5 powodów do spędzenia urlopu narciarskiego na Islandii

20/01/2021 - SnowTrex

Dla wszystkich miłośników nart, którzy chcą spędzić wyjątkowy urlop narciarski, Islandia jest idealnym celem podróży. Na Islandii w zimie nie jest wcale aż tak zimno, jak wiele osób myśli. Ze względu na ciepły Prąd Zatokowy średnia temperatura w Reykjaviku w styczniu wynosi 0,4° Celsjusza. SnowTrex prezentuje 5 dobrych powodów, dla których warto jeździć na nartach na Islandii.

5 powodów do spędzenia urlopu narciarskiego na Islandii.

1. Mały kraj, duży wybór stoków

W tym małym, wyspiarskim kraju miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na łącznie 75 kilometrów tras narciarskich w 11 terenach narciarskich. Największym z nich jest ośrodek narciarski Bláfjöll (700 m) z 15 kilometrami tras zjazdowych, co w tłumaczeniu oznacza „niebieskie góry”, następnie ośrodek narciarski Hlíðarfjall-Akureyri (950 m) z 14,9 kilometrami tras zjazdowych. Teren narciarski Skálafell (700 m) posiada natomiast najdłuższą trasę zjazdową w Islandii, o długości 1,2 km. Wszystkie jedenaście terenów narciarskich jest rozmieszczonych na całej wyspie, więc wejście do następnego ośrodka narciarskiego jest zazwyczaj niedaleko, niezależnie od tego, w której części wyspy spędza się urlop.

2. Jazda na nartach z widokiem na morze

To, co jest niemożliwe w Alpach, nie jest rzadkością na Islandii, ale raczej codziennością: jazda na nartach z widokiem na morze. To nie tylko zapierające dech w piersiach śnieżne krajobrazy Islandii, ale również widok na błękitne przestrzenie oceanu. Jakby tego było mało, w niektórych rejonach narciarskich otaczają nas również fascynujące wulkaniczne pejzaże. Czy może być coś bardziej różnorodnego?

Biała przestrzeń Islandii, morze na horyzoncie.

3. Romantyczna nocna jazda na nartach

Coś specjalnie dla romantyków: Teren narciarski Bláfjöll regularnie oferuje nocną jazdę na oświetlonych stokach. Jest to bardzo popularne nie tylko wśród mieszkańców, ale także wśród gości, także dlatego, że właśnie wtedy zapierający dech w piersiach widok na otaczający krajobraz wulkaniczny i morze jest jeszcze bardziej fascynujący.

Nocna jazda na nartach: Na terenie narciarskim Bláfjöll jest również możliwość zjazdu w dół doliny w godzinach wieczornych.

4. Najbardziej wysunięta na północ metropolia świata

Masz ochotę coś zrobić po dniu spędzonym na nartach? Powinieneś więc oddać się pulsującemu życiu nocnemu Reykjaviku. Jest tu niezliczona ilość pubów, barów i restauracji, które zapraszają do zabawy i świętowania. Ta najdalej na północ wysunięta metropolia na świecie ma również wiele do zaoferowania w ciągu dnia: na przykład betonowy kościół Hallgrimskirkja lub Perlan z Muzeum Sagi. Zbiorniki z ciepłą wodą są wizytówką miasta. Jednocześnie, przy odrobinie szczęścia, można podziwiać fascynujące zorze polarne. Nie można także przejść obojętnie obok portu i filharmonii. Jeśli chcesz spędzić wyjątkowy dzień wellness, koniecznie musisz odwiedzić Błękitną Lagunę – zewnętrzny basen termalny.

5. Doskonałe trasy do narciarstwa biegowego

Dla tych, którzy chcieliby oprócz jazdy na nartach spróbować także narciarstwa biegowego, dobrym wyborem jest wspomniany już teren narciarski Bláfjöll. Tutaj, przy dobrych warunkach pogodowych, czyli przy wystarczającej ilości śniegu, przygotowywane są trasy do biegów narciarskich. Narciarze biegowi mogą wtedy przebyć trasę o łącznej długości 33 km. Ponadto, trasy położone są w dolinie, osłonięte od wiatru, dzięki czemu istnieją idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Bezpośrednio przy trasie znajduje się duży parking.

  • środa, 20. stycznia 2021
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter