną południowotyrolską domową kuchnią oraz różnorodnymi daniami wytrawnymi i słodkimi.

Skywalk

Skywalk na terenie narciarskim Dachstein West to jedna z najbardziej spektakularnych platform widokowych w Alpach. Dzięki 15-metrowej kładce, która w niektórych miejscach wystaje nawet ponad skałę, platforma przyciąga uwagę odwiedzających i daje im poczucie, że są częścią otaczającego ich krajobrazu. Na platformę Hunerkogl o wysokości 2700 m fanów zimy dowozi kolejka linowa Dachstein, która pozwala im cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem. W pogodny dzień z platformy można nawet zobaczyć Triglav w Słowenii oraz granitowe i gnejsowe wyżyny w Czechach na północy, a także Großglockner i Großvenediger.

Jeśli chcesz zostać dłużej na Hunerkogl, możesz wybrać się na trasę okrężną wokół stacji kolejki Dachstein Gletscherbahn. Zapewnia ona jeszcze jeden imponujący widok na południową ścianę Dachsteinu, a także umożliwia relaks w przytulnych leżakach.

Widok z tarasu widokowego „Skywalk” jest spektakularny.

Adler Lounge

Elegancki Adler Lounge na Cimarossie na terenie narciarskim Großglockner-Heiligenblut jest symbolem radości, tradycji i ekscytacji. Położony na wysokości 2621 m lounge rozpieszcza miłośników zimy najwyższej klasy specjałami kulinarnymi i zapierającym dech w piersiach widokiem. Z obiektu widać 60 trzytysięczników, które otaczają imponujący architektonicznie Adler Lounge.

Dzięki terenowi narciarskiemu Großglockner-Heiligenblut, lounge posiada również optymalną i bogatą w stoki lokalizację. Z 55 kilometrami tras zjazdowych i maksymalną wysokością 2989 m n.p.m., teren narciarski zachwyca niezliczonych narciarzy i snowboardzistów.

Alpejska panorama, która otacza Adler Lounge, obejmuje również imponujący Großglockner.

Sphinx

Platforma widokowa Sphinx jest jedną z wielu atrakcji regionu Jungfrau. Platforma znajduje się na Jungfraujoch o wysokości 3450 m i roztacza się z niej widok na zapierające dech w piersiach góry. Można tu podziwiać między innymi Eiger (3970 m), Mönch (4107 m) i Jungfrau (4158 m). Miłośnicy zimy mogą dotrzeć na platformę widokową kolejką.

Ponadto widok rozpościera się na wspaniały region Jungfrau. Zachwyca on nie tylko swoim wyglądem z góry, ale także nie mniej niż 206 kilometrami tras zjazdowych, sięgających od 796 m do 2970 m.

Na Sphinx odwiedzający dosłownie stoją na „szczycie Europy”:

Jungfraujoch - Top of Europe

Z1

Kolejna austriacka platforma widokowa znajduje się na terenie narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis. Tuż przy górnej stacji kolejki Almbahn w Zwölferkopf znajduje się okrągła platforma widokowa Z1. Z wysokości 2600 m rozpościera się widok na najwyższe góry Tyrolu, Niemiec i Włoch. Oprócz platformy Z1 w Zwölferkopf jest też kilka pełnych akcji czarnych tras zjazdowych. Na tych i pozostałych 198 kilometrach zróżnicowanych tras na wysokości do 2828 m miłośnicy sportów zimowych mogą zapomnieć o stresie życia codziennego i przeżyć wspaniałe godziny na nartach. Zwłaszcza miłośnicy freestyle’u mają gwarancję, że w tym śnieżnym raju i w jego snowparkach będą mieli co robić.

Dowodem na to są poniższe kadry:

Eindrücke vom 31. Jänner 2018 - Z1, Schönjoch & Nordseite Fiss

Spannagelhaus

Dawne schronisko „Spannagelhaus” znajduje się na wysokości 2530 m na terenie narciarskim Hintertuxer Gletscher. Zostało ono gruntownie odnowione w 2013 roku i zachwyca jako restauracja z tarasem słonecznym. Około 60 miejsc i przyjazna obsługa sprawiają, że jest to miejsce, w którym warto się zatrzymać, aby coś przekąsić. Podczas gdy miłośnicy sportów zimowych są rozpieszczani i relaksują się, mogą podziwiać wspaniały widok na góry Zillertal i Tux.

Po krótkiej przerwie miłośnicy śniegu mogą kontynuować zwiedzanie terenu narciarskiego o wysokości do 3250 m i jego 50 km tras lub spojrzeć kilka metrów za Spanngelhaus. Czeka tu na nich kolejna atrakcja: wejście do jaskini Spannagel. Jest to jedna z największych i najbardziej znanych jaskiń w Alpach Środkowych z systemem jaskiń o długości około 10 km.

Oprócz wspaniałego widoku panoramicznego Spannagelhaus oferuje także doskonałe jedzenie:

Wieża widokowa Sonnklar

Na Speikboden w Tauferer Ahrntal miłośnicy śniegu mają okazję podziwiać wspaniały 360-stopniowy widok. Wieża widokowa o wysokości 2400 m znajduje się przy górnej stacji kolejki Sonnenklar. Z punktu widokowego można zobaczyć 150 szczytów, w tym ponad 80 trzytysięczników. Na wieży widokowej znajduje się również punkt fotograficzny, w którym można uwiecznić to wyjątkowe przeżycie.

Glocknerblick

Góra widokowa Stubnerkogel na terenie narciarskim Gastein to prawdziwa atrakcja w tym zimowym raju. Naprzeciwko mostu wiszącego Dachstein, który jest najwyższym mostem wiszącym w Austrii o długości ponad 140 metrów, znajduje się wyjątkowa platforma widokowa Glocknerblick. Na liczącym 2300 metrów szczycie Stubnerkogel zachwyca ona swoją konstrukcją ze stali i drewna, kratowym otworem w podłodze, który pozwala zajrzeć w głąb i oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednim widokiem na Großglockner.

Ponadto teren narciarski Gastein z 177 kilometrami tras zjazdowych na wysokości do 2686 m to prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa. Różnorodne i urozmaicone stoki terenów narciarskich Dorfgastein-Großarltal i Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel, a także terenów Sportgastein i Graukogel-Bad Gastein są optymalnie połączone, pewne śniegowo i dzięki temu stanowią plac zabaw dla każdego miłośnika narciarstwa.

Ze Stubnerkogel wzrok odwiedzających wędruje nie tylko w dal, ale i w głąb, co pokazuje poniższy klip:

Stubnerkogel im Winter

5fingers

Jedną z najbardziej futurystycznych platform widokowych w Alpach jest 5fingers na Krippenstein w Salzkammergut. Na wysokości 2108 m pięć ramion platformy rozciąga się jak ręka nad 400-metrową przepaścią i oferuje widok na błękitne wody jeziora Hallstatt w pobliżu Obertraun. Ponadto platforma widokowa jest oświetlona do północy i przypomina imponujący ogień sygnałowy lub dużą gwiazdę.

Na platformę widokową 5fingers można wjechać wyciągiem, a narciarze mogą wybrać, czy w drodze powrotnej wsiądą do wyciągu, czy też wolą 11-kilometrowy zjazd. Jest to część terenu narciarskiego Dachstein West, gdzie narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 131 kilometrów tras na wysokości do 2100 metrów.

Teren narciarski Dachstein West, gdzie znajduje się platforma widokowa 5fingers, zachwyca 131 kilometrami tras.

AlpspiX

Na zboczach Alpspitze (2628 m), na wysokości około 2100 m n.p.m. wznosi się platforma widokowa AlpspiX. Dwie 25-metrowe stalowe kładki, każda ułożona w kształcie litery X, tworzą futurystyczną platformę nad przepaścią o głębokości 1000 metrów. Dzięki temu platforma oferuje miłośnikom sportów zimowych wyjątkowy widok na stację kolejki górskiej Alpspitzbahn. Oprócz Waxensteinen, potężnej północnej ściany Alpspitz i Höllental, goście mogą podziwiać widok na Zugspitze.

Platforma widokowa znajduje się w środku terenu narciarskiego Garmisch-Classic, Zugspitze. Tak więc miłośnicy sportów zimowych, po nacieszeniu się widokiem z AlpspiX, mogą doświadczyć czystej radości z jazdy na nartach i snowboardzie na zróżnicowanych 60 kilometrach tras i na wysokości 2720 m.

W tym filmie można zobaczyć spektakularny widok z AlpspiX:

Die Aussichtsplattform AlpspiX auf der Alpsitze

Geo platforma widokowa

Geo platforma widokowa na Walmendingerhorn jest szczególną atrakcją terenu narciarskiego Ski Oberstdorf Kleinwalsertal. Można się do niej dostać z górnej stacji kolejki Walmendingerhorn po kładce wzdłuż krawędzi stoku i oferuje miłośnikom zimowego szaleństwa wyjątkowy widok, który przy dobrej pogodzie sięga aż po trójkąt graniczny Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Platforma widokowa jest pozbawiona barier, a dzięki szklanemu wyciągowi panoramicznemu może się na nią dostać naprawdę każdy miłośnik śniegu.

W bezpośrednim sąsiedztwie platformy widokowej o wysokości ok. 1970 m znajduje się taras słoneczny, na którym można się wspaniale zrelaksować. Jest on osłonięty od wiatru i zaprasza do spożywania posiłków i picia napojów z zapierającym dech w piersiach widokiem.

Wrażenia z terenu narciarskiego Oberstdorf-Kleinwalsertal można zobaczyć na poniższym filmie:

Sonne, Neuschnee & Skifahren: Oberstdorf-Kleinwalsertal

Restauracja panoramiczna Bergkaiser

Restauracja panoramiczna Bergkaiser wykorzystuje piękno otaczających ją gór i oprócz atrakcji kulinarnych oferuje miłośnikom zimy wyjątkowy widok. Taras słoneczny restauracji jest idealny do podziwiania mierzącego 2344 m wysokości Wilder Kaiser znajdującego się naprzeciwko lub 1996 m wysokości Kitzbüheler Horn na wschodzie.

Po wizycie w restauracji panoramicznej, stoki terenu narciarskiego SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental zapraszają miłośników sportów zimowych do zabawy na stoku. Do dyspozycji miłośników sportów zimowych jest tu łącznie 2750 kilometrów tras narciarskich o wysokości do 3122 m.

W SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental na narciarzy i snowboardzistów czeka 2750 km tras zjazdowych na wysokości do 3122 m.

Masz ochotę odwiedzić jedną z wielu platform widokowych i przeżyć piękne dni na nartach? SnowTrex oferuje szeroki wybór zakwaterowania w wielu różnych ośrodkach narciarskich.

FAQ dotyczące tarasów słonecznych

Gdzie znajduje się najwyższa platforma widokowa w Alpach?

Najwyższą platformą widokową w Alpach jest platforma na Matterhorn glacier paradise. Znajduje się ona na terenie narciarskim Zermatt na wysokości 3883 metrów. Na platformę widokową można łatwo dojechać najwyższą w Europie kolejką linową, a z niej rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na 38 czterotysięcznych szczytów i 14 lodowców.

Jakie platformy widokowe znajdują się w Austrii?

Austria prowadzi w wyścigu o najbardziej spektakularne i popularne platformy widokowe. Prawie każdy większy ośrodek narciarski posiada imponującą platformę, która często przypomina architektoniczne arcydzieło. Przykładami austriackich punktów widokowych, na które fani panoramicznych widoków mogą się cieszyć są Top Mountain Star na terenie narciarskim Obergurgl – Hochgurgl, Top of Tyrol na lodowcu Stubai oraz BIG 3 na terenie narciarskim Sölden.

Który taras widokowy jest najwyższy we Francji?

Platforma Aiguille du Midi jest najwyższą platformą widokową we Francji. Znajduje się na górze o tej samej nazwie w masywie Mont Blanc na wyniosłej wysokości 3842 metrów. Platforma widokowa jest łatwo dostępna za pomocą gondoli i oferuje piękny panoramiczny widok na kilka czterotysięcznych szczytów, jak również na region narciarski Chamonix – Mont Blanc.

Która platforma widokowa obejmuje dwa państwa?

Na platformie widokowej Dreiländerblick w Austrii miłośnicy zimy mają okazję stanąć jedną nogą w Austrii, a drugą we Włoszech. W międzyczasie mogą podziwiać widok na austriackie, włoskie, a nawet szwajcarskie góry. Platforma znajduje się na wysokości 3108 m na Karlesspitze na lodowcu Kaunertal i można do niej dojechać kolejką Karlesjochbahn.

Jakie są „BIG 3” w Sölden?

BIG 3 w rejonie narciarskim Sölden to trzy platformy widokowe na 3 górach narciarskich powyżej granicy 3000 metrów. Oferują one fanom zimy widok na piękną panoramę górską wokół Sölden. Platformy nazywają się Geislachkogl, Panorama-Felssteg Tieferbachkogl i Naturplattform Schwarze Schneiden i zachwycają wysokością pomiędzy 3058 m i 3340 m.

Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter