Najdłuższe trasy narciarskie do doliny w Alpach

01/11/2022 - SnowTrex

Jest to punkt kulminacyjny dnia narciarskiego: ostatni zjazd do doliny. Na nartach lub snowboardzie najlepiej jest dotrzeć do słonecznego tarasu, gdzie można zakończyć dzień drinkiem. SnowTrex pokazuje, gdzie przyjemność zjazdów trwa szczególnie długo.

Najdłuższe trasy narciarskie do doliny w Alpach.

1. Davos (Szwajcaria)

Klasyk narciarski: zjazd Parsenn ze szczytu Weissfluh (2.844 m) do Küblis (814 m) jest jednym z najdłuższych zjazdów w regionie wokół Davos. Zjazd ma długość 12 km. Parsenn jest więc jedną z legend w regionie alpejskim. Odkryto ją w 1895 roku, kiedy to czterech angielskich turystów zgubiło drogę na szczyt i znalazło się w Küblis pod koniec swojego zejścia.

2. Schruns/Montafon (Austria)

W odległości 12 km Hochjoch-Totale na Grasjoch jest najdłuższym zjazdem w Vorarlberg. Prowadzi z najwyższego punktu Silvretta Montafon, Alpinagrat (2.430 m), aż do Schruns (690 m). Touristinfo organizuje również przejażdżki we wschodnim słońcu na Hochjoch-Totale: około godziny 7 rano można tu już korzystać ze stoków.

3. Chamonix (Francja)

Z pewnością nie jest to klasyczny tor zjazdowy, ale trasa w Vallée Blanche powinna być tu jednak wspomniana. Zjazd 20 km z Aiguille du Midi (3.720 m) do Chamonix (1.035 m) jest jedną z najpopularniejszych tras w głębokim śniegu na świecie – i jedną z najdłuższych w Alpach, pomimo że nie jest spreparowana.

4. La Grave (Francja)

Również ta trasa nie jest spreparowana – i mimo to prowadzi do doliny. Z Dôme de la Lauze (3 550 m) do małej wioski La Grave (1 500 m) można podziwiać około 19 km najlepszego zjazdu w puchu. Nie istnieją żadne zasady ani przepisy w tej dziedzinie, należy przestrzegać jedynie ostrzeżeń lawinowych i raportów. Dobre umiejętności jazdy i sprzęt lawinowy są niezbędne. Góra La Meije (3,983 m n.p.m.) jest obszarem freeride’u o międzynarodowej renomie i corocznym miejscem rozgrywania wyścigu freeride’u „Derby de la Meije”.

5. Sölden (Austria)

Z „BIG 3 Platform Schwarze Schneid” (3 340 m) w dół do doliny (1 370 m) prowadzi najdłuższa trasa z całego terenu narciarskiego Sölden: trasa ta mierzy 15 km. Miłośnicy sportów zimowych pokonują łącznie 1900 metrów różnicy wysokości. Dobra kondycja jest zdecydowanie wymagana!

Płaskowyż „Schwarzen Schneid“ w Sölden.

6. Reit im Winkl (Austria)

W regionie narciarskim Reit im Winkl, czyli na terenie narciarskim Winklmoosalm-Steinplatte, zjeżdżamy w dół na odcinku 12 km od Steinplatte (1.860 m) do Seegatterl (750 m). Wyjątkowa atrakcja podczas urlopu narciarskiego w Górnej Bawarii!

7. Crans-Montana (Szwajcaria)

Zjazd w dolinie na terenie narciarskim Crans-Montana rozpoczyna się na lodowcu Plaine Morte (2.927 m) i prowadzi w dół słynnej „Nationale Piste” do Barzettes-Violettes (1.515 m). Trasa o długości 12 km jest jednym z najdłuższych w całym regionie.

8. Aschau (Austria)

Według operatorów wyciągów jest to najdłuższa pokryta śniegiem trasa w dolinie Zillertal: od Öfelerjoch (2 144 m) lub szlachetnego Kristallhütte prowadzi w dół na terenie narciarskim Hochfügen-Hochzillertal do Aschau (600 m). Ostatni odcinek jest oznaczony jako trasa narciarska.

9. Matrei (Austria)

Do Matrei (975 m) prowadzi trasa narciarska o długości 11,3 km. Zaczyna się ona na wysokości 2.621 m w Großglockner Resort i jest najdłuższym zjazdem we wschodnim Tyrolu.

10. Klösterle (Austria)

Jest to prawdziwe wyzwanie: zjazd Vermalen ma 11 km długości od Glattingrat (2.300 m) do dolnej stacji Klösterle (1.075 m). Trasa znajduje się na terenie narciarskim Sonnenkopf, należącym do grupy „Ski Arlberg”.

11. Ischgl (Austria)

„Eleven” – ta trasa jest wręcz obowiązkowa podczas wizyty w Ischgl. Dobrze oznakowana trasa mierzy 11 km od najwyższego punktu terenu narciarskiego Greitspitz (2.871 m) aż do centrum Ischgl (1.377 m). Czarne i czerwone trasy narciarskie łączą się tutaj, tworząc jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Austrii.

„Eleven“ w Ischgl – najdłuższa trasa do doliny w Austrii.

12. Neustift (Austria)

Zjazd z doliny ma długość 10 km i prowadzi od górnej stacji wyciągu krzesełkowego „Wildspitz” (3 210 m) w dół do dolnej stacji Mutterberg (1 695 m) na lodowcu Stubai. Zjazd w Neustift prowadzi częściowo nad przygotowaną trasą zjazdową. Dolna część to jednak trasa narciarska „Wilde Grub’n”.

13. Bramberg (Austria)

Trasa narciarska do Bramberg mierzy 9,7 km. Całkowicie zaśnieżona trasa na terenie narciarskim Wildkogel Arena prowadzi z wysokości 2.101 m w dół do dolnej stacji kolei szmaragdowej (819 m).

14. Brixen (Włochy)

Trametsch am Plose w Brixen jest nie tylko najdłuższym zjazdem w dolinie, ale również najdłuższym w Południowym Tyrolu – 9 km długości. Trametsch rozpoczyna się w schronisku Plose na wysokości 2.466 metrów. Nie tylko długość samej trasy robi wrażenie, ale także widok w górnej części. Zanim trasa dotrze do lasu, miłośnicy sportów zimowych mogą przyjrzeć się jednej z najpiękniejszych grup Dolomitów – Szczytom Geislera.

15. Spittal an der Drau (Austria)

Ta trasa zjazdowa jest nie lada wyzwaniem: 8,5-kilometrowy odcinek na Goldeck jest uważany za najdłuższy czarny tor zjazdowy w Alpach. Długość trasy wynosi 8,5 km, a na „Sportberg” do pokonania jest około 1600 metrów wysokości. Tylko zaawansowani miłośnicy sportów zimowych powinni się tu wybrać! Punkt początkowy znajduje się na wysokości 2.142 m n.p.m., a stacja w dolinie na wysokości 547 m.

16. Oberstdorf (Niemcy)

W najwyższym obszarze narciarskim Allgäu, Ski Oberstdorf Klein Walsertal, leży najdłuższa pokryta śniegiem trasa zjazdowa w Niemczech, według operatorów wyciągów: z Nebelhorn na trasie o długości 7,5 km, całkowicie pokrytej śniegiem. Początek stanowi stacja Höfatsblick na wysokości 1.932 m.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter