10 najwyżej położonych terenów narciarskich w Austrii

30/01/2024 - SnowTrex

Ośrodki narciarskie położone na dużych wysokościach charakteryzują się przede wszystkim dwoma cechami: gwarancją śniegu i wspaniałymi widokami. Wymarzone warunki na urlop narciarski! Poniżej przedstawiamy dziesięć najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Austrii.

Panoramiczny widok na ośrodek narciarski na Kitzsteinhorn.

1. Teren narciarski Pitztaler Gletscher: 3 440 m

Operatorzy kolei górskich na lodowcu Pitztal Gletscher postawili na architektoniczną „kulminację” na lodowcu. Futurystyczna górska stacja kolejki Wildspitzbahn jest oparta na strugach śniegu i mieści elegancką kawiarnię „Café 3.440”, najwyższą kawiarnię w Tyrolu. Nowoczesny budynek oznacza najwyższy punkt ośrodka narciarskiego w Austrii. Więcej zalet jest niemal niemożliwe i dlatego lodowiec Pitztaler słusznie ląduje na miejscu 1 wśród najwyższych terenów narciarskich w Austrii.

Na 1. miejscu wśród najwyższych terenów narciarskich: Pitztaler Gletscher.

2. Teren narciarski Sölden: 3 340 m

Na terenie narciarskim Sölden znajdują się dwa lodowce na wysokości ponad 3000 m: na lodowcu Rettenbach znajduje się prawdziwa trasa zjazdowa Mistrzostw Świata i początek 15-kilometrowej trasy narciarskiej. Obecne i przyszłe gwiazdy narciarstwa trenują na 34 km tras zjazdowych na lodowcu. Tunelem na wysokości 3 240 m można dotrzeć na nartach do lodowca Tiefenbach. Najwyższy punkt trasy narciarskiej znajduje się jednak na Rettenbachferner na wysokości 3 340 m.

3. Teren narciarski Hintertuxer Gletscher: 3 250 m

W Zillertal znajduje się również jeden z najwyższych ośrodków narciarskich w Austrii: na krańcu słynnej doliny leży lodowiec Hintertux, jedyny ośrodek narciarski na lodowcu otwarty 365 dni w roku. Wyciąg narciarski „Gefrorene Wand” wznosi się na szczyt o tej samej nazwie i osiąga najwyższy punkt na wysokości 3 250 m. Z 60 km tras zjazdowych lodowiec Hintertux jest największym terenem narciarskim na lodowcu w kraju.

Widok na trasę na lodowcu Hintertux.

4. Teren narciarski Stubai Glacier: 3 212 m

Teren narciarski Stubai Glacier w dolinie Stubai z 43 km tras narciarskich jest jednym z największych terenów narciarskich na lodowcu w Austrii. Trasy narciarskie znajdują się poniżej Schaufelspitze (3 333 m). Ze stacji górskiej 2-osob. kolejki linowej Wildspitz na wysokości 3 210 m prowadzi 10 km nartostrada do dolnej stacji kolejki na wysokości 1 750 m. Trasy są również dostępne samochodem. Jako punkt gastronomiczny polecana jest najwyższa restauracja na terenie narciarskim „Jochdohle” na wysokości 3 150 m.

5. Teren narciarski Mölltaler Glacier: 3 122 m

Na duże wysokości dociera się również najwyższym wyciągiem w ośrodku narciarskim Mölltaler Glacier w dolinie Mölltal. 6-osob. kolejka krzesełkowa Gletscherjet wznosi się w Schareck na wysokość 3 122 m. Na lodowcu można zjeździć około 17 km tras narciarskich. Ponieważ istnieją tu profesjonalne tory treningowe, perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie są zawsze na pierwszym miejscu. „Mölli” to jedyny teren narciarski na lodowcu w Karyntii, który może być całkowicie zaśnieżany do wysokości 3100 m.

6. Teren narciarski Kaunertal Gletscher: 3 108 m

Teren narciarski na lodowcu Kaunertal, najmłodszym lodowcu Tyrolu, oferuje około 32 km tras narciarskich. Widok z górnej stacji kolejki linowej Karlesjoch na wysokości 3 108 m obejmuje kilkadziesiąt 3 000 m szczytów w okolicy. Fantastyczny widok gwarantowany! Dodatkowy plus dla wszystkich fanów mediów społecznościowych: na miejscu dostępna jest darmowa sieć Wi-Fi.

Trasa na lodowcu Kaunertal.

7. Teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl: 3 082 m

Teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl jest obfitującym w śnieg sąsiadem Sölden w tylnym Ötztal. Dzięki świetnym warunkom śniegowym, Hochgurgl jest idealną destynacją nie tylko dla miłośników freeride. Teren narciarski na wysokości nieco ponad 3000 m gwarantuje śnieg. Na początku sezonu jest to zazwyczaj pierwszy w Tyrolu teren narciarski bez lodowca, który uruchomił swoje wyciągi i jest otwarty do maja. Obergurgl-Hochgurgl ma do odkrycia około 110 km tras narciarskich.

8. Teren narciarski Zell am See-Kaprun: 3 029 m

Najwyższy punkt Ziemi Salzburskiej leży na wysokości 3029 m w Kitzsteinhorn – i tym samym w środku terenu narciarskiego na lodowcu Zell am See-Kaprun. „Gipfelwelt 3000” z restauracją, galerią parków narodowych, kinem i platformą widokową „Top of Salzburg” znajdują się przy górnej stacji kolejki linowej na lodowiec. Z tego miejsca wyraźnie widoczne są alpejskie giganty, takie jak Großglockner i Großvenediger.

Panorama pokrytego śniegiem lodowca Kitzsteinhorn.

9. Teren narciarski Grossglockner-Heiligenblut: 2 902 m

Obfitujący w śnieg teren narciarski Großglockner posiada 55 km tras zjazdowych i cztery trasy z 15 km² głębokiego śniegu. To sprawia, że Heiligenblut jest popularnym miejscem dla freeriderów. Ramka do zdjęć panoramicznych jest efektywnie umieszczona na wysokości 2600 m w Schareck. Jednak najwyższy punkt jest nieco wyżej, na wysokości 2 902 m na górnej stacji wyciągu Hochfleiss-Schlepplift. Z tego miejsca roztacza się malowniczy widok na wąski szczyt Großglockner, najwyższy szczyt Austrii i ponad 40 innych 3.000-metrowych szczytów. Słusznie na liście najwyższych terenów narciarskich!

10. Teren narciarski Silvretta Arena: 2 872 m

Silvretta Arena, z 238 km tras narciarskich, jest jednym z największych obszarów narciarskich w kraju, a Ischgl jednym z najpopularniejszych miejsc, w których odbywają się imprezy w Alpach – najlepsze warunki do udanego urlopu narciarskiego. Ponadto wysokość prawie 2900 m gwarantuje śnieg do maja. 6-osobowa kolejka krzesełkowa Greitspitz wznosi się na najwyższy punkt terenu narciarskiego, gdzie swój początek mają fantastyczne czerwone i wymagające czarne zjazdy.

Saneczkarstwo w Alpach: Najlepsze tory saneczkowe do jazdy na sankach

Saneczkarstwo polega na tym, że gdy spadnie pierwszy śnieg, wychodzimy z domu z ...

100 najpopularniejszych schronisk górskich w Alpach

Chaty górskie, znane również jako schroniska, to znacznie więcej niż tylko ...

$stickyFooter