Ośrodki zimowe Club Med: również w ofercie SnowTrex!

17/06/2019 - SnowTrex

Jazda na nartach w formie klubowego urlopu jest raczej nietypowa, ale zdecydowanie godna polecenia. SnowTrex ma w swojej ofercie wiele ośrodków zimowych Club Med, które oferują gościom urlop narciarski najwyższej klasy. Koncepcja klubu premium all-inclusive nie pozostawia nic do życzenia. SnowTrex prezentuje najważniejsze informacje o ośrodkach zimowych Club Med.

Obiekty Club Med gwaratują wszystko, czego dusza zapragnie.

Czym jest Club Med?

Klub Méditerranée S.A. (w skrócie Club Med) jest francuską firmą turystyczną, która została założona w 1950 roku, kiedy to Belg Gérard Blitz założył pierwszą wioskę klubową w Alcúdia na Majorce. 2500 wczasowiczów spędziło wakacje w tzw. Club Méditerranée (French for Mediterranean Club) w 1950 roku – i to w 200 namiotach wojskowych! To, co rozwinęło się jako małe stowarzyszenie non-profit, szybko przekształciło się w przedsiębiorstwo handlowe, a liczba wiosek klubowych stale rosła przez lata, od 1960 roku również w formie kompleksów hotelowych. Pierwsza wioska klubowa została otwarta w połowie lat 50-tych w Alpach Vaud w Szwajcarii. Tutaj goście zostali poinstruowani w zakresie jazdy na nartach przez mistrza świata narciarskiego Jamesa Couttet.

Obecnie na całym świecie działają kluby Club Med, w sumie ponad 60 klubów wakacyjnych oraz możliwość spędzenia wakacji na statku klubowym Club Med 2. Club Méditerranée jest trzecim co do wielkości organizatorem wakacji klubowych w krajach niemieckojęzycznych i cieszy się dużą popularnością wśród różnych grup docelowych. Ponad 15000 pracowników sprawi, że urlop all inclusive będzie niezapomnianym wrażeniem. Szczególną cechą klubu jest również nazewnictwo: podróżni są oznaczeni jako G. M. – Gentil Membre (z franc.: miły gość) – podczas gdy animatorzy figurują pod nazwą G. O. – Gentil Organisateur (z franc.: miły organizator). Nazwy odzwierciedlają wyjątkową obsługę, na jaką można liczyć w tych obiektach. Wszystko po to, aby goście czuli się komfortowo. Ciepłe powitanie, rodzinna atmosfera i indywidualna opieka nad gośćmi nie pozostawiają nic do życzenia.

„Gentil Membres“ mogą się cieszyć na wyśmienite jedzenie.

Wszechstronna oferta dla całej rodziny

Szeroka oferta zakwaterowania Club Med została stworzona z myślą o potrzebach naszych klientów. Wiele obiektów klubowych znajduje się w ciepłych regionach wypoczynkowych, ale są też ośrodki klubowe w górach. Gentil Membres może się poszczycić szeroką gamą zajęć sportowych, rozrywkowych i wellness. Podczas gdy regiony cieplejsze oferują tenis, golf czy sporty wodne, takie jak żeglarstwo, regiony śnieżne skupiają się na sportach zimowych.

Każdy ośrodek Club Med Resort ma zazwyczaj jedną lub więcej restauracji. Profesjonalni szefowie kuchni rozpieszczają swoich gości różnymi potrawami z całego świata. Bufety oferują wszystko, czego dusza zapragnie. Dodatkowo w każdym klubie znajduje się jeden lub więcej barów, które zapraszają na drinka i nie tylko. Posiłki w ciągu całego dnia oraz napoje w barze są niemal wyłącznie wliczone w cenę. Dzięki osobistej atmosferze nierzadko spotyka się zagranicznych gości w restauracji lub w barze.

Należy również zwrócić uwagę na opiekę nad dzieckiem w zakwaterowaniu. Przeszkolony personel zapewni, że mali urlopowicze nie będą się nudzić (warto zwrócić uwagę na ofertę na miejscu!).

Także dzieci będą zachwycone ofertą, nie tylko kulinarną.

Pewne jest to, że Gentil Membres w kwaterach klubu mają wiele do zaoferowania. Obiekty sportowe i rozrywkowe w połączeniu z luksusową atmosferą tworzą niezapomniane przeżycia urlopowe. Ma to oczywiście swoją cenę. Jednak dla urlopowiczów, którzy chcą cieszyć się szczególnym rodzajem urlopu typu all-inclusive, wysokie koszty są uzasadnione, a stosunek ceny do jakości jest absolutnie uzasadniony.

Zimowe ośrodki wypoczynkowe Club Med

Ośrodki zimowe Club Med mają wiele do zaoferowania i zapewniają urlop zimowy jedyny w swoim rodzaju. W Club Homes znajdują się luksusowe, a przede wszystkim komfortowo urządzone pokoje i apartamenty. Po wyczerpującym dniu na stokach nie można oczywiście zapomnieć o relaksie. Sauny, łaźnie parowe, baseny i baseny z hydromasażem znajdują się zazwyczaj w obiektach, ponadto w niektórych miejscowościach są profesjonalni masażyści, którzy uzupełniają program wellness. Wczasowicze zimowi, którzy po całodziennej jeździe na nartach mają jeszcze rezerwy energii, mogą liczyć na dobrze wyposażone sale fitness.

Należy również podkreślić ofertę sportów zimowych Club Med. Przede wszystkim należy wspomnieć, że zakwaterowanie znajduje się w najlepszych lokalizacjach. Następny zjazd lub następny wyciąg jest zazwyczaj niedaleko, a w wielu obiektach można nawet zapiąć narty bezpośrednio przed obiektem. Czy można chcieć więcej? Program all inclusive często obejmuje nie tylko karnet narciarski, ale także lekcje narciarstwa dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, które prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów narciarskich. Szczególnie rodziny korzystają z tej oferty: podczas gdy maluchy uczą się pierwszych zjazdów poprzez zabawę, rodzice mogą oczekiwać nieco szybszych zjazdów i cieszyć się wspólną zabawą.

Zakwaterowanie w Club Med w SnowTrex

SnowTrex oferuje również wycieczki do niektórych ośrodków zimowych Club Med. Znajdują się one we Francji i Szwajcarii. Komfortowy Club Med – Saint Moritz Roi Soleil znajduje się około 2 km od centrum St. Moritz na wysokości 1.750 m. Moritz jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych i najbardziej popularnych miejsc dla miłośników sportów zimowych w Szwajcarii, nie tylko dlatego, że można tu czasem spotkać celebrytów. Ta zimowa rezydencja ma wiele do zaoferowania. W klubie zagwarantowana jest opieka nad dziećmi, podczas gdy ich rodzice mogą się relaksować w strefie  wellness, saunie i hamamie. Teren narciarski znajduje się w odległości ok. 600 m od zakwaterowania, a udział w 5-dniowym kursie narciarskim jest zazwyczaj wliczony w cenę (proszę zwrócić uwagę na ogłoszenia lokalne).

Komfortowe pokoje w Club Med Saint-Moritz Roi Soleil.

Więcej ośrodków zimowych Club Med można znaleźć w SnowTrex we Francji. Wszystkie one znajdują się tuż obok trasy narciarskiej. Po pysznym śniadaniu w formie bufetu można udać się prosto na stoki. Nowocześnie zaprojektowany Resort Club Med – Val Thorens Sensations to wymarzone zakwaterowanie, które znajduje się bezpośrednio w centrum Val Thorens. Posiada restaurację, salonik dla smakoszy oraz jacuzzi, łaźnię parową i salę fitness. Zakwaterowanie jest szczególnie polecane ze względu na wyjątkową architekturę. Opieka nad dziećmi i lekcje jazdy na nartach są również wliczone w cenę, w zależności od stopnia zaawansowania.

Innym przyjaznym dla rodziny i wygodnym miejscem zakwaterowania jest Resort Club Med – Grand Massiv Samoëns w Morillons we Francji, który został otwarty w grudniu 2017 roku. Miłośnicy śniegu mogą liczyć na centrum odnowy biologicznej z basenem i doskonale wyposażoną salą fitness.

Wreszcie SnowTrex oferuje Resort Club Med – Arcs Extrême. Położony w samym sercu ośrodka narciarskiego Les Arcs obiekt posiada doskonałą restaurację, wielopłaszczyznowy program zajęć i przytulny bar.

Szczególną cechą zakwaterowania jest to, że jest to obiekt tylko dla dorosłych. Wakacje w Club Med – Arcs Extrême to idealne rozwiązanie dla par lub osób podróżujących samotnie, które szukają wytchnienia z dużą dozą relaksu i spokoju.

Club Med – Arcs Extrême jest obiektem tylko dla dorosłych i przekonuje przede wszystkim wspaniałą restauracją.
18 popularnych destynacji na urlop narciarski na Boże Narodzenie

Kto nie marzy o białych świętach Bożego Narodzenia? SnowTrex wybrał jedne z ...

Jak powstaje sztuczny śnieg?

Miłośnicy sportów zimowych mogą się spodziewać perfekcyjnie przygotowanych tras ...

$stickyFooter