7 powodów, dla których warto jeździć na nartach w Engelbergu

14/06/2023 - SnowTrex

Ośrodek narciarski i rekreacyjny Engelberg położony jest na wysokości 1050 m n.p.m. w kantonie Obwalden w środkowej Szwajcarii, a więc w samym środku zimowego raju. Oprócz stoków z gwarancją śniegu, wioski igloo i wielu możliwości jazdy na sankach, narciarstwa biegowego i wędrówek w rakietach śnieżnych, SnowTrex może potwierdzić, że lodowiec w szczególności zapewnia kilka dobrych powodów, aby wybrać się tutaj na narty.

Engelberg: Widok na wioskę zimą w ciągu dnia.


1. Jazda na nartach w ośrodku narciarskim na lodowcu Titlis

Titlis jest sportową atrakcją środkowej Szwajcarii i jest uważany za „narciarską górę superlatyw”. Znajdziesz tu wszystko, czego pragnie serce narciarza, od parku lodowcowego po punkt fotograficzny. Obszar narciarski Engelberg-Titlis i sąsiedni Brunni oferują łącznie prawie 90 km tras zjazdowych. Oprócz przyjaznych rodzinom obszarów w Brunni i Gerschnialp, Trübsee i Jochstock oferują nieco bardziej wymagające stoki. Ale atrakcje turystyczne czekają wysoko na lodowcu, na wysokości ponad 3000 m nad poziomem morza. Aby ich doświadczyć, wjedź gondolą Titlis Bergbahnen z Trübsee do środkowej stacji na wysokości 2 428 m, skąd Titlis Rotair zabierze Cię na szczyt „Kleiner Titlis” i podziwiaj wspaniałe widoki.

Engelberg-Titlis Winter Imagemovie

2. Doświadczenie z wyciągiem Titlis Rotair

W „Rotair” sam wjazd ze stacji środkowej na szczyt Kleiner Titlis na wysokości 3 020 m jest wyjątkowym przeżyciem. Kolejka linowa Titlis Bergbahnen jest pierwszą na świecie obrotową gondolą, która obraca się wokół własnej osi podczas 5-minutowej jazdy, a tym samym pokazuje pasażerom pełną panoramę. Podczas jazdy w kierunku szczytu pasażerowie mają 360-stopniowy widok na skalne ściany, szczeliny i ośnieżone szczyty górskie.

Gondola Rotair obraca się o 360 stopni.

3. Eksploracja groty lodowcowej

Gdy znajdziesz się na szczycie, atrakcje czekają na Ciebie od razu. Ze stacji szczytowej Titlis Rotair jest tylko kilka kroków do dostępnej groty lodowcowej. Imponująca jaskinia lodowa na Titlis, która jest dostępna bezpłatnie, rozciąga się do 20 m w głąb lodowca.

Tutaj, dzięki załamaniu światła w lodzie, odwiedzający są zanurzeni w całkowicie niebieskim świecie i są prowadzeni przez wieczny lód na 150-metrowym korytarzu z kilkoma odgałęzieniami.

4. Wzleć wysoko dzięki Ice Flyer

Po wycieczce do obcych światów lodu, kolejne doświadczenie na lodowcu już czeka. Ci, którzy zjeżdżają czerwonym stokiem, docierają do stacji kolejki krzesełkowej na lodowiec Ice Flyer. W rzeczywistości jest to zwykły wyciąg krzesełkowy, który zabiera narciarzy na początek stoku na szczycie – ale widok z 6-osobowego krzesełka jest czymś wyjątkowym. Mijając własne narty, odwiedzający spoglądają w dół na głębokie na metr szczeliny. Gdy wyciąg unosi się nad wiecznym lodem, zasługuje na swoją nazwę. Na górnej stacji na miłośników wysokości czeka specjalny punkt widokowy.

5. Biegnij po klifie

Cliff Walk to najwyższy w Europie wiszący most linowy, który prowadzi nad przepaścią na wysokości 3 041 m n.p.m.. Do wahadłowej konstrukcji linowej można dotrzeć podziemnym tunelem, który prowadzi ze stacji górskiej do platformy widokowej przy oknie południowej ściany. Stamtąd rozciąga się ponad 100 m do górnej stacji Ice Flyer. Most ma zaledwie metr szerokości i tylko krata oddziela przechodzących od swobodnego spadku. Dreszczyk emocji wynagradza fantastyczny widok, nie tylko na 500-metrową przepaść na stromej południowej ścianie Titlis, ale także na cały szwajcarski świat górski.

Spacer po klifie na Titlis.

6. Zabawa w parku lodowcowym

Poniżej wyciągu Ice Flyer znajduje się strefa dla fanów sportów zimowych: Glacier Park. Tutaj entuzjaści sportów zimowych mogą rozerwać się na stokach dzięki różnym urządzeniom do zjeżdżania. Zipfelbob lub opony do snowtubingu to jedne z bardziej znanych urządzeń sportowych. Bardziej niezwykłe są skutery śnieżne przypominające hulajnogi lub balanser, rodzaj monoski z siedziskiem. Inną szczególnie zabawną aktywnością jest wspólna jazda na Snake Gliss, łańcuchu sanek połączonych linkami. W grupie saneczkowej do dwunastu osób zjeżdża po stoku jedna po drugiej. Alternatywą dla Glacier Park jest również Slide Park, który znajduje się nieco dalej, bezpośrednio przy Berghotel Trübsee i oferuje podobną gamę rur śnieżnych itp.

7. Odwiedź klasztor Engelberg

Oprócz wszystkich atrakcji sportów górskich w ośrodku narciarskim na lodowcu Titlis, należy również poświęcić trochę uwagi samemu miastu Engelberg. Ma ono bowiem do zaoferowania architektoniczną atrakcję z czasów średniowiecza: Benedyktyński klasztor Engelberg jest jednym z największych barokowych budynków w środkowej Szwajcarii i dziś mieści między innymi szkołę i internat. Opactwo graniczy również ze wspaniałym barokowym kościołem, w którym znajdują się największe organy w Szwajcarii. Klasztor jest z pewnością wart odwiedzenia o każdej porze, ale szczególnie zimą wspaniały budynek na tle ośnieżonych gór robi ogromne wrażenie. Ponadto znajduje się tu jedyna szwajcarska mleczarnia pokazowa, w której odwiedzający mogą na żywo zobaczyć, jak ręcznie wytwarza się ser.

Klasztor Engelberg.

Masz ochotę na urlop narciarski w Engelbergu? SnowTrex ma w swojej ofercie kilka świetnych miejsc noclegowych, takich jak Hotel Terrace. Po prostu idź drogą.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter