Uśmiech proszę: punkty fotograficzne na terenach narciarskich

25/09/2022 - SnowTrex

Pamiątkowe zdjęcie z terenu narciarskiego to po prostu część udanego urlopu. Dzięki specjalnym punktom fotograficznym operatorzy ośrodków narciarskich oferują doskonałą okazję do bezpłatnego zrobienia sobie zdjęcia na tle specjalnie wybranej panoramy. Zdjęcia można później przeglądać w Internecie i udostępniać w mediach społecznościowych. SnowTrex prezentuje szczególnie atrakcyjne punkty fotograficzne.

Wyjątkowe motywy fotograficzne czekają w górach.

Karnet narciarski jest przepustką

Czy karnet narciarski jest przeznaczony tylko na korzystanie z wyciągów? Nie wszędzie. W niektórych ośrodkach narciarskich służy również jako elektroniczny spust migawki do aparatów fotograficznych. W tak zwanych punktach fotograficznych, zwykle położonych w miejscach widokowych, z których roztacza się wspaniała panorama, goście mogą zrobić sobie zdjęcie za darmo, wykorzystując swój karnet narciarski. Wiele z tych serwisów fotograficznych jest połączonych z platformą internetową skiline.cc, która w samej Austrii oferuje około 20 punktów fotograficznych i ponad 80 tras skimovie. Wykonane tam zdjęcia i filmy skimovies można obejrzeć online, korzystając z własnego numeru karnetu narciarskiego, a także pobrać. Niektóre punkty fotograficzne oferują także specjalny motyw. Oto kilka atrakcyjnych przykładów:

Big 3 w Sölden

Tam, gdzie góry są najwyższe, panorama jest szczególnie urzekająca. Teren narciarski Sölden ze swoimi trzytysięcznikami jest więc predestynowany do robienia wyjątkowych zdjęć. Stacje górskie na lodowcach Tiefenbach, Gaislach i Schwarzkogel to nie tylko trzy najwyższe szczyty w ośrodku narciarskim, ale także „Big 3”: taras na dachu restauracji panoramicznej obok kolejki Gaislachkogel, panoramiczna kładka skalna na Tiefenbachkogl, która wystaje 20 m ponad przepaść, oraz platforma przyrodnicza nad stacją górską Schwarzen Schneidbahn. Czekają tu na Was wspaniałe platformy widokowe i wspaniałe punkty fotograficzne.

Ramka do zdjęć w Schwarze Schneid w Sölden.

Zdjęcie w czerwonym skórzanym fotelu w Kitzbühel

Operator terenu narciarskiego KitzSki wymyślił wyjątkowo ładny sztafaż do pamiątkowego zdjęcia: na Steinbergkogel (1 971 m) w ośrodku narciarskim Kitzbühel miłośnicy sportów zimowych siedzą na 6-osobowym krześle z dużym czerwonym logo Kitzgams, które podkreśla motyw zdjęcia. Na górnej stacji kolejki Brunnbahn (1 930 m) na Pengelstein znajduje się nawet jedno ze sportowych 8-osobowych krzesełek z czerwono-czarnymi skórzanymi siedzeniami. W tle widać góry Hohe Tauern.

W Kitzbühel można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w pełnym stroju narciarza.

Pamiątka z maskotką

Maskotki ośrodków narciarskich stanowią niezwykły motyw o dużej rozpoznawalności. Na przykład Katschberg umieścił w swoim punkcie fotograficznym wesoło śmiejącego się Katschiego. Niebieskie serce wita przyjaznych w pasiastym kapeluszu obok stacji kolejki górskiej Tschaneckbahn na górze Katschberg.

Fotopunkt Katschi znajduje się niedaleko stacji górskiej na Tschanku (2030 m).

Żółty słoń FUNty jest maskotką Zillertal Arena i dlatego jest również mile widzianym partnerem do pozowania do zdjęcia grupowego w punkcie fotograficznym. Duże zwierzę do wspólnego zdjęcia można znaleźć w Arena Stadl w Zell, w Arena Center w Gerlos oraz w Plattenkogel-X-Press w Hochkrimml.

Maskotka Funty uświetnia Fotopunkt w Hochkrimml.

Na drewnianym tronie

W ośrodku narciarskim Hochkönig pamiątkowe zdjęcia robi się na tronie króla gór. Drewniane krzesła inspirowane logo Hochkönig w kształcie korony służą jako punkty widokowe i miejsca do robienia zdjęć. Szlachetne miejsca znajdują się w sześciu „lożach” na trasie „King’s Tour”, 32-kilometrowej trasie okrężnej, która prowadzi narciarzy raz przez cały teren narciarski. Roztaczają się z niej wspaniałe widoki na Hochkönig i Steinerne Meer.

Na terenie narciarskim Hochkönig zajmij miejsce na królewskim tronie do zdjęcia.

Drewniane wysokie siedzisko w formie fotostopu można znaleźć również w Westendorfie w Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental. Tutaj Fotopoint tworzy drewniane siedzisko, które na swojej szerokiej powierzchni oferuje miejsce dla dwóch osób.

Na tropie narciarskich zawodowców

Jeśli chcecie zobaczyć siebie w pozie zawodnika narciarskiego, możecie zrobić sobie zdjęcie w miejscu startu słynnych wyścigów. Na przykład w szwajcarskim ośrodku narciarskim Wengen, gdzie punkt fotograficzny znajduje się w budynku startowym słynnej trasy zjazdowej Lauberhorn. Na niektórych trasach Speedcheck zdjęcie jest robione w szybkim momencie finiszu, np. w Sölden, Saalbach, na Zillertal Arena, w Nassfeld i w St. Johann-Alpendorf (koło Salzburga).

Punkt fotograficzny na starcie zjazdu na Lauberhorn.

To tylko niewielki wycinek z wielu możliwości fotografowania, jakie otwierają się w ośrodkach narciarskich. Miłej zabawy przy ich odkrywaniu i robieniu własnych sesji zdjęciowych!

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter