Praca w górach: Praca sezonowa na terenie narciarskim

19/07/2022 - SnowTrex

Tydzień jazdy na nartach? Dla wielu to wciąż za mało. Niektórzy miłośnicy gór wolą spędzić cały sezon w górach i na śniegu. Ale jak można to sfinansować? SnowTrex zna różne możliwości pracy sezonowej na terenie narciarskim. Pozwala to cieszyć się górami przez całą zimę!

Praca sezonowa na terenie narciarskim – cały sezon w górach!

Kelner/barman

Klasyką pracy sezonowej jest praca w gastronomii: na terenie narciarskim oznacza to bycie kelnerem lub barmanem – albo na górze, albo w dolinie. Aby wykonać dobrą pracę, musisz być w stanie pracować pod presją i być odpornym na stres. Nagroda za to jest tym większa, że można jeździć na nartach prawie codziennie. Ważne jest, aby godziny pracy były do tego dostosowane i dotyczyły albo ranka – na przykład jako pracownik serwisu śniadaniowego – albo popołudnia/wieczoru.

Pracownik opieki nad dziećmi

W międzyczasie liczne hotele w ośrodkach narciarskich wyspecjalizowały się również w turystyce z dziećmi. Oznacza to, że na odwrót, jeśli mama i tata chcą się zrelaksować po dniu spędzonym na nartach, to również najmłodsi muszą być pod opieką i dobrze się bawić. Jeśli więc jesteś odporny na stres i hałas, to taka praca sezonowa jest również odpowiednia dla Ciebie. Dobrą wiadomością jest to, że opiekunowie dzieci są potrzebni szczególnie po południu, kiedy dzień narciarski dobiega końca. Więc jest wystarczająco dużo czasu, by rano zjechać w dół zbocza.

Popołudniowa opieka nad dziećmi to ułatwienie dla wielu rodziców.

Administrator obiektu

Szczególnie małe domy wakacyjne chcą być odpowiednio zarządzane w sezonie. Dotyczy to na przykład opieki nad gośćmi, lekkich prac związanych z usuwaniem śniegu, sprzątania lub drobnych prac konserwacyjnych. Świetna praca sezonowa, aby poznać nowych ludzi i pracować w środku kurortu! Nie jest to również praca przez 24h na dobę, więc w wolnych chwilach spokojnie można szusować.

Osoba sprzątająca

Być może nie jest to najbardziej popularna praca w ośrodku narciarskim, ale co można zrobić, aby mieszkać w górach przez cały sezon? A jeśli jesteś zatrudniony w hotelu, wyżywienie i zakwaterowanie może być nawet bezpłatne. W związku z tym nie należy się bezpośrednio zniechęcać tym terminem w ogłoszeniach o pracę – przecież istnieją gumowe rękawiczki!

Animator

W przypadku pracy jako animator, wymagana jest również wytrzymałość, odporność na stres i duże zaangażowanie. Istnieją zadania zarówno na stoku, jak i poza nim. W związku z tym należy spodziewać się, że teren narciarski będzie odwiedzany przez rzesze wczasowiczów. Jednak może to być świetna zabawa i być może nawet przyjemniejsza niż samodzielne szusowanie. Wolicie wieczorem odpoczywać? Ta praca będzie zatem złym pomysłem. Wieczorami goście w hotelu chcą się dobrze bawić, więc kreatywność i towarzyskość są wpisane w tą pracę.

Wielu urlopowiczów docenia również ciekawy program animacyjny.

Pomoc kuchenna

Oprócz tego, że jesteś kelnerem lub barmanem, powinieneś się upewnić – jeśli to możliwe – że Twoja praca sezonowa jako pomocy kuchennej nie zajmuje całego dnia. Warto zatem zorientować się, kiedy można szusować bez obaw. Szczególnie jeśli chodzi o pracę w gastronomii, oczekiwania dotyczące zbyt długiego czasu wolnego nie powinny być zbyt wysokie, zwłaszcza w sezonie. W końcu jazda na nartach sprawia, że jest się głodnym, co z kolei odczuwalne jest w kuchniach schronisk narciarskich i hoteli. Najlepiej jednak, jeśli znajdziesz pracę, w której wyżywienie i zakwaterowanie są bezpłatne.

Recepcjonista

Często oszczędzasz na wyżywieniu i zakwaterowaniu, kiedy pracujesz jako recepcjonistka w zimie. Ta sezonowa praca wymaga cierpliwości i miłego usposobienia – nawet jeśli urlopowicze nie są tacy mili. Nawet jeśli godziny pracy są tu głównie w ciągu dnia, często zdarzają się zmiany, które można czasem połączyć z kilkoma trasami zjazdowymi na terenie narciarskim. Niektóre kwatery poszukują również nocnego portiera do pracy sezonowej. W tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by szusować popołudniami.

Dobrze spakowane: bezpieczny transport sprzętu narciarskiego

Gdy tylko zbliża się mroźna pora roku, miłośnicy sportów zimowych już nie mogą ...

Fun-carver: białe szaleństwo na krótkich nartach

Podczas gdy jeszcze niedawno fanów krótkich nart nie traktowano poważnie, coraz ...

$stickyFooter