Najwyżej położone tereny narciarskie w Niemczech

30/01/2023 - SnowTrex

Niemcy oferują imponującą liczbę terenów narciarskich, które przyprawiają o szybsze bicie serca miłośników sportów zimowych. Alpy na południu Niemiec, Las Bawarski i wiele innych regionów stanowią fantastyczne tło dla narciarstwa i snowboardu i w niczym nie ustępują ośrodkom narciarskim w sąsiednich krajach. I jedno jest pewne: Niemcy mają również duże wysokości dla miłośników sportów zimowych. SnowTrex zebrał najwyżej położone tereny narciarskie w Niemczech.

Niektóre niemieckie tereny narciarskie sięgają również wysoko w górę, jak tutaj na Zugspitze!


Przegląd najwyżej położonych terenów narciarskich w Niemczech

Teren narciarskiNajwyższy punkt
Teren narciarski Garmisch-Classic/Zugspitze2 720 m
Teren narciarski Ski Oberstdorf Kleinwalsertal2 224 m
Teren narciarski Winkelmossalm-Steinplatte1 860 m
Teren narciarski Region Berchtesgaden1 800 m
Teren narciarski Wendelstein1 723 m
Wintersportarena Tegelberg1 720 m
Teren narciarski Brauneck-Wegscheid1 712 m
Teren narciarski Oberstaufen1 708 m

Teren narciarski Garmisch-Classic/Zugspitze (2720 m)

Zugspitze o wysokości 2962 m jest najwyższą górą Niemiec i cieszy się międzynarodową sławą dzięki swojemu imponującemu wyglądowi. Nie tylko ze względu na popularny teren narciarski Garmisch-Classic/Zugspitze, który leży na wysokości od 732 do 2720 m n.p.m. i ma 60 km tras zjazdowych, na których każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie coś dla siebie. Podczas gdy początkujący i dzieci mogą spróbować swoich sił na 19 km niebieskich tras, zaawansowani narciarze i snowboardziści mają możliwość zjeżdżania na 31 czerwonych i 4 czarnych trasach. Słynny ośrodek sportów zimowych Garmisch-Partenkirchen jest punktem wejścia na teren narciarski Classic (Hausberg, Kreuzeck i Alpspitz/Ostenfelder), który zachwyca około 40 km tras. Najważniejszym punktem jest trasa zjazdowa Kandahar o długości 3,3 km, która jest uważana za jedną z najtrudniejszych tras w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim.

Supernowoczesne gondole dowożą miłośników sportów zimowych na stoki wokół Zugspitze.

Trasy narciarskie na Zugspitze mają w sumie 20 km długości i już sama droga na górę jest prawdziwym przeżyciem. Dlatego też kolejka linowa na Zugspitze to prawdziwa superlatywa. Zbudowana w grudniu 2017 roku, najnowocześniejsza kolejka linowa może przewieźć do 580 osób na godzinę bez czasu oczekiwania i ustanawia trzy rekordy świata podczas swojej podróży: mija najwyższą na świecie podporę konstrukcji stalowej dla tramwajów powietrznych (127 m), a następnie pokonuje największą łączną różnicę wysokości 1945 m w jednym odcinku, a także najdłuższe na świecie wolne przęsło o długości 3213 m. Podczas jazdy miłośnicy sportów zimowych mogą podziwiać zapierający dech w piersiach widok przez sięgające od podłogi do sufitu panoramiczne okna, które otaczają dwie gondole. Górna stacja kolejki znajduje się na wysokości 2720 m i to właśnie tutaj przed freeriderami otwiera się prawdziwe El Dorado głębokiego śniegu. Mniej doświadczeni narciarze mogą zjechać po mniej stromych i szerszych stokach na Zugspitzplatt.

Teren narciarski Ski Oberstdorf Kleinwalsertal (2224 m)

Oberstdorf to najbardziej wysunięta na południe gmina w Niemczech, położona niedaleko austriackiej doliny Kleinwalsertal. Miłośnicy sportów zimowych w tym regionie mogą korzystać z szerokiej i zróżnicowanej oferty stoków oferowanych przez teren narciarski Ski Oberstdorf Kleinwalsertal, który znajduje się zarówno na terytorium Niemiec, jak i Austrii i do którego można się dostać dzięki karnetowi o tej samej nazwie. Teren narciarski zachwyca około 118 km tras (w tym 8 km szlaków narciarskich) i jest szczególnie odpowiedni dla rodzin. Około połowa wszystkich kilometrów tras narciarskich jest oznaczona kolorem niebieskim, dzięki czemu małe urwisy i początkujący narciarze z pewnością znajdą trasę, która najlepiej odpowiada ich umiejętnościom. Rodziny i początkujący znajdą optymalne warunki w rejonie Söllereck z prawie wyłącznie łatwymi i średnimi trasami. Ponadto cały teren narciarski Oberstdorf Kleinwalsertal wyróżnia się doskonałą ofertą szkółek narciarskich.

Zaawansowani narciarze mogą liczyć na 50 km czerwonych i 12 km czarnych tras. Stoki są dostępne dzięki 55 nowoczesnym wyciągom. Wejście do niemieckiego obszaru Nebelhorn znajduje się w Oberstdorfie. Najwyżej położona kolejka linowa w Allgäu przewozi narciarzy i snowboardzistów na wysokość 2224 m, a tym samym do drugiej co do wysokości stacji górskiej w Niemczech. Tutaj miłośnicy sportów zimowych mogą podziwiać zapierający dech w piersiach widok na około 400 szczytów w okolicy – w tym Zugspitze – przed zjazdem w dół doliny o niezwykłej długości 7,5 km do Oberstdorfu.

Z centrum Oberstdorfu można wjechać gondolą bezpośrednio na Nebelhorn.

Inne atrakcje na tym terenie to dwa snowparki „Crystal Ground” i „Easy Fellhornpark”, oferta nocnej jazdy na nartach oraz słynne imprezy apres-ski u podnóża stoków w okolicznych wioskach.

Teren narciarski Winkelmossalm-Steinplatte (1860 m)

Teren narciarski Winkelmossalm-Steinplatte znajduje się w Alpach Chiemgau, niedaleko trójkąta granicznego Bawarii, Tyrolu i Salzburga, a z Monachium można tu dojechać samochodem w godzinę. Teren narciarski leży częściowo na terenie Niemiec, a częściowo na terenie Austrii. Stoki znajdują się na wysokości od 740 do 1860 m. To sprawia, że jest to trzeci najwyżej położony teren narciarski w Niemczech i jest uważany za jeden z najbardziej pewych pod względem śniegu obszarów w kraju. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 42 km tras, z których prawie wszystkie są oznaczone kolorem niebieskim i czerwonym. Teren narciarski jest szczególnie popularny wśród rodzin. Dzieci i początkujący mogą uczyć się pierwszych skrętów na dość płaskich trasach po stronie bawarskiej, podczas gdy zaawansowani narciarze mogą zjeżdżać po stromych stokach po północnej stronie Steinplatte. Doświadczenie i doskonałe umiejętności narciarskie są potrzebne, żeby pokonać oznaczony czarnym kolorem zjazd na północnym stoku o znacznym nachyleniu i długości około 1,2 km. Ta najdłuższa trasa w Niemczech jest polecana miłośnikom sportów zimowych o dobrej kondycji i wytrzymałości. Stok Steinplatte-Seegatterl wznosi się na wysokość około 1120 m na długości około 12 km. Przy okazji miłośnicy freestyle’u mogą się sprawdzić w snowparku Waidring Steinplatte o długości 740 m. A nocne marki mogą się cieszyć na oświetloną trasę przy wyciągu Dorflift, na której można jeździć na nartach także do późnych godzin nocnych.

Teren narciarski Regionu Berchtesgaden (1800 m)

Region Berchtesgaden znajduje się w południowo-wschodniej części Górnej Bawarii i oferuje 6 terenów narciarskich, które można poznać dzięki karnetowi „Berchtesgaden Region”. Łącznie 60 km tras i 29 wyciągów znajduje się na wysokości do 1800 m, co sprawia, że region Berchtesgaden, a dokładniej mały teren narciarski Jenner am Königssee, jest czwartym najwyżej położonym terenem narciarskim w Niemczech. Region Berchtesgaden ma zdecydowanie wiele do zaoferowania i jest szczególnie popularny wśród rodzin. Do najważniejszych atrakcji regionu należy nocna jazda na nartach przy świetle reflektorów i muzyce na terenie narciarskim Götschen Bischofswiesen, szerokie, płaskie trasy na Hochschwarzeck, idealne dla rodzin z dziećmi, oraz 6-kilometrowy zjazd z Rossfeld do Oberau. Kiedy warunki śniegowe są dobre, freeriderzy mogą cieszyć się wspaniałymi zjazdami w głębokim śniegu z boku stoku, a miłośnicy freestyle’u mogą dać upust swojej energii na kickerach i halfpipe’ie w Götschen. Jedno jest pewne: na 6 terenach narciarskich regionu Berchtesgaden jest wiele do odkrycia.

Stoki w Regionie Berchtesgaden są doskonałe dla miłośników sportów zimowych o różnych zainteresowaniach i poziomach umiejętności.

Teren narciarski Wendelstein (1723 m)

Teren narciarski Wendelstein znajduje się na zboczach góry o tej samej nazwie i jest położony we wschodniej części Bawarskich Voralpen. Góra o wysokości 1838 m jest najwyższym szczytem masywu Wendelstein i słynie ze swojego wyjątkowego i surowego wyglądu. Teren narciarski Wendelstein jest raczej łatwy do opanowania dzięki 2 wyciągom orczykowym, a 10 km tras z pewnością zapewnia dużo rozrywki. 6 czerwonych i 4 czarne kilometry tras są idealne dla zaawansowanych narciarzy, snowboardzistów i profesjonalistów. Ciesząca się złą sławą trasa wschodnia jest oznaczona kolorem czarnym i przy długości 3,8 km i bardzo stromych fragmentach wymaga solidnej techniki i dobrej kondycji fizycznej. Ponieważ w Wendelstein nie ma niebieskich tras, urlop narciarski dla początkujących jest zdecydowanie wymagający, ale możliwy i dający dużo radości przy wsparciu doświadczonych instruktorów w miejscowej szkółce narciarskiej. Najwyższy punkt terenu narciarskiego znajduje się niecałe 100 m poniżej szczytu Wendelstein i można go zdobyć kolejką z  Branneburg lub kolejką linową z Osterhofen.

Kościół Wendelstein jest najwyżej położonym kościołem w Niemczech i tym samym jedną z atrakcji na terenie narciarskim.

Wintersportarena Tegelberg (1720 m)

Tegelberg znajduje się w pobliżu Schwangau w Alpach Ammergau i zaledwie 10 minut drogi od popularnego niemieckiego ośrodka sportów zimowych Füssen. Tegelberg ma wysokość 1720 m i wznosi się imponująco i stromo z podnóża Alp. Na zboczach góry, na wysokości od 825 do 1720 m, znajduje się mały, ale świetny teren narciarski Wintersportarena Tegelberg. Miłośnicy sportów zimowych mają tu do dyspozycji 8 km tras zjazdowych, do których prowadzą 4 wyciągi orczykowe i kolejka linowa. Dzięki 3 km tras niebieskich i 5 km tras czerwonych, teren jest idealny dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi, ponieważ dolna część terenu narciarskiego z 4 wyciągami orczykowymi i łagodnymi, płaskimi stokami jest przeznaczona dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Jednak entuzjaści sportów zimowych, którzy chcą czegoś więcej, również znajdą tu coś dla siebie. Najwyższym punktem terenu narciarskiego jest górna stacja gondoli na wysokości 1720 m. Tutaj można zatrzymać się w dawnym pałacu myśliwskim Maksymiliana II, Tegelberghaus, i skosztować regionalnych przysmaków z fantastycznym widokiem. Tutaj też zaczyna się główna trasa zjazdowa, która jest otoczona drzewami i ma prawie 4,3 km i 900 m wysokości. Celem tego popularnego zjazdu jest dolna stacja gondoli.

Teren narciarski Brauneck-Wegscheid (1712 m)

Z karnetem „Alpen Plus” można pokonać 83 km tras narciarskich na wysokości od 700 do 1712 m. Stoki, do których prowadzi 47 wyciągów, znajdują się na terenach narciarskich Wallberg, Brauneck-Wegscheid, Sudelfeld i Spitzing-Tegernsee, położonych u podnórza Alp Bawarskich. Większość stoków znajduje się na terenie Brauneck-Wegscheid. 32 km tras narciarskich są idealne dla rodzin. Atrakcją dla najmłodszych jest teren dla dzieci „Villa Listig”, który znajduje się zaledwie kilka metrów od głównego wejścia na teren narciarski i zajmuje powierzchnię ok. 20 000 m². Tutaj mali narciarze mogą w doskonałych warunkach i pod fachową opieką uczyć się pierwszych skrętów. Zaawansowani narciarze i snowboardziści również znajdą coś dla siebie na 21 km czerwonych i ok. 7 km czarnych tras.

Zaawansowani miłośnicy sportów zimowych mogą również podjąć wyjątkowe wyzwanie: czarna trasa Pucharu Świata do Lenggries rozpoczyna się przy stacji górnej Brauneck i słynie z muld na początku trasy oraz znacznego nachylenia.

Teren narciarski Brauneck-Wegscheid znajduje się w pobliżu Lenggris.

Nawet o późnej porze miłośnicy białego szaleństwa mogą szusować po stokach małego, ale świetnego terenu do jazdy nocnej przy wyciągu Streidl w Lenggries. Stoki są oświetlone przez kilka wieczorów w tygodniu i oferują niesamowite przeżycia, którego miłośnicy sportów zimowych szybko nie zapomną.

Teren narciarski Oberstaufen (1708 m)

Teren narciarski Oberstaufen, położony niedaleko trójkąta granicznego Niemcy – Austria – Szwajcaria, zachwyca 53 km tras i 26 wyciągami na 4 terenach narciarskich Allgäu: Sinswang, Hochgrad, Hündle/Thalkirchdorf i SkiArena Steibis. Z karnetem „Oberstaufen PLUS Card” narciarze i snowboardziści mają dostęp do wszystkich tras na zróżnicowanych terenach narciarskich. W SkiArena Steibis oraz na terenach narciarskich Hündlekopf i Thalkirchdorf miłośnicy sportów zimowych mają największy wybór tras. Oba tereny narciarskie zachwycają około 18 km tras, z których większość jest oznaczona kolorem niebieskim, a niektóre czerwonym. Te dwa tereny narciarskie są więc idealne dla początkujących i rodzin z dziećmi.

Zaawansowani i doświadczeni narciarze znajdą odpowiednie trasy w Steibis lub na Hündle. Stromy stok w Hündle jest szczególnym wyzwaniem, a stoki w Steibis przy Flüh i przy wyciągu Bärenloch są również popularne wśród narciarzy. Nawiasem mówiąc, na stromym stoku Hündle odbywały się już zawody Pucharu Świata kobiet.

Zjazdy w Oberstaufen są szczególnie popularne wśród rodzin i początkujących narciarzy.

Również miłośnicy freestyle’u znajdą tu coś dla siebie. „Almdudler Steibis Park” znajduje się w Bärenloch w SkiArena Steibis. Tutaj początkujący i zaawansowani narciarze mogą sprawdzić swoje umiejętności na różnych wymagających trasach. W snowparku znajdują się liczne kickery, raile, boxy, schody i wiele innych.

Masz ochotę na urlop narciarski z karnetem w Niemczech? Tutaj możesz przejrzeć wszystkie oferty SnowTrex. Dobrej zabawy!

FAQ dotyczące najwyższych terenów narciarskich w Niemczech

Jaki jest najwyższy teren narciarski w Niemczech?

Teren narciarski Garmisch-Classic/Zugspitze jest najwyżej położonym terenem narciarskim w Niemczech i leży na wysokościach od 732 m do 2720 m.

Jakie tereny narciarskie znajdują się w niemieckich Alpach?

Do najbardziej znanych terenów narciarskich w Alpach należy teren narciarski Garmisch-Classic/Zugspitze (60 km tras), teren narciarski Brauneck-Wegscheid (32 km) oraz teren narciarski Winkelmossalm-Steinplatte (42 km).

Jaki jest największy teren narciarski w Niemczech?

Największym terenem narciarskim w Niemczech jest teren narciarski Ski Oberstdorf Kleinwalsertal z 128 km tras, z których część znajduje się w Austrii. Teren narciarski Liftverbund Feldberg zachwyca 63 km tras, które znajdują się wyłącznie w Niemczech. Inne duże tereny narciarskie w Niemczech to teren narciarski Garmisch-Classic Zugspitze, teren narciarski Berchtesgaden i teren narciarski Oberstaufen.

Najlepsze destynacje do jazdy na nartach na wiosnę i Wielkanoc

Dużo śniegu, słońca, dobra widoczność, przyjemna temperatura: jazda na nartach ...

Regiony do narciarstwa biegowego: najlepsze destynacje dla fanów biegówek

Jest to nieco spokojniejszy rodzaj sportów zimowych. Zamiast zjeżdżać po górskich ...

$stickyFooter