10 zalet urlopu narciarskiego w regionie Jungfrau

18/12/2019 - SnowTrex

W szwajcarskim regionie Jungfrau w samym sercu Oberlandu Berneńskiego miłośnicy sportów zimowych mogą podziwiać imponującą panoramę górską: szczyty Eiger, Mönch i Jungfrau są znakami rozpoznawczymi regionu w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Nic więc dziwnego, że w tym regionie znanym jako narciarskie Eldorado można szusować bez granic! Czy to Grindelwald, Wengen, Mürren, Lauterbrunnen, Meiringen czy Hasliberg – każdy z tych ośrodków narciarskich oferuje doskonały dostęp do regionu narciarskiego Jungfrau. SnowTrex zna 10 powodów, dla których miłośnicy sportów zimowych powinni koniecznie wybrać się tam na urlop narciarski.

Jazda na nartach na Schilthorn w regionie Jungfrau.

1. Stoki dla każdego

Czy to początkujący, zaawansowany czy profesjonalista – w regionie narciarskim Jungfrau znajdują się stoki na każdym poziomie. Przykładowo region narciarski Meiringen-Hasliberg jest niezwykle przyjazny dla rodzin. Wiele z 60 km tras narciarskich oznaczonych jest kolorem niebieskim, dzięki czemu można bez problemu stawiać pierwsze kroki na śniegu. Miłośnicy sportów zimowych z pewnością docenią imponujący widok na jeziora Thun i Brienz.

Jungfrau Ski Region | Grindelwald • Wengen

Bardzo przyjazny rodzinie jest również teren narciarski Grindelwald-First z dostępem do 53 km tras narciarskich. Teren leży po słonecznej stronie Grindelwaldu, więc krem przeciwsłoneczny jest tu obowiązkowy (przede wszystkim na górze)! Ponadto dostępny jest tu duży snowpark, który urozmaica ten teren narciarski, a także najdłuższy w Europie tor saneczkowy o długości 15 km!

W Regionie Jungfrau dostępny jest najdłuższy tor saneczkowy w Europie.

Teren narciarski Kleine Scheidegg-Männlichen wyróżnia się wyjątkową różnorodnością. Ze 102 km tras zjazdowych jest to największy teren narciarski w regionie i oferuje nie tylko dostęp do najwyżej położonego dworca kolejowego w Europie – Jungfraujoch, ale także do słynnej trasy Pucharu Świata w Lauberhorn.

Ci, którzy należą do grona ekspertów i freeriderów wśród narciarzy i snowboardzistów, powinni odwiedzić teren narciarski Mürren-Schilthorn. Jest to najbardziej stromy i najwyższy teren narciarski w regionie, idealny do freeride! Szusować można tu na 51 km tras.

Freeride na Schilthorn w Regionie Jungfrau.

2. Gwarancja śniegu

Region narciarski Jungfrau wznosi się na wysokość aż 2970 m, nie dziwi więc fakt, że panują tu wyjątkowo dobre warunki narciarskie. Dotyczy to zwłaszcza terenu Schilthorn koło Mürren, który nigdy nie musiał zmagać się z brakiem śniegu! A jeśli opady śniegu nie będą wystarczająco obfite, zawsze można liczyć na sztuczne naśnieżanie – aż 70% wszystkich tras można pokryć sztucznym śniegiem.

Najlepsze warunki narciarskie na Schilthorn.

3. Region przyjazny dla rodzin

Niepowtarzalna oferta dla rodziny: w całym regionie narciarskim Jungfrau, który rozciąga się od Grindelwald przez Wengen do Mürren, dzieci jeżdżą na nartach za darmo w każdą sobotę! Tak więc najmłodsi mogą bez przeszkód stawiać pierwsze kroki na nartach.

Na terenie narciarskim Meiringen-Hasliberg dostępna jest również specjalna oferta dla dzieci. Cel „Swiss Family Destination” jest w pełni ukierunkowany na rodziny. Główną rolę, oprócz dzieci, odgrywa krasnal „Muggestutz”. Dzieci w Meiringen-Hasliberg spotykają tego krasnala raz za razem, również podczas zajęć na śniegu: w miejscowej szkole narciarskiej dzieci zamieniają narty także na sanie. Podczas zjazdu czeka na dzieci wiele atrakcji, między innymi domek czarownicy. Karzeł Muggestutz także towarzyszy dzieciom po drodze: po tym, jak grupa go wezwie, karzeł wyskakuje z lasu i pokazuje dzieciom, co dla nich zebrał: krystalicznie czyste kryształy skalne. Zdumienie i radość małych miłośników sportów zimowych nie ma granic!

Atrakcyjna oferta dla rodzin w Regionie Jungfrau.

4. Ośrodki wyłączone z ruchu kołowego

Nie masz ochoty na odgłosy samochodów i spaliny? Żaden problem w regionie Jungfrau! Ośrodki narciarskie Wengen i Mürren są wolne od ruchu kołowego. Tutaj żaden hałas silnika nie zakłóca świątecznej idylli. Oczywiście infrastruktura w tych dwóch popularnych ośrodkach narciarskich jest mimo tego dopasowana do potrzeb turystów, tak aby mogli oni bez problemu przemieszczać się z punktu A do punktu B.

Wyłączone z ruchu kołowego Mürren.

5. Najwyżej położony dworzec w Europie

Odnośnie „car free”: warto przyjechać do regionu Jungfrau bez samochodu. Jungfraujoch, „Top of Europe”, jest najwyżej położonym dworcem w Europie. Na niesamowitej wysokości 3.454 m, miłośnicy sportów zimowych mają już po przyjeździe zapierający dech w piersiach widok na liczne 4-tysięczniki – lodowce i biały puch jak okiem sięgnąć!

Jungfraujoch - Top of Europe

6. Jazda na nartach z Jamesem Bondem

Dla klasyka Bonda „In Her Majesty’s Secret Service” (1969), płaskowyż Schilthorn na wysokości 2970 m był głównym tłem wydarzeń, jak również dla instytutu badawczego Blofeld. Każdy fan Bonda musiał tu być chociaż raz! Obecnie istnieje mała, interaktywna wystawa poświęcona kręceniu filmów z tamtych czasów – w tym wizyta na symulatorze śmigłowca. Muzeum znajduje się w innej atrakcyjnej lokalizacji: pod nowoczesną restauracją obrotową 360°.

On Her Majesty`s Secret Service (1969) - Ski chase

7. Pauza z widokiem panoramicznym 360°

Obracająca się o 360° restauracja panoramiczna na Schilthorn z pewnością nie jest zwykłym miejscem postoju. Można się tu delektować nie tylko wyśmienitym jedzeniem, ale także wspaniałą górską scenerią regionu Jungfrau. Oprócz imponującej panoramy, restauracja oferuje dania i napoje takie jak „Cappuccino 007”, „Spaghetti James Bond”, „Coupe 007” i oczywiście „Martini 007”.

Restauracja panoramiczna na Schilthorn.

8. Jazda na nartach śladami zawodowców

Kto marzy o tym, by poczuć atmosferę Pucharu Świata, jest w regionie Jungfrau na właściwym miejscu. Co roku odbywa się tu legendarny wyścig na trasie Lauberhorn. Prędkość profesjonalistów podczas wyścigów narciarskich zapiera dech w piersiach! Trasa ta jest oczywiście również dostępna dla narciarzy-amatorów.

Miłośnikom sportów zimowych, którzy nie tylko chcą oglądać zmagania innych, ale także wziąć udział w zawodach, poleca się wzięcie udziału w tzw. „piekielnym” wyścigu . W tym corocznym amatorskim wyścigu narciarskim, nawet mniej doświadczeni narciarze mogą udowodnić swoje umiejętności zawodowe – lub po prostu zjechać tylko dla zabawy.

Narciarze podczas „piekielnego” wyścigu.

9. Skoki adrenaliny na Cliff Walk

Dzień na stoku dobiega końca, ale nadal macie ochotę na dodatkową dawkę adrenaliny? Co powiecie na Cliff Walk – wąską ścieżkę wokół góry, wysoko nad zboczem! Ten spacer jest zdecydowanie dla tych, którzy nie mają lęku wysokości i mogą bez przeszkód podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Cliff Walk gwarantuje zapierający dech w piersiach widok.

10. Warto odwiedzić: Tino’s Waldhütte

Wreszcie, SnowTrex otrzymał rekomendację od Izby Turystycznej Regionu Jungfrau dla wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy chcą spędzić kolejny urlop narciarski w tym regionie: w środku lasu nad Wengen leży Tino’s Waldhütte, malutki, ale niezwykle rustykalny domek. Na niepowtarzalną atmosferę trzeba zapracować 20-minutowym spacerem po śniegu, ale naprawdę warto: fondue i raclette z kieliszkiem grzanego wina – czy można chcieć więcej?

>> Narty Jungfrau-Region <<

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter