5 powodów do jazdy na nartach w Zermatt

20/01/2021 - SnowTrex

Dokąd udać się na kolejny urlop narciarski? Wielu narciarzy zadaje sobie to pytanie każdego roku na nowo. SnowTrex oferuje oprócz wielu miejsc na całym świecie także Zermatt i zebrał 5 powodów, dla których warto wybrać się na urlop narciarski do Zermatt.

Widok na Zermatt, w tle imponujący Matterhorn.

1. Najwyższy teren narciarski w Europie

Kto wybiera się do Zermatt na swój urlop narciarski, będzie miał przyjemność doświadczyć najwyżej położonego terenu narciarskiego w Europie. Teren narciarski Matterhorn Ski Paradise znajduje się na wysokości prawie 4.000 metrów i dzięki temu oferuje zapierający dech w piersiach widok na liczne alpejskie giganty i lodowce. Atrakcją tej fantastycznej panoramy górskiej jest z pewnością imponujący Matterhorn, którego szczyt jest zawsze w zasięgu wzroku narciarzy na nie mniej niż 360 kilometrach tras.

2. Gwarancja śniegu przez cały rok

Ze względu na swoją wysokość, teren narciarski Zermatt oferuje gwarancję śniegu przez cały rok. Tutaj żaden urlopowicz nie musi martwić się o zielone stoki, śnieg w Zermatt jest gwarantowany przez 365 dni w roku! Dzięki 21 kilometrom tras narciarskich narciarze znajdą jeden z największych letnich ośrodków narciarskich w Europie. Tak więc ci, którzy nie mogą się doczekać powrotu na narty pod koniec sezonu zimowego, powinni zarezerwować sobie urlop letni w Zermatt.

Urlop narciarski w Zermatt to gwarancja śniegu!

3. Bajeczne kulisy Matterhorn

Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej imponujących scenerii na świecie: Matterhorn. Uderzający szczyt wznosi się na wysokości 4.478 metrów, co czyni go jednym z najwyższych w Alpach. Nic dziwnego, że Matterhorn służy również jako punkt orientacyjny w Szwajcarii i jest jedną z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych. Jako narciarz trzeba chociaż raz ujrzeć jego szczyt na własne oczy – najlepiej, jeśli samemu się przed nim stoi.

Matterhorn: jedna z najczęściej fotografowanych gór na świecie.

4. Najwyższa kolejka 3S-Bahn w Europie

W Zermatt, nie tylko jazda na nartach jest przeżyciem, ale także jazda wyciągiem. Tutaj narciarze mogą zabrać m.in. najwyższą trójkablową kolejkę górską na szczyt, „przejażdżkę po lodowcu Matterhorn”. Prowadzi od „Trockener Steg” do „Klein Matterhorn” i kończy się, jakżeby inaczej, na najwyższej stacji górskiej w całej Europie na wysokości 3.883 metrów.

5. Szeroki zakres zajęć poza trasą dla młodzieży i osób starszych

Wolny od ruchu kołowego Zermatt oferuje nie tylko pierwszorzędny teren narciarski, ale także liczne oferty poza stokiem dla młodych i starszych. A może łyżwiarstwo, curling lub saneczkarstwo? A może wellness lub zakupy w modnym centrum? Absolutną atrakcją dla rodzin jest również Pałac Lodowcowy znajdujący się bezpośrednio na lodowcu i 15 metrów pod powierzchnią ziemi. Możesz też pojechać Gornergratbahn, najwyżej położoną zewnętrzną kolejką górską w Europie, do stacji górskiej na Gornergrat i cieszyć się spektakularnym widokiem na Matterhorn.

W Zermatt jest też wiele do przeżycia poza stokami narciarskimi.

To właśnie 5 dobrych powodów do spędzenia urlopu narciarskiego w Zermatt. Ta lista z pewnością może być kontynuowana w nieskończoność, ale na pewno jest już przekonująca! Tak więc, wyruszamy do Zermatt!

  • środa, 20. stycznia 2021
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
  • słowo kluczowe: Zermatt
Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter