Najpiękniejsze trasy w lesie – wskazówki dla fanów natury

28/09/2021 - SnowTrex

Jazda na nartach poniżej linii drzewa ma swój urok. Leśne zjazdy to bajkowe trasy narciarskie dla dzieci, długie zjazdy w dolinie dla koneserów lub urozmaicone trasy z przeszkodami dla miłośników głębokiego śniegu. SnowTrex przedstawia tereny narciarskie z najpiękniejszymi leśnymi zjazdami. 

Trasy w lesie mają niepowtarzalny urok.

1. Teren narciarski Olympia SkiWorld Innsbruck: wymagająca trasa Götzner

Prawdziwą atrakcją wśród zalesionych stoków jest Mutterer Alm w Olympia SkiWorld Innsbruck. Wymagający tor zjazdowy Götzner był to tor zastępczy dla Igrzysk Olimpijskich 1964 i 1976 roku i jest jednym z najpiękniejszych stoków w Austrii. Czerwona trasa prowadzi przez dobre 4 km od Nockspitze w dół do Götzens.

Trasa Götzner należy do najpiękniejszych tras w Austrii.

2. Teren narciarski La Forêt Blanche: liczne trasy wśród drzew

We francuskim eldorado miłośników freeride odważni lubią zbaczać na leśne trasy z dala od stoków narciarskich. W południowej części Alp Zachodnich znajduje się cały teren narciarski, który nosi nazwę lasu La Forêt Blanche. Bujna populacja modrzewia osiąga granicę ponad 2000 m, dzięki czemu teren narciarski wokół ośrodków Vars i Risoul oferuje liczne leśne stoki i ciekawe trasy zjazdowe dla freeriderów.

Na terenie La Forêt Blanche nie zabraknie tras wśród drzew.

3. Teren narciarski Fichtelberg/Klínovec: zalesione północne stoki

We wschodnioeuropejskich regionach narciarskich znajdują się również liczne trasy wśród drzew. Na przykład w ośrodku narciarskim Klínovec w Republice Czeskiej, którego góra o tej samej nazwie graniczy z Fichtelbergiem i niemieckim Oberwiesenthal, sześć pięknych leśnych tras zjazdowych prowadzi od strony północno-wschodniej.

Wspaniałe trasy wśród drzew na terenie narciarskim Klínovec.

4. Teren narciarski Szpindlerowy Młyn: leśna trasa narciarska w Karkonoszach

Również na terenie narciarskim Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach las przyciąga tu w postaci 4-kilometrowej trasy leśnej z pięknym widokiem na miejscowość. Nieskazitelna przyroda i urozmaicone trasy zjazdowe – największy i najbardziej znany teren narciarski w Republice Czeskiej na wysokości do 1.235 m oferuje doskonałe przeżycia narciarskie dla każdego miłośnika sportów zimowych.

5. Teren narciarski Sölden: zalesiony Gaislachkogel

Teren narciarski Sölden z dwoma lodowcami i słynną sceną après-ski oferuje cały wachlarz wspaniałej przyjemności z jazdy na nartach. Miłośnicy przyrody również nie będą zawiedzeni: na Gaislachkogel narciarze i snowboardziści znajdą szczególnie zalesione odcinki na niższych wysokościach. Tutaj możesz cieszyć się śniegiem i idyllą w spokoju!

Malownicze trasy w lesie na terenie Sölden.

6. Teren narciarski Silvapark: trasy wśród bajkowych lasów

Nieco inny rodzaj trasy leśnej o walorach rozrywkowych oferują przyjazne dla dzieci tereny narciarskie, takie jak Silvapark w Galtür. Jest tu bajkowy las, który dzieci mogą odkryć na trzech trasach. Tutaj, Frau Holle i inne postacie z bajek machają z krawędzi trasy narciarskiej. Trasy narciarskie prowadzą przez las i po zaczarowanych ścieżkach obok czarownic i leśnych duszków. Stoi tam nawet chata czarownicy, w której w trakcie przejazdu słychać jej śmiech.

Dzieci przejeżdżają przez domek czarownicy na terenie Silvapark Galtür.

7. Teren narciarski Obertauern: ekscytująca trasa narciarska

W ośrodku narciarskim Obertauern las uczy dzieci, jak się bać, ponieważ przez drzewa prowadzi tu prawdziwa ścieżka duchów. Pod kolejką linową Schaidberg rozpoczyna się ścieżka strachu, na której wzdłuż linii drzew można zobaczyć kolorowe leśne duchy. Na trasie „Duchy narciarskie” znajduje się również zaciemniona, przerażająca chata do odkrycia.

Teren narciarski Obertauern posiada „chatkę strachu”.

8. Teren narciarski Serfaus-Fiss-Ladis

Na terenie narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis jazda na nartach w lesie jest przeżyciem szczególnie dla freeriderów. „Trailpark Waldbahn” został zbudowany ponad ośrodkiem Fiss z przygotowanych na zimę ścieżek rowerowych. Latem rowerzyści górscy mogą jeździć po szlaku, a zimą narciarze i snowboardziści mogą zjeżdżać w dół. Trasy narciarskie noszą bardzo dźwięczne nazwy takie jak „Strada del Sole”, „Morning Glory” i „Milky Way”. Dla tych, którzy wolą pozostać na wyznaczonych trasach, idealna będzie czerwona trasa w lesie, na przykład ze stacji górskiej Alpkopfbahn.

Na i poza stokiem nie zabraknie malowniczych tras pośród drzew.

9. Region narciarski Paradiski: leśne trasy do samego ośrodka

Region narciarski Paradiski oferuje nie tylko szeroki wybór stoków lodowcowych o wszystkich stopniach trudności, ale także wspaniałe trasy prowadzące przez las. Idealne na koniec udanego dnia na nartach są malownicze trasy z L’Arpette do wioski. Z wysokości 2385 m nartostrady wiją się przez las, pokonując do 1000 metrów różnicy wysokości.

Wspaniałe trasy wśród lasów na terenie Paradiski.

10. Teren narciarski Valfréjus: trasy narciarskie z licznymi serpentynami

Trasa do doliny o długości 12 km we francuskim Valfréjus prowadzi również przez tereny zalesione. Liczne serpentyny i wąskie drogi przez las są wręcz wymarzone do krótkich wycieczek. Niektóre z nich mają już naturalny mini kicker. Na dłuższych płaskich odcinkach można po prostu zwolnić tempo, by w spokoju podziwiać leśne krajobrazy.

Ośnieżone leśne trasy na terenie narciarskim Valfréjus.

11. Teren narciarski Via Lattea: leśne trasy na „Milky Way”

W pobliżu francuskiej granicy i tylko około 100 km od Turynu znajduje się teren narciarski Via Lattea lub „Milky Way”. Z dostępem do 400 km tras, jest to jeden z największych połączonych terenów narciarskich we Włoszech i osiąga wysokość 2800 m. Ale nawet na niższych wysokościach miłośnicy sportów zimowych mogą spodziewać się prawdziwego raju: pięknych leśnych zjazdów z modrzewiami i iglakami.Tutaj nie brakuje niczego – od łatwych i średnio trudnych tras, po górskie chatki, w których można znakomicie wypocząć.

Jedna z tras narciarskich na „Drodze Mlecznej”.

12. Teren narciarski Hintertuxer Gletscher: od lodowca do doliny

Trasa do doliny z lodowca Hintertux ma długość 12 km i jest zalesiona w dolnej części. Zaczyna się na samym szczycie lodowca, mija Tuxer-Fernerhaus, trasę narciarską „Unterm Eisbruch” i Sommerbergalm, a na koniec prowadzi jako szlak narciarski przez las do Hintertux.

Liczne serpentyny na trasie na Lodowcu Hintertux.

13. SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental: trasa zjazdowa do Scheffau

W Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental do ośrodków Hopfgarten, Itter, Söll, Scheffau, Ellmau, Going, Brixen im Thale i Westendorf można dotrzeć poprzez trasy w dolinie. Przy dolnej stacji kolejki w Scheffau kończy się kilka tras zjazdowych, w tym szczególnie kręta trasa przez las.

Dzięki trasom w lesie SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental jest wyjątkowo malowniczy.

14. Teren narciarski Eisacktal: najdłuższa trasa w Południowym Tyrolu

Wreszcie trasa, której nie powinno zabraknąć na liście wyjątkowych zjazdów leśnych: Trametsch an der Plose na terenie narciarskim Eisacktal. Z długością 9 km uważany jest za najdłuższy tor zjazdowy w Południowym Tyrolu i w większości prowadzi przez las. Trasa ma dość sportowy charakter, z szerokimi przejazdami carvingowymi w części górnej i węższą trasą oraz niekiedy trudniejszymi odcinkami w części dolnej. Wspaniała trasa dla doświadczonych narciarzy!

Trametsch na Plose to najdłuższa trasa narciarska w Tyrolu.
Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter