5 zalet urlopu zimowego przy Kitzsteinhorn

29/12/2017 - SnowTrex

Planują Państwo kolejny urlop narciarski na Kitzsteinhorn w Kaprun? Bardzo dobry wybór! SnowTrex przedstawia 5 powodów, dla których warto zaplanować kolejny urlop zimowy na terenie narciarskim Kitzsteinhorn.

Na Kitzsteinhorn można się wznieść na wysokość 3000 m.

1) Teren narciarski na lodowcu na wysokości 3000 metrów

Teren narciarski przy Kitzsteinhorn w Kaprun jest jedynym terenem narciarskim na lodowcu w Ziemi Salzburskiej, gwarantującym pewne warunki narciarskie od października, aż do wczesnego lata. Na wysokości niemal 3000 m można się tu delektować ośnieżonymi zboczami i zapierającymi dech w piersiach widokami na otaczające szczyty Alp, jak Großglockner lub Großvenediger. Do Alpincenter na wysokości 2450 m dotrzeć można z Kaprun przy pomocy dwóch gondoli, stamtąd kolejką do górskiej stacji na wysokości 3000 m. Niepowtarzalny urok tej nadziemnej kolejki przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom romantycznych krajobrazów.

2) Szeroki wybór tras

Na terenie narciarskim przy Kitzsteinhorn każdy znajdzie coś dla siebie. 41 km tras czeka tu na zapalonych miłośników sportów zimowych – począwszy od łatwych, niebieskich tras, aż po znaną na całym świecie nartostradę „Black Mamba“. Ta czarna trasa o nachyleniu sięgającym niemal 63% wymaga od narciarzy i snowboardzistów nie lada umiejętności. Kto czuje przed nią zbyt duży respekt, powinien koniecznie spróbować swoich sił na malowniczych trasach rozciągających się bezpośrednio na słonecznym płaskowyżu Kitzsteinhorn.

Na terenie narciarskim przy Kitzsteinhorn dostępne są trasy o różnych poziomach trudności.

3) Raj dla miłośników freeride i dobrej zabawy

Amatorzy freestyle i mocnych wrażeń mogą liczyć na Kitzsteinhorn na całą masę atrakcji. W „Glacier Park“ na wysokości 2900 m dostępne są liczne elementy typu box, tube i kicker. Ofertę uzupełnia superpipe o długości 160 m i ściankach o wysokości 6,3 m oraz „Central Park“ o długości 450 m. Kto potrzebuje nieco więcej praktyki, może spróbować swoich sił w „Easy Park“ ze specjalnymi konstrukcjami dla początkujących. Nowa funline o nazwie „Eagle Line“ umożliwia dobrą zabawę z wykorzystaniem siły odśrodkowej na ostrych zakrętach i specjalnych przeszkodach.

Oferta przy Kitzsteinhorn zadowoli również miłośników freestyle.

4) Bogata oferta après-ski

Teren narciarski przy Kitzsteinhorn oraz ośrodki Kaprun i Zell am See oferują wszystko, czego dusza zapragnie. Na chwilę przerwy można sobie przykładowo pozwolić w Ice Camp: fascynujące lodowe krajobrazy przy wyciągu Sonnenkarbahn II są wręcz wymarzone na krótki odpoczynek. Kto po aktywnym dniu na stoku ma ochotę na après-ski, koniecznie powinien się wybrać do Baumbar w Kaprun. Z dolnej stacji wyciągu terenu narciarskiego Kitzsteinhorn można dojechać autobusem dla narciarzy niemal pod drzwi obiektu.

5) Najwyżej położony punkt widokowy w Ziemi Salzburskiej

Na terenie narciarskim Kitzsteinhorn znajduje się najwyżej położony w Ziemi Salzburskiej punkt widokowy. Platforma panoramiczna „Top of Salzburg“ wznosi się na wysokości 3029 m, gwarantując zapierający dech w piersiach widok na ośnieżone zbocza lodowców, otaczające masywy górskie, dolinę w ośrodku Kaprun i Zeller See. Automatyczny punkt do robienia zdjęć umożliwia uwiecznienie tych fascynujących widoków także bez aparatu. Ośrodek naprawdę godny polecenia – także na romantyczny wyjazd we dwoje.

Z punktu widokowego “Top of Salzburg” rozciąga się wyjątkowy widok!

Ta wyjątkowa oferta to gwarancja udanego zimowego wypoczynku. Kto jednak liczy na więcej atrakcji, ma dodatkowo do dyspozycji pobliski teren narciarski Schmittenhöhe w Zell am See.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter