10 powodów do jazdy na nartach w Dolinie Ziller

02/09/2020 - SnowTrex

Jeśli planują Państwo urlop narciarski w Dolinie Ziller lub już go zarezerwowaliście, na pewno nie będziecie żałować. Aż 530 km tras narciarskich mówi samo za siebie. Ale jest też wiele innych powodów, dla których warto jeździć na nartach w Zillertalu, „najaktywniejszej dolinie świata”. SnowTrex pokazuje 10 zalet urlopu zimowego w tym regionie:

Widok panoramiczny na Dolinę Ziller.

1. Jazda na nartach w 4 dużych ośrodkach narciarskich

W Zillertalu znajdują się cztery duże ośrodki narciarskie dla miłośników sportów zimowych. Dzięki „Zillertaler Superskipass” masz dostęp do wszystkich – niezależnie od tego, czy uda Ci się przejechać łącznie 530 kilometrów tras narciarskich. Niemniej jednak, jeśli chcesz mieć ogromny wybór tras narciarskich, na pewno znajdziesz je tutaj. Do wyboru są: teren narciarski Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, Arena Zillertal, teren narciarski Mayrhofen Bergbahnen oraz Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000. Do wszystkich obszarów można łatwo dotrzeć skibusem, dzięki czemu są one również połączone.

Widok na szczyty w Dolinie Ziller.

2. Jazda na nartach na lodowcu

Wszystkie ośrodki narciarskie w Zillertalu mają bardzo wysoką gwarancję śniegu. Na szczycie znajduje się teren narciarski przy lodowcu Hintertuxer (Ski & Glacier World Zillertal 3000). Tutaj, na lodowatym końcu Zillertalu, miłośnicy sportów zimowych mogą jeździć na nartach 365 dni w roku! Szczyt „Gefrorene Wand” o wysokości ponad 3000 m w pełni zasługuje na to miano.

3. Rodziny mile widziane

Zillertal jest jednym z wiodących regionów alpejskich pod względem oferty przyjaznej dla rodziny. Oprócz standardowego wyposażenia dla dzieci, liczne obiekty noclegowe oferują np. własne zespoły animacyjne. Na stoku narciarskim najmłodsi narciarze stawiają pierwsze kroki na nartach. Imponujący jest również program rekreacyjny: baseny, różne atrakcje na świeżym powietrzu i imprezy dla całej rodziny dopełniają ofertę.

4. Zajęcia rekreacyjne dla każdego

Zillertal ma coś dla każdego gustu, jeśli chodzi o après-ski. Każdy, kto myśli o klasycznej imprezie na pewno znajdzie to, czego szuka, np. w Mayrhofen. Dla miłośników sportów zimowych, którzy po całym dniu spędzonym na stoku lub w podróży z rodziną chcą się zrelaksować, istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu: jazda na łyżwach, jazda na sankach, wędrówki w rakietach śnieżnych, curling, pływanie, zwiedzanie muzeów lub restauracji – wybór jest nieograniczony.

Widok na ośrodek Mayrhofen.

5. Raj dla miłośników freeride

Nietknięty biały puch i nieograniczona przestrzeń: miłośnicy sportów zimowych, którzy lubią jazdę na nartach poza wyznaczonymi trasami, w Zillertalu na pewno będą zadowoleni. Z ponad 65 trasami freeride’owymi na wysokości od 1000 do 2000 m, szybkimi zjazdami i licznymi wariantami, jest to jeden z największych rajów do jazdy w głębokim śniegu w Alpach.

6. Czarna trasa Harakiri

Nie tylko umiejętności techniczne są pomocne na tej trasie zjazdowej – tutaj również wymagana jest duża odwaga: trasa zjazdowa Harakiri na terenie narciarskim Mayrhofen-Hippach ma nachylenie 78 procent, co czyni ją jedną z najbardziej stromych tras zjazdowych w Alpach. Harakiri jest prawdziwym wyzwaniem nawet dla doświadczonych miłośników sportów zimowych. Znak przy wejściu mówi jedynie „Hau di Runter”. Oto pierwsze wrażenie:

7. Narty biegowe na dystansie 125 km

Nie tylko miłośnicy jazdy na nartach czy snowboardzie znajdą coś dla siebie w Zillertalu. Również narciarze biegowi znajdą tu swoje trasy biegowe, które przebiegają przez dobrze utrzymaną sieć tras przez Zillertal. Na sportowców czeka tu łącznie 125 km tras biegowych. Do nich należy również wymagająca 9-kilometrowa trasa biegowa na wysokości w Hochfügen oraz kilka fantastycznych tras panoramicznych w Tux.

Narciarstwo biegowe w Hintertux.

8. Nowoczesne, najwyższej klasy kolejki linowe

Już samo korzystanie z wyciągów jest w Zillertal wielkim przeżyciem. Na przykład narciarze na terenie narciarskim Fügen-Spieljoch mogą spodziewać się 10-osobowego wyciągu gondolowego, który jest najnowocześniejszy pod względem komfortu jazdy: 3.000 pasażerów na godzinę, ogrzewane fotele i Wi-Fi – szkoda, że podróż trwa zaledwie 7 minut.

Kolejka Spieljochbahn w Fügen.

9. Wyjątkowe obiekty noclegowe

Wielu miłośników sportów zimowych poszukuje romantycznej przygody w środku terenu narciarskiego. Jest to możliwe również w Zillertalu – w hotelach igloo. Tutaj śpisz w skórach zwierzęcych na łóżku lodowym po wieczornym koktajlu w barze lodowym. Ponadto, goście oczekują zazwyczaj nocą zapierającego dech w piersiach gwiaździstego nieba, które jest tu niemal na wyciągnięcie ręki.

10. Nieograniczone możliwości zakwaterowania w SnowTrex

Jeśli szukasz urlopu narciarskiego w Zillertalu, powinieneś zajrzeć do SnowTrex. W ofercie znajduje się ponad 100 miejsc noclegowych – zarówno dla rodzin z dziećmi, par, grup, jak i osób podróżujących samotnie.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter