10 największych terenów narciarskich w Szwajcarii

12/03/2024 - SnowTrex

Niekończące się stoki i panoramy górskie, jak okiem sięgnąć – Szwajcaria tętni życiem. Nic dziwnego, że jest tak popularna wśród miłośników sportów zimowych z całego świata. SnowTrex przedstawia 10 największych ośrodków narciarskich i regionów narciarskich w Szwajcarii.

SnowTrex daje przedsmak 10 największych ośrodków narciarskich w Szwajcarii.

* ważny do 31.05.2025 | od 2.400 zł/rezerwacja | jeden bon na rezerwację | brak możliwości wypłaty w gotówce i użycia bonu w już istniejącej rezerwacji

1. Region narciarski Les Portes du Soleil

Ilość tras: 650 km

Wysokość: do 2 254 m

Les Portes du Soleil jest prawdopodobnie największym ośrodkiem narciarskim na świecie. Posiada nie tylko 650 km tras narciarskich i 12 ośrodków narciarskich. Obejmuje ona również dwa kraje. W tym regionie jeździsz na nartach nie tylko w Szwajcarii, ale także we Francji. Z języka francuskiego nazwa ta oznacza „brama słońca”. Położony na południe od Jeziora Genewskiego i zarówno we francuskim High Savoy, jak i szwajcarskim Valais, region ten w pełni zasługuje na swoją nazwę. Każdy miłośnik sportów zimowych powinien choć raz tu zawitać!

2. Region narciarski Les 4 Vallées

Ilość tras: 412 km

Wysokość: do 3 330 m

Cztery doliny, połączone w ogromny teren narciarski – 4 Vallées w Szwajcarii. Jest to największy region narciarski w Szwajcarii i oferuje liczne długie i zróżnicowane trasy zjazdowe dla narciarzy i snowboardzistów. Obszar wokół Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz i Thyon leży również na lodowcu Mont Fort. Miłośnicy sportów zimowych nie mają się więc czym martwić, jeśli chodzi o gwarancję śniegu.

Z 412 kilometrami tras zjazdowych, Les 4 Vallées jest największym regionem narciarskim położonym wyłącznie na szwajcarskiej ziemi.

3. Region narciarski Matterhorn Ski Paradise Ski Region

Ilość tras: 360 km

Wysokość: do 3 883 m

Jazda na nartach na znanym na całym świecie szczycie Matterhorn i kolejnych 37 czterotysięcznikach – jest to możliwe w regionie narciarskim Matterhorn wokół równie znanego na całym świecie miasta Zermatt. 360 km tras narciarskich czeka na miłośników sportów zimowych. Tutaj również można jeździć na nartach lub snowboardzie poza granicami jednego państwa. W ten sposób teren narciarski włoskiej Breuil-Cervinia również należy do regionu narciarskiego. Nie można przegapić 17-kilometrowej trasy zjazdowej Klein Matterhorn.

Zermatt znajduje się w pobliżu Matterhorn i emanuje wyjątkową atmosferą.

4. Teren narciarski Silvretta Arena

Ilość tras: 238 km

Wysokość: do 2 872 m

Silvretta Arena to również najwyższej klasy teren do narciarstwa biegowego. Na terenie Szwajcarii i Austrii znajdują się trasy narciarskie o długości 238 km. Wjazd od strony Szwajcarii ma miejsce przez ośrodek Samnaun. Po stronie austriackiej na miłośników sportów zimowych czeka znany na całym świecie ośrodek narciarski Ischgl.

5. Teren narciarski Arosa-Lenzerheide

Ilość tras: 225 km

Wysokość: do 2 865 m

Teren narciarski Arosa-Lenzerheide jest największym połączonym terenem narciarskim w Gryzonii. Karuzela narciarska pomiędzy dwoma miastami Arosa i Lenzerheide oferuje 225 km tras zjazdowych dla miłośników sportów zimowych. Trasa „Runda Lai” jest z pewnością szczególną atrakcją. Przy dobrej pogodzie można tu jeździć 4-5 godzin wśród malowniczych górskich krajobrazów. W międzyczasie możesz zrobić przerwę w jednej z przytulnych chat.

6. Teren narciarski Laax

Ilość tras: 187 km

Wysokość: do 3 018 m

Czy to w Laax, Flims czy Falera – dostęp do terenu narciarskiego Laax jest możliwy ze wszystkich trzech miejsc. Miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na 187 km tras narciarskich i nie mniej niż cztery parki śnieżne. Szczególną atrakcją dla miłośników głębokiego śniegu jest trasa zjazdowa w Cassons: nartostrady nie są tu wyznaczane, więc pierwsze ślady mogą być pozostawione przez narciarzy lub snowboardzistów, gdy spadnie nowy śnieg.

Panorama terenu narciarskiego Laax.

7. Teren narciarski Corviglia

Ilość tras: 155 km

Wysokość: do 3 057 m

Teren narciarski Corviglia jest terenem narciarskim należącym do znanego na całym świecie szwajcarskiego ośrodka narciarskiego St. Moritz. Na stokach nie zabraknie tu licznych celebrytów. Na miłośników sportów zimowych czeka łącznie 155 km zróżnicowanych tras zjazdowych, w tym 2-kilometrowa trasa olimpijska. Kolejną atrakcją jest oświetlony stok, który jest uważany za najdłuższy nocny stok narciarski w Szwajcarii!

8. Teren narciarski Crans-Montana

Ilość tras: 140 km

Wysokość: do 2 927 m

Na terenie narciarskim Crans-Montana w szwajcarskiej dolinie Rodanu można jeździć na nartach lub snowboardzie z widokiem na szczyty Valais, w tym Matterhorn i Mont Blanc. 140 km tras narciarskich znajduje się poniżej lodowca Plaine-Morte i oferuje trasy zjazdowe zarówno dla ekspertów, jak i początkujących. Możliwa jest również nocna jazda na nartach – szczególne doświadczenie dla entuzjastów sportów zimowych, którzy nie mieli wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia.

9. Teren narciarski Piz Corvatsch

Ilość tras: 120 km

Wysokość: do 3 303 m

W szwajcarskim mieście Sils Maria, miłośnicy sportów zimowych mają bezpośredni dostęp do terenu narciarskiego Piz Corvatsch przez lokalny szczyt Sils Maria: Furtschellas. Teren narciarski Piz Corvatsch i jego 120 km tras narciarskich są szczególnie odpowiednie dla zaawansowanych narciarzy, ponieważ oferuje im wiele wyzwań. Ale szerokie zbocza lodowca w  Piz Corvatsch to również niewyobrażalna przyjemność!

Widok na masywy górskie w Szwajcarii zapiera dech w piersiach.

10. Teren narciarski Obersaxen Mundaun

Ilość tras: 120 km

Wysokość: do 2 310 m

Na terenie narciarskim Obersaxen Mundaun różnica wysokości między stacjami górskimi a doliną wynosi 1 101 m, znacznie powyżej średniej na szwajcarskich terenach narciarskich, gdzie różnica wynosi zaledwie 886 m. Teren narciarski w Gryzonii posiada 120 km nartostrad i znajduje się na tym samym poziomie co teren narciarski Piz Corvatsch.

  • wtorek, 12. marca 2024
  • autor: SnowTrex
  • kategorie: Top 10
  • słowo kluczowe: Arosa
Bez hałasu i spalin: 10 ośrodków wyłączonych z ruchu kołowego

Zapinamy narty i wyłączamy silniki: poniżej znajdą Państwo 10 ośrodków ...

Hotele wysokogórskie w Alpach

Urlop pomiędzy najwyższymi szczytami Alp i w samym środku terenu narciarskiego ...

$stickyFooter