5 zalet urlopu zimowego na Schmittenhöhe

22/12/2017 - SnowTrex

Schmittenhöhe jest szczytem górującym nad ośrodkiem Zell am See i popularnym terenem narciarskim dla początkujących i zaawansowanych. SnowTrex przedstawia 5 powodów, dla których warto spędzić kolejny urlop zimowy na terenie narciarskim Schmitten. 

Na terenie narciarskim Schmittenhöhe przy Zell am See nie zabraknie atrakcji dla początkujących i zaawansowanych.

1) Najnowsze technologie już na starcie

Na różnorodną ofertę na terenie narciarskim Schmittenhöhe składa się 77 km tras, 5 nartostrad prowadzących do doliny i 25 wyciągów.  Najnowsza atrakcja: areitXpress. Ta nowoczesna kolejka linowa z 10-osobowymi kabinami zapewnia najwyższy komfort dzięki podgrzewanym siedzeniom i bezpłatnemu Wi-Fi. Sama jazda trwa również bardzo krótko – już w ciągu 7 minut można dotrzeć na górę. Na górnej stacji na wysokości 2000 m rozciąga się malowniczy widok na ośnieżone szczyty i ośrodek Zell am See.

2) Atrakcje & dobra zabawa dla każdego

Na terenie narciarskim Schmitten nie tylko najmłodsi mogą liczyć na różnorodną ofertę poza klasycznymi nartostradami. Przykładowo tamtejsza funslope XXL o długości 1300 m, składająca się z tuneli, fali i ostrych zakrętów, należy do najdłuższych tego typu atrakcji na świecie! Niektóre jej odcinki przebiegają wśród lasów, dodatkowym urozmaiceniem są tu natomiast elementy dźwiękowe. Amatorzy rywalizacji powinni koniecznie sprawdzić swoje umiejętności na odcinku WISBI, na którym możliwy jest pomiar prędkości. Kto natomiast chce się poczuć jak prawdziwy zawodowiec, może wybrać trasę z możliwością nagrania swojego zjazdu.

Malowniczy widok panoramiczny ze Schmittenhöhe.

3) Teren narciarski dla miłośników dobrej kuchni

Jak mawia znane przysłowie, przez żołądek do serca – Schmittenhöhe jest pod tym względem idealnym terenem narciarskim dla par, które z pewnością docenią tamtejszą ofertę kulinarną. Jazda na nartach czy snowboardzie wzmaga apetyt, natomiast dzięki bogatej ofercie gastronomicznej na Schmitten każda przerwa na stoku stanie się wyjątkowym kulinarnym przeżyciem. W ciągu dnia na głodnych narciarzy i snowboardzistów czeka ponad 20 górskich restauracji i bacówek, oferujących wiele klasycznych przysmaków: od tradycyjnych serów, aż po popularny deser Kaiserschmarrn! Na wiele atrakcji kulinarnych można tu liczyć szczególnie w niedziele podczas tak zwanego „Pinzga Tag“ – wśród regionalnych smakołyków nie zabraknie tu knedli, Pinzgauer Kasnock’n i wielu innych.

4) Kultura w otoczeniu górskich krajobrazów

Obok jazdy na nartach i atrakcji poza stokiem, Schmitten wyróżnia się bogatą ofertą dla miłośników kultury. Dzięki „Galerii na stoku“ można podziwiać pod gołym niebem wystawę dzieł sztuki i rzeźb. Regionalni oraz międzynarodowi artyści tworzą rzeźby w przeważającej części z naturalnych materiałów, jak drewno, kamień i glina. Na zboczach góry można obecnie podziwiać aż 30 dzieł sztuki. Po raz ostatni artyści spotkali się w Zell am See w roku 2015. Ich dzieła są przez cały rok bezpłatnie dostępne dla zwiedzających.

5) Sąsiedni teren Kitzsteinhorn

Kto potrzebuje trochę więcej urozmaicenia, znajdzie w bezpośrednim sąsiedztwie jedyny teren narciarski na lodowcu na Ziemii Salzburskiej: Kitzsteinhorn. Trasy powyżej ośrodka Kaprun wznoszą się na wysokości ponad 3000 m. Na samej górze czeka na narciarzy i snowboardzistów wiele atrakcji: platforma widokowa „Top of Salzburg“, nartostrady na lodowcu, wśród nich szczególnie stroma „Black Mamba“ oraz snowpark.

Ochota na zmianę terenu? Żaden problem: Kitzsteinhorn jest tuż za rogiem.

Jedno jest pewne: teren narciarski Schmittenhöhe przy Zell am See i tern narciarski na lodowcu Kitzsteinhorn przy Kaprun oferują łącznie naprawdę różnorodny wybór tras w regionie narciarskim Zell am See-Kaprun!

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter