10 największych terenów narciarskich we Włoszech

05/12/2023 - SnowTrex

Pizza, makaron, dolce vita – i niezliczona ilość tras narciarskich. Oprócz rozkoszy kulinarnych, wielu atrakcji kulturalnych i historycznych oraz „słodkiego życia”, we Włoszech znajduje się również wiele terenów narciarskich. Największy włoski teren narciarski obejmuje niemal 400 km tras narciarskich! SnowTrex prezentuje 10 największych terenów narciarskich we Włoszech.

Narty we Włoszech to gratka dla każdego entuzjasty sportów zimowych.


10 największych terenów narciarskich we Włoszech w skrócie:

Teren narciarski/regionLiczba trasNajwyższy punkt
Via Lattea400 km2.789 m
Matterhorn Ski Paradise322 km3.899 m
Gröden/Seiser Alm176 km2.518 m
Espace San Bernardo – La Rosière/La Thuile152 km2.800 m
Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta150 km2.500 m
Monterosa Ski132 km3.275 m
Alta Badia130 km2.550 m
Cortina d’Ampezzo120 km2.924 m
Kronplatz119 km2.275 m
Livigno115 km2.798 m

1. Teren narciarski Via Lattea

Liczba tras narciarskich: 400 km

Najwyższy punkt: 2 789 m

Via Lattea oznacza dosłownie „mleczną drogę”. Teren narciarski Via Lattea w pobliżu Sestriere z pewnością zasługuje na tę nazwę. Tutejsza „Droga Mleczna” rozciąga się na 400 km tras narciarskich w regionie przygranicznym Alp włoskich i francuskich. Dzięki temu teren narciarski Via Lattea jest największym terenem narciarskim we Włoszech. Łącznie 71 wyciągów prowadzi miłośników sportów zimowych na szczyty o wysokości do 2. 749 m. Sestriere, które znajduje się na terenie narciarskim, cieszy się również międzynarodową sławą, ponieważ było miejscem zawodów alpejskich podczas Igrzysk Olimpijskich 2006.

2. Teren narciarski Matterhorn Ski Paradise

Liczba tras narciarskich: 322 km

Najwyższy punkt: 3 899 m

Nie, nic się nie zmieniło i Zermatt przy Matterhorn nie jest położony we Włoszech. Jednak teren narciarski, który znajduje się przy Matterhorn, rozciąga się nie tylko w Szwajcarii, ale również na terenie Włoch. Tym samym teren narciarski pomiędzy Zermatt, Breuil-Cervinia i Valtournenche, znany jako Matterhorn Ski Paradise, oferuje aż 322 km tras narciarskich na wysokości do 3 899 m. To sprawia, że ten ogromny teren jest również najwyżej położonym terenem narciarskim we Włoszech i Szwajcarii. Szczególna atrakcja: Heliskiing również jest tu oferowany!

Po włoskiej stronie znajduje się dostęp do terenu narciarskiego w Cervinii i Valtournenche.

Fantastyczne widoki na okoliczne góry we włoskiej części ośrodka narciarskiego Matterhorn Ski Paradise.

3. Teren narciarski Gröden/Seiser Alm

Liczba tras narciarskich: 176 km

Najwyższy punkt: 2 518 m

Wokół miejscowości Ortisei i S. Cristina znajduje się teren narciarski Gröden/Seiser Alm. Jest to największy teren narciarski w Południowym Tyrolu. 176 km tras zjazdowych pomiędzy Sciliar i Sella Group jest wszechstronna, przyjazna dla rodziny i wysoko oceniana. Wynika to z pewnością również z wysokiej gwarancji śniegu tego terenu narciarskiego, który znajduje się na wysokości do 2 518 m.

Z ośrodka narciarskiego Val Gardena/Alpe di Siusi miłośnicy sportów zimowych mogą podziwiać widoki na spektakularne szczyty górskie.

4. Teren narciarski Espace San Bernardo – La Rosière/La Thuile

Liczba tras narciarskich: 152 km

Najwyższy punkt: 2 800 m

Teren narciarski Espace San Bernardo – La Rosière/La Thuile jest również terenem do narciarstwa biegowego, na którym miłośnicy sportów zimowych mogą wybierać jazdę na nartach po włoskiej i/lub francuskiej stronie. Teren narciarski składa się w sumie z 152 km tras zjazdowych i 33 wyciągów, z których większość znajduje się na południowym tarasie górskim, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na panoramę górską.

5. Teren narciarski Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta

Liczba tras narciarskich: 150 km

Najwyższy punkt: 2 500 m

Tereny narciarskie Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgàrida i Marilleva składają się na region narciarski Campiglio Dolomiti di Brenta, który obejmuje 150 km tras. W Dolomitach Południowotyrolskich miłośnicy sportów zimowych mogą liczyć na 5 snowparków oprócz zwykłych stoków. Ponadto, karnet narciarski może zostać rozszerzony, dzięki czemu z karnetem „Superskirama Dolomiti Adamello-Brenta” macie Państwo do dyspozycji 380 km tras zjazdowych dla czystej przyjemności narciarskiej.

6. Teren narciarski Monterosa Ski

Liczba tras narciarskich: 132 km

Najwyższy punkt: 3 275 m

U stóp masywu Monte Rosa, teren narciarski Monterosa łączy trzy doliny wokół miast Alagna Valsesia, Gressoney-La-Trinité, Champoluc i Frachey, w sumie siedem ośrodków narciarskich. Rezultat: 132 km najlepszych tras narciarskich na każdym poziomie zaawansowania – od tras dla początkujących do zjazdów Pucharu Świata. Teren ten jest również znany na całym świecie z rozległych terenów freeride’owych, jak również z możliwości uprawiania heliskiingu.

Gdy warunki pogodowe są idealne, entuzjaści sportów zimowych mogą jeździć na nartach ponad chmurami w obszarze narciarskim Monterosa.

7. Teren narciarski Alta Badia

Liczba tras narciarskich: 130 km

Najwyższy punkt: 2 550 m

Otoczony Dolomitami teren narciarski Alta Badia w pobliżu Corvary w Południowym Tyrolu we Włoszech oferuje około 130 km tras narciarskich dla wszystkich poziomów zaawansowania. Teren narciarski jest również częścią karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski, która oferuje miłośnikom sportów zimowych niesamowite 1 220 km tras. Na pewno nie trzeba dwa razy jeździć na tym samym stoku. W Alta Badia narciarze mogą również wjechać na słynną Sellarondę – trasę zjazdową, która łączy wszystkie cztery tereny i z łatwością zabiera narciarzom cały dzień jazdy na nartach, łącznie z wyciągami.

8. Teren narciarski Cortina d’Ampezzo

Liczba tras narciarskich: 120 km

Najwyższy punkt: 2 924 m

Teren narciarski Cortina d’Ampezzo jest znany na całym świecie, ponieważ był miejscem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Położony pośrodku Dolomitów teren narciarski oferuje 120 km tras zjazdowych na szczytach do wysokości 2 924 m. Sama miejscowość Cortina d’Ampezzo jest również wysoko położona: Tutaj miłośnicy sportów zimowych spędzają swoje wakacje na wysokości 1 224 m.

9. Teren narciarski Kronplatz

Liczba tras narciarskich: 119 km

Najwyższy punkt: 2 275 m

Kronplatz jest prawdopodobnie najbardziej znanym szczytem w Południowym Tyrolu. W samym środku Dolomitów miłośnicy sportów zimowych znajdą na terenie narciarskim Kronplatz 119 km tras zjazdowych, w tym „Czarną Piątkę”: pięć czarnych stoków dla bardziej doświadczonych wśród miłośników sportów zimowych. Sezon jest tu dość pewny śniegowo i trwa z aż do kwietnia.

10. Teren narciarski Livigno

Liczba tras narciarskich: 115 km

Najwyższy punkt: 2 798 m

Teren narciarski Livigno z 115 km tras zjazdowych znajduje się po słonecznej stronie Alp Lombardzkich. Poza stokami, strefa wolnocłowa sprawia, że Livigno jest popularnym celem podróży dla fanów sportów zimowych i miłośników zakupów. Różnorodne stoki znajdują się na wysokości do 2 798 m i mają do zaoferowania coś dla każdego poziomu umiejętności.

A może wolisz jechać do Austrii czy Francji? Tutaj znajduje się dziesięć największych austriackich i francuskich ośrodków narciarskich.

 

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter